Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Van itt olyan, aki mar tobbszo...

Van itt olyan, aki mar tobbszor is elvetelt, hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
25 eves vagyok. Legalabb mar egy eve probalkozunk a gyerekkel. Augusztusban volt egy spontan vetelesem (9hetesen). Most megint osszejott a bebi,es megint elveteltem. (5hetes). Az orvosok azt mondjak,3 utan kezdenek el kivizsgalni.:( En viszont mar probalkozni sem merek.... mert ugyis ez lesz a vege. Hogyan dolgozhatnam fel,es szulhetnek vegre?:(:(

2017. febr. 17. 11:18
 1/5 Ági83 ***** válasza:
Nekem is két vetélésem volt,de van már egy kisfiam. Szintén ugyan ezt mondtál,hogy csak három után vizsgálnak. Én még az endokrinológusnál próbálok érdeklődni vizsgálat ügyben,pm alulműködés miatt járok. Meg annyit mondott a nődoki,hogy legközelebb utrót kell szedni,de szerintem én ezek után nem próbálkozom tovább. Próbálj meg magán nődokihoz menni,hátha elküld vizsgálatra,vagy neked is már az elején írnak utrót és megmarad a terhesség.
2017. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is két missed ab volt. Az elsőnél is azt mondták, hogy véletlen, nem tudják mi volt az oka. Nekem már van két gyermekem, semmi gond nem volt.

A második után mi is padlón voltunk, de nem adtuk fel.

Lehet kérni vizsgálatokat, akár a háziorvos is adhat beutalót. Inzulinrezisztencia, cukor, pajzsmirigy, teljes hormonsor, stb.

Nálam elég valószínű volt a progeszteronhiány, a következő terhességnél első perctől kaptam Utrogestant, és nem volt semmi gond. Két hét múlva érkezik a kistesó.

Ha még nem érzed magad készen egy újabb próbálkozáshoz, akkor várjatok. Így is sokat fogsz stresszelni az első 12 héten. Addig járj utána, milyen vizsgálatokat tudtok elvégeztetni. Akár fizetős rendelésen is érdemes, egy vérvétel pl. nem olyan drága.

2017. febr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokszor a progeszteron hiányos állapot miatt van a többszöri vetélés, így érdemes akár már az első vetélés után a második terhesség kiderültekor bemenni akár ügyeletre és progeszteron pótlást iratni (amit 1-es említett utro=utrogestan=progeszteron pótló hormon készítmény). Ha nem akarnak írni, akkor azt kell mondani, hogy barnás folyásod van. Erre azonnal felírják. Eleve nem igazán értem, hogy miért nem írják ezt fel azonnal a terheseknek akár attól függetlenül, hogy volt-e valaha vetélése, hiszen ártani nem árt, viszont rengeteg esetben megakadályozná a vetélést!

Ha nem akarod ezt az embertelen utat végigjárni, hogy még egy terhességet elveszíts azért, mert a magasságos orvos isteneink b***nak kivizsgálni, akkor magadtól elmehetsz endokrinológushoz, aki többek között megnézi a hormonjaidat. Abból valószínűleg ki is derül, mi a baj.

Lelkileg pedig elhiszem, hogy nagyon nehéz! Nekem soha nem volt vetélésem, de mélységes tiszteletem azok iránt, akik egy ilyen tragédiát fel tudnak dolgozni és tovább tudnak/mernek próbálkozni! Csak annyit tudok mondani, hogy ezt egyetlen nő sem érdemli meg, ezt nem lenne szabad átélni egyszer sem! Fel a fejjel és kívánom a legjobbakat!

2017. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hat sajnos eleg szornyu:-(. Most,a masodik meg jobban faj,mint az elso.... mar tenyleg azt hittem,hogy vegee kijar nekem ez... kedden megyek magandokihoz. Egyebkent mi Angliaban lakunk,de itt is b......nak rad eleg magasrol a szentseges orvosok...
2017. febr. 17. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ma derült ki, hogy 10 hetesen megint missed abom van. Tavaly nyáron is volt egy missed abom , szintén 10 hetesen. Én el fogok menni magánba egy teljes kivizsgalasra a parommal. Még egyszer nem merek csak úgy belevágni. Lelkileg nem tudom hogyan dolgozom fel. Azt gondoltam hogy a sors most majd káptotol a multkori miatt. Hát nem... hanem kaptam még egy jó nagy pofont. Nem tudom mi a baj velünk🙁
2017. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!