Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Az abortusz megviseli az...

Az abortusz megviseli az embert lelkileg?

Figyelt kérdés
2 honapos babam van. Nem szoptatok, hatodik hetre megjott. Most kene megint megjonnie 20-25.-e kozott. Mondtam is a ferjemnek, hogy remelhetoleg megjon. O is remeli, mert meg dokihoz nem tudtam eljutni tabiert, de masodik babat nem szeretnenk az anyagiak miatt. Egy abortusz megviseli az ember lanyanak a lelket?
2017. júl. 20. 09:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is személyfüggő. Engem nagyon megvisel, több év után, pedig közben született egy kislányom, aki most két és fél éves. Nem akarom ragozni, de bűntudat, rettegés, ami sokat erősödött, amióta megszületett, nyilván mert sok minden van már, amit félthetek. Ezek némelyeknél - nem tudom, hogy sokaknál e - teljesen ismert tünetek. De. Egyrészt én sajnos nem mondhatom, hogy ilyen kézzelfogható és érthető okom lett volna bármikor is, mint neked, másrészt személyesen ismerek több olyan nőt, aki valamikor túlesett ezen és akinek az égvilágon semmi gondot ez nem okoz. És - mielőtt félreértés lenne - ők kedves, értékes, érzelmes emberek. Úgyhogy rájöttem, hogy nem tudom a választ. Kívánom, hogy ne kelljen döntést hoznod
2017. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok terhes, szerintem csak meg nem allt vissza normalisra.

En nem tartanam meg, ha megis csak becsuszna. Ennek az egynek szeretnek megadni mindent. Koszonom az ertelmes valaszokat!

2017. júl. 22. 09:43
 13/18 anonim ***** válasza:
15%

Lehet, hogy nem viselne meg akkor nyomban, lehet, hogy csak öregkorodban kezdene bántani. Lehet, hogy már az altatásból zokogva ébrednél. Lehet, hogy a most pici gyereked haragudna rád utólag, hogy nem engedted megszületni a kistesót. Te ismered a helyzeteteket, sokesélyes a kérdés.

kívánom szívből, hogy ne kelljen ilyen helyzetbe kerülj, amiben döntened kell.

Egészséget a pici babádhoz, és minden jót nektek!

2017. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes! Hal istennek! Ti, ha terhesek lennetek es tudnatok, hogy ket gyerekre nincs penz, megtartanatok?
2017. júl. 22. 20:05
 15/18 anonim ***** válasza:
35%
Igen, megtartanám. De olyan nincs hogy ha már megfogant akkor nincs rá pénz. Új dolgokat nem nagyon kell venni, csak pelenkát, és ha úgy adódik tápszert. A férjem plusz munkát vállalna és én is mennék vissza dolgozni a kisebbik egy éves korában. Ezt megbeszéltük mikor terhes voltam az első(és eddig egyetlen)kicsivel. De mi szeretünk több lehetőséget is lefuttatni. Valamint az első gyereket se vállaltuk be úgy hogy ne legyen megtakarításunk.
2017. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%
igen, megtartanám, természetesen!
2017. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem én vagyok itt az egyetlen, aki tényleg megtapasztalt ilyen szitut, és továbbra is azt mondom, hogy az ellenségemnek se kívánnám... ennyire nem gyűlölök senkit.
2017. júl. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A legtöbb embert szerintem megviseli (én nem tudom, nekem nem volt és remélem, nem is lesz sosem), csak azt nem, aki 100%-ban biztos, hogy nem akarja megtartani, meg azokat nem, akiknek pl. súlyos beteg.

De örülök, hogy mégsem vagy terhes és nem kell ilyen döntésekben gondolkodni.

2017. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!