Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Meghalt a babám. Hogyan...

Meghalt a babám. Hogyan tovább? Meddig tart még ez a borzalom?

Figyelt kérdés
Fél éve ikerbabáim 4 napos korukban meghaltak. Azóta össze vagyunk törve a férjemmel. Hiába próbálunk vissza illeszkedni a hétköznapokban nem megy. Elég korán vissza mentem dolgozni, de a kollégáim viselkedése.kritikán aluli (a nem baj lesz másik, mikor jön a baba, örülj neki hogy ilyen korán meghaltak, ja te még mindig ezen hisztizel) félek a munkahely váltástól új hely , beletanulni mindenbe, megint én legyek a legbénább ...(a munkám nagyon szeretem de sajnos muszáj lesz ott hagynom a kollégák miatt bár félek hogy az uj munkám sikertelensége csak mégjobban lehúzna) mindenképpen szeretnék gyereket de én nem tudok és nem is akarok még1 terhességbe neki kezdeni...a férjem hallani sem akar az örökbefogadásról (mert nem az ő vére) Hogyan tovább? Hogyan lehet ezt feldolgozni? Már újra szeretnék a régi lenni de semmi energiám ...a sűrgős műtét miatt is sokszor van halálfélelmem...pánikrohamom...túl sokat cigizek jelenleg most csak az segít, de újra le szeretném tenni, de sajnos nem megy. Az egyik legrosszabb amit nem tudok kezelni hogy ha meglátok egy babát rosszul leszek bőgőgörcsöt kapok teljesen mindegy hol vagyok...ezért már nem is tudok elmenni boltba például...munkán is nehézséget okoz mert ügye a.drága kollégáim nem tudnak mást egész nap mint a gyerek így meg a gyerek úgy meg mézegessem a gyerek képeit...hogyan lehetne ezt leküzdeni?

2018. máj. 14. 14:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%
Komolyan ennyire érzéketlen, bunkó kollégáid vannak? Hihetetlen milyen emberek vannak komolyan ☹️ egy vetélést se lehet könnyű feldolgozni, de az, hogy kihordod és megszülöd őket.. És erre azt mondják, nem baj, lesz másik?
2018. máj. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nehéz lépés volt de azóta felmondtam ...a 30 napos ledolgozást is táppénzen töltöm hogy ne mérgezzem magam ebbe a környezetbe...remélem jó lesz az új munkahely :)
2018. jún. 3. 11:52
 13/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt. És jól tetted, hogy felmondtál. Ne aggódj, nagyon ügyes leszel az új munkádban. Csak higgy magadban, és meglásd sikerülni fog.


Elszomorít, hogy az emberek mindenhol ennyire tuskók. Én3 évvel ezelőtt vesztettem el a kislányomat. Még az anyaméhben meghalt, a 34. héten.

Utána öt hetet voltam képes otthon maradni, mert megőrültem volna a négy fal között. Amikor visszamentem, tényleg olyan volt, mintha vákumba kerültem volna. A legtöbb kolléga, úgy viselkedett velem, mintha a halál angyala lennék személyesen. Volt, aki a liftbe sem szállt be velem együtt. És én is milliószor hallottam másoktól, hogy "lesz másik" és hogy "örüljek" hogy meghalt mert úgysem lett volna egészséges.


Én nem szégyelltem segítséget kérni. Eljártam csoportterápiára és egyéni pszichoterápiára is. Legalább jól kibeszélhettem a fájdalmamat.

Ez egy nagyon nehéz út, és te még az elején jársz. De kérlek, ne add fel.

Én sem akartam utána újabb terhességet vállalni, de aztán rájöttem, hogy csak akkor tudom az életemet tovább vinni, ha újra megpróbálom.

8 hónappal a történtek után ismét várandós lettem. Spontán és ikrekkel. Szörnyű rettegés volt az egész terhességem, de az angyalom vigyázott a testvéreire, akik 36 hétre, egészségesen születtek.

Már 16 hónaposak.

De ne hidd, hogy elfelejtettem a halott kislányomat. Nagyon sokat gondolok rá, járok hozzá a temetőbe. Elképzelem, milyen lenne ha élne. Ősszel már óvodába menne.

Te sem fogod a kicsijeidet soha elfelejteni. De lassan tovább fogsz lépni, mert ez az élet rendje.


Ha kész vagy rá, csatlakozz hozzánk, vagy egy csoportunk a FB-n, vigaszbabák a neve: [link]

2018. jún. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!