Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Szörnyű ember vagyok? Nagyon...

Szörnyű ember vagyok? Nagyon szégyellem magam!

Figyelt kérdés

Pánikbeteg voltam, amikor már 1 éve letettem a gyógyszert és teljesen jól voltam eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Nagy izgalommal próbálkoztunk, hogy minél előbb ott legyen a két csík azon a bizonyos teszten. Teltek a hónapok, minden menzeszkor elszomorodtam, volt, hogy el is sírtam magam. Aztán a harmadik hónapban megtörtént a csoda: teherbe estem. Egyedül voltam otthon, mikor megcsináltam a tesztet, sejtettem, hogy pozitív lesz, mert terhességi tüneteket fedeztem fel magamon, de úgy gondoltam, hogy megint csak beképzelem őket, de nem lett. Megjelent a két csík, eljött amire vártam, de nem örömet éreztem, hanem félelmet. Bepánikoltam. Próbáltam elnyomni magamban, tudatosítani magamban, hogy nem szabad félnem, ez az amit AKARTAM! De nem ment. Folyamatos stresszben teltek a napok, ahogy kezdődtek a rosszullétek, egyre inkább úgy gondoltam én ezt nem bírom tovább, nem akarom ezt a terhességet. Folyamatos rettegéssé váltak a napjaim, nem bírtam enni semmit, annyira étvágytalan voltam (sajnos korábban evészavarral kezeltek, így az hogy nincs étvágyam, nagyon megijesztett), az émelygés, a hányinger csak tetőzték bennem a félelmet. Nem tudtam mit tegyek. Megpróbáltunk minden stresszkezelő technikát bevetni, de egyik sem bizonyult hatásosnak. Se aludni, se enni nem bírtam, csak pár falatot, úgy éreztem beleőrülök a folyamatos stresszelésbe, félelembe. Rettenetesen bántott, hogy így érzem magam, mert Isten látja lelkem, nagyon szeretnék babát, amikor csak megláttam egyet elszorult a szívem, de vártuk, hogy meggyógyuljak. Úgy hittem sikerült lekűzdenem ezt a borzalmat, de tévedtem.

Szorongva, szenvedve a rosszullétektől, amit a pánikbetegségem miatt egyre rosszabbul viseltem, arra vártam, hogy legyen vége már ennek, mert nem bírom tovább. Majd egy délután vérezni kezdtem. A kórházba menet rengeteg érzés kavarodott bennem. Féltettem a babát, hogy elveszítem, de kicsit örültem is neki, hogy talán vége a szenvedésemnek. 1 órát ültem a sürgősségin, mire behívtak, az orvos megvizsgált, nyersen, empátia nélkül odamondta, hogy elkezdődött a vetélés. A könnyeimmel küszködve ültem végig, amig kiállították a papíromat, majd kiérve a férjem karjaiban zokogni kezdtem. Elment a baba.

Azóta is sokszor elsírom magam, bár próbálom tartani magam. Fáj, hogy elment a baba, de még jobban az fáj, hogy úgy érzem a betegségem miatt soha nem leszek képes megbírkózni a terhességgel. Rossz ezt kimondani, és szörnyen is érzem magam miatta, de úgy érzem megkönnyebbültem, hogy elment. A szorongás azóta sem szűnt meg, sajnos ha ez egyszer előjön, idő mire lekűzdöm. Visszamegyek a pszichiáteremhez, hogy ismét kijöjjek a mély pontból. A férjem nagyon szeretne gyereket, de félek, hogy nem leszek képes megajándékozni őt ezzel az ajándékkal.

A soraim után talán, nem hiszitek el, de nagyon szeretnék egy pici babát és majd bele halok a fájdalomba, hogy miattam talán soha nem lesz saját gyerekünk. :(

Meg lehet vetni emiatt, én is megvetem és utálom magam, de ha valakinek lenne erre ötlete, hogy mit tehetnék, hogy ne jöjjön vissza a betegségem, annak nagyon örülnék. Teljesen kilátástalannak látom a helyzetem. :(


2018. jún. 5. 06:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Offolok, de nálad mi idézte elő anno, vagy miért alakult ki a pánikbetegség? Mi okozza, miért van?
2018. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
38%

Szintén pánikbeteg vagyok, már egy ideje fogjuk rá hogy tünetmentes. Nálunk még csak tervben van a baba, de nagyon félek én is emiatt.

Orvosnál sosem voltam vele, mert legtöbbször azt éreztetik velem hogy minek mentem oda. De terhesség előtt mindenképp akarok konzultálni egy magán dokival.

Egyébként én mintha azt olvastam volna hogy van olyan gyógyszer amit terhesen is lehet szedni. Hiszen a komolyabb betegségeknél is van ilyen.

Van egy könyv "Üsd ki a pánikod!" ami egész jól leírja hogy mi ez és milyen módszerekkel lehet szembeszállni vele. De! Én ahogy elkezdtem olvasni és felrémlettek a rohamok, utána elkezdtem produkálni is őket hosszú idő után. A könyv is beszél róla hogy ezzel a betegséggel nem szabad fejben foglalkozni, hanem az elterelés sokat segíthet.

Teljességgel és szülessel kapcsolatban millió rémtörténet kering, na nekünk ezeket nem szabad olvasni. Csak pozitív vattacukros videókat nézz, persze azért legyél tisztában azzal hogy van azért egy másik oldal is csak ne arra koncentrálj.

2018. jún. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen bűntudatod!

Amikor azt írod, hogy alig vártad, hogy véget érjen, akkor egyértelmű, hogy a kilenc hónap elteltét várod, semmi mást.

Nem mindenkinek szép a terhessége, és ilyenkor mindenkinek megfordul a fejében, hogy érjen már a végére. Ettől senki nem lesz rossz ember.

A terhesség elejèn meg mindenki pánikol egy darabig, aki képes felfogni, hogy mivel jár egy gyerek felnevelése. Vannak időszakok, mikor arra gondol, hogy nem is volt olyan jó ötlet teherbe esni. Sőt, mire egy gyerek lediplomázik, addig a szülei nem egyszer gondolkodnak el azon, hogy elcserélik inkább kismalacra. Akkor is, ha ezt az emberek többsége soha, senkinek nem vallaná be. De mégsem rossz emberek.

Gondolni még szabad bármire. Ez olyan, hogy sokszor gondol az ember arra, hogy szíve szerint fejbe csapná az iroda legnagyobb cserepes virágával a főnököt... de nem teszi. A rossz emberek meg is csinálják.

A gondolataid, kétségeid és érzéseid miatt SOHA ne legyen bűntudatod!

2018. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nincs miért szégyellni magad, nem vagy rossz ember, beteg vagy.

De azzal neked és a férjednek is számolnod kell, hogy lehet, hogy nem tudod leküzdeni ezt, és örülhettek mind a ketten, ha újra felállsz a mélypontról, és egy gyerekkel talán sose leszel képes megbírkózni!

Mégiscsak a te egészséged az első, betegen egy gyereknek sem tudnál jó anyja lenni!

2018. jún. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
65%

En is panikbeteg vagyok, nyolc eve diagnosztizaltak ezzel a betegsegel.


En bizonyos szinten elitelek, mert a gyogyszeres kezeles nem megoldasa ennek a betegsegnek. Nem lehet feldolgozni es helyreteni a kivalto okokat ha gyogyszerel el van nyomva.


A terhessegedet nem biztos hogy emiatt veszitetted el. Mindazonaltal a legkonnyebb dolog panikolni ahelyet hogy feleloseget vallanal a donteseidert. Gyereket akartal, nem vedekeztettek, a gyermek jon csak ep te voltal keptelen eret es egeszseges emberkent kezelni esetleg egy pszihologus segitsegevel ezt a helyzetet.


Lehet haborogni es lepontozni de ennyi ido utan ezzel a betegsegel egyutt elve tudom mit beszelek.

2018. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, hülyeségeket írsz, és ráadásul kritikán aluli helyesírással.
2018. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!