Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Cytotec (Misoprostol) tapaszta...

Cytotec (Misoprostol) tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha jól tudom, Magyarországon nem szokás a gyógyszeres terhességmegszakítás missed ab esetén, úgyhogy a külföldön élőkhöz szól elsősorban a kérdésem: van-e valakinek tapasztalata a fenti "abortusztablettával"? Missed abom van és az orvos gyógyszert vagy műtétet ajánlott, de azt mondta, a gyógyszerrel próbálkozzunk először, a neten viszont borzasztó rémtörténeteket lehet olvasni...

2018. aug. 20. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem januarban volt missed ab-om es eloszor nekem is a gyogyszert mondtak.

Borzaszto volt, soha az eletbe nem vettem volna be ha tudom hogy mivel jar es vegul csak muteti befejezes lett a vege mert nem tisztultam ki.

Azt tanacsolom hogy ne felj a mutetol(en nagyon feltem) es ne hagyd magad rabeszelni a gyogyszeres megszakitasra. Igaz vannak akik jobban viselik a gyogyszeres megszakitast, de en nagyon nagy fajdalmakat eltem at.

2018. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Volt mar hasonlo kerdes ott bovebben leirtam az esetem, most bemasolom neked


"En is kulfoldon elek, en elhalt terhesseg miatt valasztottam ezt a megoldast, bar sose valasztottam volna...


Egy szoval valami iszonyat, hogy milyen fajdalom. Itt ugy van hogy beveszel egy gyogyszert egyik nap es ra masodik vagy harmadik nap, mar nem emlekszem veszed be azt amitol mehosszehuzzodasaid vannak es kinyilik a mehszaj. Na hat velem egyaltalan nem ugy torten a dolog ahogy az orvos leirta. Azt mondta hogy fokozatosan surusodnek a fajasok es lepesenkent egyre erosodnek, ez folyamat hasonlo a vajudashoz. A nagyon rossz resz max egy ora lehet.


Hat en nem igy jartam, nekem a legelejetol nagyon eros szunet nelkuli fajassim volt, konkretan ugy ereztem mintha valami kiakarna tepni a gerince es a mehem. Reggel 9 vagy 10kor vettem be a gyogyszert es rogton kb. 15 perc mulva mar beindultak a gorcsok. A fajdalomtol oklondoztem, ha lett volna kaja a gyomromba ezert is jo ures gyom8ra bevenni es vizet is csak annyit inni ami szukseges a gyogyszerhez. Azt mondta a ferjem hogy szerinte neha elveszitettem az eszmeletem egy par masodpercre(erre en szemelyszerint nem emlekszem), razott a hideg es a fajdalom az elviselhetetlen volt es a ver az szoszerint az utolso 2 oraban omlott belolem. A ferjem 2 utan valamenyivel kihivta a mentoket mert mar nem birta nezzni tovabb ahogy szenvedek es mar en is azt hittem beleorulok a fajdalomba. Bevittek es kiderult hogy egyfajta allergias rohamott kaptam a gyogyszertol ezert volt egybefuggo fajdalmaim egy perc szunet nelkul es a legjobb hogy ki sem urult a mehem szoval be morfiumoztak amitol minden bajom elmult es este 8kor mire lett orvos megmutottek. Este 10korul semmi bajom nem volt setaltam a szobaban, beszelgetunk a ferjemmel.


Ezek fenyeben en soha tobbet nem valasztanam a tablettas abortuszt. A muszeres befejezes nekem olyan volt mint egy alom. 45 perc volt ossz-vissz es az altatastol sem voltam kotyagos, eletem meg nem aludtam olyan jot. A hasam sem fajt csak nagyon enyhen es nagyon gyorsan regeneralodtam.


Egy kicsit hosszu lett de leirtam az en kalandomat a gyogyszerel. Amugy azt mondjak hogy annal hosszabb a "vajudas" minel elorehaladotabb a terhesseg es annal nagyobb az esely hogy ne tisztul ki a mehed.


Remelem tudtam egy ket hasznos infot atadni neked."

2018. aug. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nem nyugodtam meg, sőt... 1-es, én szívem szerint a műtétet választottam volna, az orvos beszélt rá a gyógyszerre.

2-es: sajnálom, ez elég szörnyű :/ Itt kicsit más az eljárás, ugyanabból a gyógyszerből kell 3*2 szemet bevenni két napig (illetve 2-t hüvelyi úton, 4-et szájon át).

2018. aug. 21. 08:07
 4/9 momoka 2002 ***** válasza:
100%

Szeretnek ellenpeldat is mutatni. Eloszor is,ha megnezed a statisztikat, mennyire serul a mehed egy muvi befejezes es egy gyogyszeres"termeszetes uton torteno " terhessegmegszakitas utan egyertelmu,hogy egy kaparas jobban art,es noveli a kov. Terhesseg vetelessel torteno befejezesenek kockazatat.

Nalunk is (Norvegia) a Cytotek Algyfen gyogyszereket hasznaljak, az egyiket szajon at a masikbol 2 napra ra 4drb.a huvelybe kell felhelyezni. Reggeli utan,hogy legyen energiad vegigcsinalni. Egy ora fekves utan,hogy legyen ideje felszivodni, meg kene kezdodni az osszehuzodasoknak. A magzat koratol,nagysagatol fugg a "fajdalom" verzes. 2 gyogyszeres utan kaparnak csak.

En a 10. Heti ultrahangon tudtam meg,hogy a magzatnak 6+3 nincs szivhangja.

Maga a veteles"gyorsan" ment erosebb gorcsokkel, tobb verrel mint 1 menstruacio. Csak ugye en sem urultem ki kb. 2 hinap utan jott a masodik gyogyszeres cucc. Es mivel akkor sem tortent csoda. Kapartak. 11kor bementem 2kor otthon voltam kb. 1 orat fekudtem a korhazi agyon. Megkonnyebbules volt.

Masodik estben a 13. Heti ultrahang igazolta ugyanezt 8+3 as magzattal. A dolog ismeros. Megkezdodott az osszehuzodas,ha valaki szult mar tudja milyen. Ez egy menzi szules kozt feluton levo erossegu fajasokkal es persze tobb verrel zajlott mint az elozo. Szerencsere minden rendben ment utanna a kontrol jo volt meg is jott a menzim 30 napra. Most ujra terhes vagyok.

Tegyetek fel a kerdest mi rettent el a gyogyszernel?

A ver? A fajdalom? Ha szeretnel meg utanna babat,nem fontosabb-e hogy ne nehezitsuk a jovetelet? En orulok hogy nem kellett 2x kaparni es igy zajlott minden a komplikaciok ellenere. Igy nagyobb esellyel tudom kihordani a kov Babamat.Ha kerdesed van akar privatban is.

2018. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Momoka, köszi a választ, és drukkolok az új terhességedhez, hogy minden rendben legyen! Nekem reggel kellett két tablettát hüvelybe felhelyezni, most délben kettőt szájon át és este még kettőt, majd holnap ugyanez. Egyelőre minimális görcsölésen kívül semmi nem történt.
2018. aug. 21. 12:20
 6/9 momoka 2002 ***** válasza:
Mekkora,hany hetes a magzatod?
2018. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1es vagyok, en Svajcban elek es nagyon megvoltam elegedve a mutettel, semmi komplikacio nem volt. Es az nagy hulyeseg hogyha meg szeretnel gyereket akkor nem csinalsz muteti beavatkozast hanem a gyogyszeres megoldast valasztod.

En remelem hogy neked konnyebb dolg9d lesz. Amugy nagyon sokat szamit hogy hany heyesen alkalmazod az abortusz tablettat, mert ahogy mulnak a hetek egyre jobban n9vekszik az esely arra hogy nem tisztulsz ki es vegul muvileg kell befejezni.

Te hany hetes vagy?

2018. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát a terhesség 6 hét körül volt, az embriót 3 mm-nek mérte a doki múlt hétfőn és tegnapra se nőtt nagyobbra. Kb. félórával azután, hogy írtam az utolsó hozzászólásomat, rettenetesen elkezdett fájni a hasam és a hátam, a fürdőszobánk padlóján fetrengtem, többször majdnem elvesztettem az eszméletemet. Aztán éreztem, hogy "valami jön", és akkor valahogy összeszedtem magam és felültem a WC-re, és először csak a hasmenés jött, aztán minden más is, pár perccel később hánytam is, ami után nagyon megkönnyebbültem, és azóta sokkal jobban érzem magam. Éreztem, amikor az embrió/petezsák eltávozott, teljesen egyértelmű volt, de nem fájt egyáltalán. Azóta csak erősen vérzek és menstruációs fájdalmaim vannak, de gyógyszer nélkül is abszolút kibírható. A fürdőszobapadlón fetrengős részt nem kívánnám senkinek és nem is csinálnám újra, de nagyon gyorsan véget ért szerencsére.
2018. aug. 21. 15:16
 9/9 anonim válasza:

Én is leírnám a tapasztalataimat, hátha valakinek segíteni fog. Én örültem volna, ha így olvasom, kb tudom mire számíthatok, általában a rosszak vannak fent a neten. Nyilván nem volt egy nagy élmény.

Orvosom azt mondta, hogy van, aki meg se érzi, van, akinek olyan, mint egy menstruáció, van, akinek erősebb, nem vagyunk egyformák.

Én csak Cytotec-et kaptam.

Reggel 9-kor 2 nyelv alá, 2 hüvelybe és 3 óra múlva ismételni kellett. Ebben a 3 órában szinte semmi se történt, enyhe hasfájáson kívül abszolút semmi. Mikor eljött a második adag ideje, kezdtem pecsételni, bevettem a második adagot, kb fél órán belül jöttek a gyógyszer hatásai, egy "senkineksekívánom" kb 1,5 óra jött, görcsök, hányás, hasmenés (ami csak víz volt inkább), izzadtam, rázott a hideg, hőhullámok, szédülés, de még mindig alig volt valami vérzés. Orvosom folyamatosan kérdezte, hogy vagyok, mik a tünetek. Mondta, hogy ezek jó jelek, mert akkor működik. Olykor hullámokban jöttek a tünetek, bevettem egy fájdalomcsillapítót (nem mindegy mit, mert valamelyik elállítja a vérzést, én Novalgint kaptam), ezután hamarosan minden tünet elmúlt, csak enyhe hasfájás maradt, próbáltam aludni.

Mondta még látogatásom alkalmával, hogy 6-8 óra múlva kezdődik a vérzés, kb 4-5-kor kezdtem vérezni, nem volt igazán erősebb, mint máskor, mondjuk nekem 2,5 napos szokott lenni. Este kezdődött hozzá egy fejfájás, talán a folyadékveszteség miatt. 6 körül ettem a reggeli kis zabkása után először, még utána egyszer volt vizes hasmenésem.

Most vagyok a 3. napomon, még mindig van vérzés, és még várhatóak darabkák, ami máskor csak az elején van. 1 hét múlva kell kontrollra mennem.

Ja, a terhesség kevesebb, mint 4 hetes volt, 5 mm.

Remélem valakinek segítség lesz, közben egy barátnőm is mondta, hogy ő is végigcsinálta, nagyrészt hasonló tünetekkel.

2021. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!