Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Akinek volt méhen kívüli...

Akinek volt méhen kívüli terhessége, kiderült, hogy miért/mi okozta?

Figyelt kérdés
2017. okt. 12. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehet kideríteni..

Amugy sok indok állhat mogotte. De a legfőbb es leggyakoribb (utána olvastam) az h a vedoreteg ami a méhben válik le a sejtről lehet h előbb levált már pl a petefészekben vagy valahol a cél előtt. Gyakori még állítólag , h részleges petevezeték elzáródás van vagy letapadás és nem jut el a célba , hanem megakad.

2017. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Mehenkivuli leggyakorib oka a fertozesen

Pl clamydia es tarsai

Ezek tunetmentes osszenovesekst okoznak petevezetevben es hasuregben

Esetleg mas Hasi mutetek utan is gyakoribb az eug

Erdemes terhesseg elott std szurest elvegezni

2017. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok oka lehet. Én pl.full egészséges vagyok. Mégis méhen kívüli terhességem volt. Nem tudjuk miért. 8 hétre derült ki. Szépen még lapult a petevezetoben. A jobb petefészkemet ki is vették.
2017. okt. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nemi betegség nálam kizárva, még csak gombás megbetegedésem sem volt soha. Az eredményeim mindig jók voltak, egészséges, fiatal nő vagyok. A szövettanból nem derült ki semmi, orvos sem tudott semmit mondani, csak az általánosságokat, hogy mik hajlamosítanak rá. De akkor ezek szerint másoknál sem nagyon tudták az okát, miért történhetett. :/
2017. okt. 13. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekem 2 volt mindkettő a jobb oldali vezetekben. Az első 4 éve ami kezelés nélkül ugymond megoldodott igaz lassú folyamat volt. A második idén júniusban. Megrepedt jobb vezetéket ki is vették. Műtét utan azt mondták,hogy a vezetekemen rengeteg sérülést,hegeket láttak es ezt volt az oka,hogy 2szer is megakadt ott a petesejt. Nagyon sokat sírtam mikozben vittek a műtőbe. Próbálta nyugtatni,hogy 1 vezetékkel is van meg esély...hát ez nem nyugtatott meg. 2 vérzést javasoltak várni. Kivártuk és egyből terhes lettem. Most vagyunk 9 hét 1 napon 😄 első baba

Mi a te történeted? Fel a fejjel

2017. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Hegesedes mindig fertozes kovetkezmenye

Leggyakoribb az eveking lapango tunetmentes clamydia ill esetleg vakbel mutet

2017. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Nekem a kettő méhen kívüli között volt vakbélműtétem. Fertőzésre pedig voltam tesztelve az az én esetemben biztos nem volt
2017. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, nagyon sajnálom, hogy keresztül kellett menned ezen neked is, de szívből gratulálok a mostanihoz, boldog babavárást! Jó ilyet is olvasni, ez ad egy kis erőt! :)


Nekünk is első babánk lett volna. Júliusban pozitívat teszteltem, és vártam, hogy betöltsem a 6 hetet, hogy mehessek dokihoz. Volt egy kis barnázás, de más tünetem nem volt. Majd egyik este borzalmas fájdalom jelentkezett, görcsöltem, nem tudtam lábra állni, majdnem elájultam, férjem támogatott ki a kocsihoz, és kórházba vitt. Itt megállapították a méhen kívüli terhességet, és 1 óra múlva már a műtőben voltam. Nekem is a jobb petevezetőt távolították el, sajnos szétrepedt, és belső vérzésem volt. Nagyon összetörtem lelkileg, nehéz ezen túltennem magam. Azt hittem legalább a szövettanból majd kiderül, miért alakult így, vagy majd az orvos megmondja, de sajnos válaszok nélkül maradtam. :( Nekünk is azt javasolták, hogy várjunk meg 2 vérzést, utána ismét lehet próbálkozni. Ez a hónap sajnos ugrott, voltam uh-n, és pont a jobb oldalon van peteérés, remélem a következő ciklusban szerencsésebbek leszünk. Neked viszont még egyszer gratulálok, és köszönöm, hogy írtál, kicsit most bizakodóbb lettem én is. :)

2017. okt. 15. 20:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia 5ös vagyok, ha még olvasos, Fel a fejjel. Én ma vagyok 10 hetes,de amúgy a mai napig rettegek amikor elmegyek a wc-re,hogy nem e látok vérzést. Néha plusszban is le ellenőrzöm. Pedig minden rendben.Több UH-m is volt. Én teljesen elvoltam keseredve. Ez a 4.! terhességem és még nincs gyerekem. Hidd el azt hittem a világnak vége és én nem tudok és már nem is fogok teherbe esni.De hidd el itt vagyok neked példának. Engem ezzel nyugtattak és neked is ezt tudom mondani: Hidd el meg ha bánt is,hogy elvesztetted a vezetékedet jobb igy. Lehet,hogy sérült volt.Ha nem volt az ettől a terhességtől ami ott megakadt már nagy valószínűséggel az lett. A jövőre nézve jobb,ha nincs sérült vezetéked.

Hidd el a következő egészséges lesz és veletek marad!

2017. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!