Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Duphaston tablettáról mik a...

Duphaston tablettáról mik a tapasztalataitok? Progeszteron hiány miatt kell szednem!

Figyelt kérdés
Nem szeretném szedni, külföldön írták fel vérezgetés miatt, a magyar orvosom szerint felesleges. Eddig progeszteron injekciót kaptam 2 hétig, holnaptól kellene a Duphaston-t szedni reggel-este, de azt olvastam ez egy mesterséges műhormon, nagyon sok mellékhatással. Nem szeretném a szervezetem feleslegesen terhelni, de a babát sem akarom elveszíteni! Kérlek, segítsetek mit tegyek!

2014. ápr. 12. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer kaptam hormonbajra, és én nagyon vizesedtem tőle. Pont tél volt, nem röhögtem, mikor nem tudtam felvenni egy cipőmet sem, akkora volt a lábfejem. De azt mondták, hogy ez nagyon ritka tünet, hát én kifogtam.
2014. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ez segít, hogy megtartsd a babát, ha progeszteronhiányod van. a 12. hétig szedetik, akkor veszi át a szerepét a méhlepény.

az injekció is mesterséges műhormon, ha így nézzük, hiszen azt is "kívülről" kapod.

itthon is nagyon sokan szedik, én is. Semmi mellékhatása nem volt egyébként.

de ha lett volna, akkor is beszedem :) csak hogy a baba megmaradjon (lombikos voltam egyébként)

2014. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
hát pedig kéne szedni, főleg ha eddig máshogy pótolták a progit és véreztél is. Én sokszor szedtem, semmilyen gondom nem volt tőle és a gyereked életét kockáztatod ha nem szeded be.
2014. ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van azt hiszem, csak kicsit megijedtem amiatt, hogy pl. vérrögképződés, sztrók kockázatát növeli :( Jobban szerettem volna valami természetes megoldást, de a baba az első természetesen!
2014. ápr. 12. 14:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnél barnázni kezdtem, kaptam egy kis adag gyógyszert, de a baba nem maradt meg sajnos.

Amikor végre egy év után sikerült újra teherbe esnem, azonnal kaptam ahormonpótlást már megelőzési céllal, dupla annyit mint először. Az első hónapban fáradékonyabb és ingerültebb voltam, de nem érdekelt, mert ez kell ahhoz, hogy ne vesztsem el újra a babámat. És nem műhormon tulajdonképpen, mert ugyanazt a hormont juttatja be kívülről, amit a szervezetednek kellő mennyiségben magától meg kellene termelnie.

És nem értem, hogy milyen orvos az, aki vérezgetés mellett is feleslegesnek tartja?

2014. ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Maga a progeszteron hormon is okozhat ilyeneket ami alapból van a szervezetedben.
2014. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha ez kellene ahhoz, hogy a babám megmaradjon persze beszedném. Bármilyen mű dolgot bevennék, ha ez kellene ahhoz, hogy egészséges babám legyen. Ez lemaradt.
2014. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezt írja a betegtájékoztató:

A Duphaston egy didrogeszteron nevű hatóanyagot tartalmaz.

- A didrogeszteron mesterségesen előállított hormon.

- Nagyon hasonló az Ön szervezete által is termelt "progeszteron" nevű hormonhoz. Tehát csak hasonló, és elfoglalja azok helyét, de végül is 1 hónapig kibírom, annyi kell még a várva várt 12. hétig. Amúgy természet gyógyásznak tanulok, lehet ezért van sok fenntartásom, meg a magyar doki is fura, hogy látatlanba leszavazta, hogy felesleges...szerinte normális az első 3 hónapban a barnázás, de szerintem tök ijesztő, és csak akkor vagyok nyugodt ha nincsen, szóval szedem a bogyót, biztos ami biztos. Köszönöm a tanácsokat.

2014. ápr. 13. 13:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondta az orvos, hogy normális az első három hónapban a barnázás? Tudja-e egyáltalán, hogy hány nő veszítené el a babáját, ha hagynák barnázni? Nem, nem normális, mert hormonhiányt jelent. A hiány pedig nem normális állapot. Olyan anyag hiányzik a szervezetből, amilyennek lennie kellene normális esetben, de nincs.

Én az 5. héttől szedem az utrogestant (az ugyanilyen gyógyszer), napi kettőt, és nem csak a 12. hanem egészen a 20. hétig kell szednem.

Az elsőt elveszítettem, mert KEVÉS pótlást kaptam. Szóval még a kevés pótlás is okozhat bajt, hát még ha egyáltalán nem kap az ember... Egyébként az első hetekben a folsavat is bogyó formájában kell szedni, mert étellel lehetetlen annyit bevinni, amennyire szükség van. A folsav pedig létfontosságú. Vannak tehát olyan helyzetek, amikor egyszerűen nem lehet csak természetes módon megoldani.

A gyógyszerek betegtájékoztatójára pedig mindenféle rémséget ráírnak. Egy egyszerű gyógynövényes torokfertőtlenítő cukorkára is. A gyógyszergyártók így védekeznek, hogy mindent ráírnak, még olyan mellékhatást is megemlítenek, ami alig 1 százalékban fordul elő, hogy ne rajtuk legyen a felelősség, ha valakinél mégis beigazolódik az az 1 százalék.

2014. ápr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy elment az első babád :( és köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod, még jó hogy nem hallgatom az orvosra. Azt hiszem keresek egy lelkiismeretesebb dokit, neked pedig boldog babavárást kívánok!
2014. ápr. 14. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!