Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ki hogyan dolgozta fel a...

Ki hogyan dolgozta fel a missed ab-ot?

Figyelt kérdés
Hétfőn volt missed ab műtétem 9hetesen, nem volt szívhang a kicsikéimnek azt mondta az orvos, hogy egyszerre halt el mind a kettő, de nem tudom magam túltenni csak arra tudok gondolni hogy soha többet nem lesz kettő babám egyszerre egy petéjűek lettek volna, eredetileg egy volt tervben de most hogy kettőt vesztettem kettőt szeretnék talán pótolni szeretném őket. Nagyon nehéz nem akarok sokat várni :( borzasztóan fáj belül és nem tudom hogy milyen lesz a következő terhességem félek hogy megint baj lesz én azt gondoltam velem ilyen soha nem lesz ti hogyan zártátok le magatokban
2016. júl. 9. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nehez idoszak...lelkileg foleg. Nekem sokat segitettek a barataim es a ferjem is...a nogyogyaszom megnyugtatasa is sokat sokat szamitott.

Utana meg rendesen megjott tobbszor is...az meg ahhoz adott erot hogy tudjam Minden rendben van egeszsegugyileg. Nalam spontan veteles volt...


Rengeteget sirtam...szerettem egyedul lenni...meggyaszolni...elengedni. Nem volt konnyu idoszak az eletemben, mas teruleteken is hatott ram...pszichologus vagyok...ezert aztan meg rosszabb volt emberek kozott lenni es mosolyogni a munkamat vegezni, amikor iszonyuan fajt a lelkem.


Mi nen vartunk a vedekezessel csak AZ elso mensziig. Ez is erot adott hogy legalabb "nem aladalyozom meg" probalkozunk...


Vegig azt ereztem hogy egy uj varandossag ranthat Ki a godorbol...

Most mar van egy pici remeny hogy ujra babat varok, ez hatalmas ero.



Ne add fel es ne gondolj a legrosszabbra...hamarosan ujra probalkozhattok!

Tudom, nem konnyu es Minden szo ures...de probalj erot meriteni. En naplot is irtam a fajdalmamrol. Jo volt kiirni magambol... A legjobbakat Neked

2016. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem én is minél hamarabb lezárom, csak én nem tudok a fájdalmamról beszélni a barátaimmal és a családommal sem, előttük erősnek mutatom magam, nem hinném hogy átérzik a fájdalmamat ha velük nem történt meg ezért nem is beszélek róla :(
2016. júl. 9. 09:57
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hetesen volt műtét, inkomplett vetélés miatt.

Nagyon nehéz volt lelkileg feldolgozni.

A legfőbb érzés először a megdöbbenés volt, amikor az uh-n az orvos mondta, hogy nagyon kicsi a terhesség a korához képest, és nincsen szívhang.

Vissza kellett mennem 2 nap múlva, addigra már véreztem is...

A kórházban még "jól" ment minden, történtek az események, nem volt időm gondolkodni.

Otthon összeomlottam. nekem nem volt jó senkivel beszélni, mert mindenki csak a hülyeségeit nyomta, hogy "jobb most, mint később", meg biztos beteg volt, stb. Egyedül akartam lenni, a férjem is dolgozott szerencsére, jobb volt így.

A fájdalom után a düh következett, össze tudtam volna mindent törni, hogy ez megtörtént velünk.

Aztán kb egy hétig csak ültem és néztem a tévét, kikapcsoltam az agyam.

Azóta eltelt 3 hónap, és újra babát várok. Nagyon félek, hogy minden rendben legyen, nem tudok olyan felhőtlenül örülni, mint a múltkor.

Azt a babát el kellett engednem, hogy újabb tudjon megfoganni. Az előző terhességem másfél év alatt jött össze, ez a második próbálkozós hónapban.

Csal egy mensit vártunk meg a próbálkozással. Úgy voltam vele, ha a méhem készen áll, akkor meg fog foganni a baba. Nekem ez reményt adott, és előre tekintettem, nem a múlton gondolkodtam.

Elkezdtem a palástfű teát, sokat olvasgattam itt, és nagyon sokan sokat segítettek. Itt úgy éreztem, megértenek a lányok, akik túlestek ezen, mert minket csak olyanok érthetnek meg, mint mi. Kívülállóknak ez csak egy kis "baleset", ami meg van oldva egy nap kórházzal.

Túl leszel rajta, de hagyd magad sírni. Ne légy most erős!

2016. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is le döbbentem mert az első orvos azt sem látta hogy ikrek csak annyit mondott nincs szívhang majd még az nap elmentem egy magán orvoshoz és ő már egyből látta hogy ketten vannak és hogy a kornak megfelelő tehát ultrahang előtt 1-2nappal haltak el mind a ketten tudom hogy újabb baba enyhíteni fogja a fájdalman de teljesen nem mert nagyon nehéz hogy kettőt vesztettem el és biztosan tudom hogy többet ilyen nem lesz hogy kettő babám legyen, már várom hogy meg jöjjön és utána újra próbálkozni fogunk abban bízom hogy nem húzódik el nagyon a menstruációm, a testem felsem fogta hogy műtétem volt 1nap vérzés 3nap erős görcs és most mint akin nem csináltak semmit
2016. júl. 9. 12:42
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem 11. héten volt, és egy baba, de már 1.5 éve próbálkoztunk.

Nagyon rossz volt, 2 hétig otthon voltam cefet állapotban, de aztán menni kell tovább... Beszèlni KELL!!! róla!

A 2 ciklus után amit a doki javasolt várni elsőre terhes lettem, 9.héten megint missed ab. Lett volna, mert a kórhában megvolt a szívhangja. A 12.hétig nagyon rettegtem, hogy mi lesz, de aztán elmúlt.

Már 3 lesz a fiam, de még mindig sokat gondolok az elvesztett babára...

2016. júl. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Nekem sem volt erős vérzésem, szintén elmúlt 1-2 nap alatt. A dokim szerint ez a normális.

3 héttel a műtét után volt egy 3 napig tartó vérzésem, azt hittem, az már a mensi. De nem az volt, mert a műtét napjától pontosan 30 napra megjött a rendes meni. Iszonyat erős volt, a házból sem tudtam kimenni, még sosem volt ilyen. Onnantól élesben ment újra a babaprojekt. Nekem ez segített.

Igen, két babát elveszteni még sokkal fájdalmasabb lehet.

Sokaknak segít az is, ha megtudják, mi volt az ok. Elmehetsz magán úton kivizsgálásokra, sok tippet kapsz az elvégzendő vizsgálatokról itt a gyk-n is. Én nem mentem, mert az én babám nem is fejlődött rendesen, 7 hetesen még csak petezsák volt szikhólyaggal. Azt olvastam, ez genetikai hiba miatt van.

2016. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor ha nekem is 3-4het múlva vérzés lesz az még nem menstruáció?
2016. júl. 9. 14:34
 8/15 anonim ***** válasza:

A dokim szerint 4-8 hét a normális.

Úgyis vissza kell menned majd kontrollra, ott megnéznek.

Én 10 hétre mentem vissza, akkora kaptam időpontot. Ott mondta a doki, hogy minden rendben, van érett tüsző, szép a nyálkahártya. Abban a ciklusban lettem terhes.

2016. júl. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne mivel a peteérest egy ciklusbol nem tudom mikor van akkor az első mebszitől mikor próbálkozzunk
2016. júl. 9. 14:43
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi kétnaponta voltunk együtt a mensi végétől a ciklus utolsó hetéig.. Mondjuk, egyébként is, amikor nem volt babaprojekt.

Nem figyeltem ennyire a dolgokat. Ha most nem jött volna össze, kezdtem volna az ovutesztet. Most csoda, hogy összejött, mert a legtermékenyebb 5 napot ki kellett hagynunk. Szerintem nekünk az is volt a baj, hogy túl gyakran voltunk együtt.

Nem volt előzőleg semmilyen kivizsgálás sem nekem, sem a férjemnek. Orvosi asszisztencia nélkül szeretnék gyereket.

#3

2016. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!