Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Kinek mennyi idő alatt sikerül...

Kinek mennyi idő alatt sikerült a baba első terhességes vetélés után?

Figyelt kérdés
A legjobban az érdekelne, akinek üresen maradt a petezsák. Mennyire ismétlődő dolog ez? (Persze, nincs két egyforma eset, és az én helyzetem sem a válaszok függvényében változik, aki hasonlót szeretne írni, inkább ne írjon semmit, köszi :))

2019. jan. 8. 14:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok. Mi meg nem, mert a 4 hetes kontrollon sok kicsi ciszta volt mindket petefeszkembe es a doki azt mondta, hogy szedjek 2-3 honapig fogamzasgatlot. Meg van 9 szem, utana mi is elesbe probalkozunk. Jo lenne, ha ismet elsore osszejonne :D

Irj, ha csinalsz tesztet, hatha megis sikerult :D

2019. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 ildi32 ***** válasza:

Nekem július végén volt missed ab-om; december elején màr pozitívat teszteltem az első próbálkozás alkalmával sikerült teherbe esnem. Most vagyok 12 hét 5 napos az utolsó menstruàció alapjàn. Minden rendben van.Négy hónapig védekeztünk a missed ab után;közben kivizsgàltattam magam miért vetéltem el. Kiderült mthfr heterozigóta vagyok és progeszteron problémàm van. Ezeket jól lehet kezelni metafolinnal ( szerves foláttal-folsavval) illetve vmilyen progeszteron pótló gyógyszerrel. Én például utrogestant kaptam. Az üres petezsáknak is lehet az oka vmilyen anyai génmutáció vagy progeszteron hiány. A folsav feldolgozási problema ami nalam is van pont ilyen osztódàsi-; genetikai rendellenességeket okozhat. Nekem volt embrió a petezsákba; csak méhlepény nem alakult ki az előző terhességemnel. Ami ugye sajnos szintén egyenlő a pici baba számára a halalos ítélettel; mivel mehlepény nélkül nem tud megérni a megszületésre. A nyolcadik héten el is halt.

Ezeket tudva a mostani terhességem eddig teljesen egészségesnek mondható.

2019. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 ildi32 ***** válasza:

Kedves kérdező; próbálj meg femibiont terhesvitamint szedni és elmenni a synlab-hoz genetikai trombózis panelra. ( Harom génmutàciót néznek: Leiden-mutáció, Protombin gén mutáció; és MTHFR génmutàció.) Igaz; hogy kb. 13500 ft-ba kerül; de ha ezek valamelyike okozta nálad az üres petezsákot; akkor ha kezelik elkerülhető a későbbi probléma. Én ezt tudom javasolni a tapasztalatom alapjàn. De más is lehet nyilvàn a probléma. Ha kiderül vmelyik génmutáció kezeltesd; ha nem vagy ennek ellenére se lesz változás folytasd a kutakodást tovàbb; míg meg nem lesz az ok.

Mthfr heterozigóta génmutació pl. a lakosság 40 %-át érinti.

A femibion 1-ben van elegendő metafolin ami ezen segít; es segít elkerülni a velőcső zárodási rendellenességet is. Az ilyen betegeknek csak a metafolin segít mind az osztódási rendellenességek; mind a kifejezetten velőcső záródási rendellenességek megelőzésében. Sima folsavat hiába szednek; mert a szervezet nem folgozza fel rendesen és az embrió sem kap elegendőt. Aminek ilyen szomorú következményei vannak.

2019. jan. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Kedves drága Ildi! Túl vagyok ezeken a vizsgálatokon és MTHFR homozigóta vagyok, picit a progim is alacsony de nem vészesen :) folátot szedek már mióta megtudtam. Viszont van aki azt mondja, hogy kellene vérhigító is, de az én orvosom szerint nem. Nekünk három hónap szünet volt, első probálkozós hónap nem jött össze, most vagyok a másodikban, de kissé izgulok, mert azt érzem mióta próbálkozhatunk mintha nem lenne peteérésem, legalábbis az eddig jellemző termékeny nyák se előző hónapban se most nem jelentkezett... :(
2019. febr. 5. 00:21
 15/25 A kérdező kommentje:
Aki erre jár! Második hónapban összejött, nagy az öröm és a remény, hogy most minden rendben lesz :)
2019. febr. 12. 09:01
 16/25 anonim válasza:

Szia kedves kérdező!

Hogy vagy? Minden rendben veletek?Én most vagyok ott,hogy várom meginduljon a vetélés ha nem holnap doki!

Rám is vár még ez a vizsgálat!

Remélem jol vagy és minden rendben :)

2019. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Juj de szuper! :D

Az a valaszolo vagyok, aki veled egyidoben vetelt, mi most vagyunk a masodik probaljozos honapba. Remelem osszejon :D

2019. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Jól vagyok, volt már szívpulzálás a hatodik és a hetedik héten is, egy hét múlva megyek újra, akkor leszek elvileg 9+3 hetes! Kapok progeszteron pótlást is, hátha az volt a ludas.

Természetesen totál izgulás az egész :D Mindig megfogadom, ha következő UH-n minden rendben lesz, akkor megnyugszom, de eddig még nem sikerült :D Utolsó előtti: szorítok, hogy mielőbb túl legyél a dolgon, nagyon sajnálom! Utolsó: Hajrá, mindent bele :D Nekünk az vált be, hogy minden nap együtt voltunk :))

2019. márc. 20. 14:42
 19/25 anonim válasza:

Jajj de jooo,ugy örülök,hogy jol vagy olyan jó ezt olvasni :)

Minden jót és boldogat kívánok!

Köszönöm szépen!

2019. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Szia, azóta minden ok? Mennyire "picit" volt alacsony a progiszinted?


Egyebkent en tudom ajanlani a szivhanghallgatot, a 7. hettol mi megtaláltuk vele a babat, igy nem rohangaltam hetente uh-ra.

2019. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!