Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogy éltétek meg a vetélést?

Hogy éltétek meg a vetélést?

Figyelt kérdés

Ez volt az első terhességem és az első vetélésem. 10 hetesen, amikor már azt gondoltam lassan hátradőlhetünk, tervezgethetünk. A semmiből jött és iszonyatosan váratlanul ért. Nagyon rosszul érintett és nehezen tudom feldolgozni.

Persze a környezetemben mindenki azt mondja, hogy ne aggódjak, ez természetes a magzat ilyen idős korában, de jelenleg elképzelni sem tudom, hogy egy következő terhességnél hogy nem fogom betegre aggódni magam.

Ti hogy éltétek meg? Hogyan tudtátok elengedni a rossz érzéseket?


2019. febr. 11. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mai napig feldolgozatlan, 36 hetesen történt.
2019. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom!

Nekem 7 hetesen volt vetélésem. A második gyerekünk lett volna 😧 10 hónap után jött össze, nagyon vártuk már.

Nagyon nehéz volt. Én már nem dogozhattam, veszélyeztetett voltam. Így szörnyű volt visszamenni a munkahelyemre. Már több mint 3 hónapja történt, de még minden nap eszembe jut. Még most is sírok miatta.

Szeretnék megint teherbeesni ( az a baj h mér görcsösen) de ugyanakkor félek attól h még egy ilyen borzalomba belehülyülök. Nem tudom lenne e erőm végigcsinálni.

De ha nem lenne gond terhesslg alatt, akkor is végig rettegnék a legkissebb kis szurkálás, görcs miatt is

2019. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

8 hetesen műtöttek 2017 decemberben. Nekem már van 2 fiam, de akkor is nagyon nagyon rossz volt.

Beleéltem magam, hogy újra babázhatok, újra átélhetem a csodát. Szerencsére nem mondtuk el a gyerekeknek sem, másnak sem, még korai volt a terhesség. Amikor megvizsgált a doki láttam az arcán, hogy semmi jót nem lát. Aznap sokat sírtam utána még vagy 1x 2x. Műtét után 7 hónappal sikerült újra teherbe esnem. Most 31 hetes vagyok a 3. Kisfiammal. :)

Fel a fejjel, a jövőre kell koncentrálni, nem a múltra visszanézni. Mondjuk nem tudom, ha 30+ hetesen veszíteném el a babámat, akkor mi lenne a reakcióm. Tuti kikészülnék. :( szörnyű lehet. Egy kis korai babát 6-10 hetesen sokkal könnyebb feldolgozni mint amikor már olyan nagy.

2019. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
23. hét végi vetélés (szülés) után két csodaszép terhességem volt rövid időn belül. Természetesen aggódtam, mint bárki, de nem engedtem meg magamnak, hogy elvegye a korábbi trauma a babavárás örömét.
2019. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 vetélésem volt a 8-9. héten, aztán egy problémamentes terhesség, ami a 24. héten halvaszületéssel végződött.

2 év múlva megszületett a kisfiam, igaz a 35. héten, de teljesen egészségesen.

Nehéz feldolgozni a veszteségeket, de nem szabad feladni. Hagyj időt magadnak, érezni fogod, hogy mikor próbáljátok meg újra.

Én a sikeres terhességem alatt jártam pszichológushoz, megtanított meditálni és lazítani. Vannak csoportok is, ahová lehet csatlakozni, ez is segítheti a gyászfeldolgozást. Sok sikert és kitartást.

2019. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul, 4 vetelesem volt es 2 kemiaim az utobbi 3 evben, egy roncsnak erzem magam.
2019. febr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segitett, hogy a ferjem eros volt es vigasztalt. Azt se tudtam, hogy neki is rossz volt ezt megelni, bele se gondoltam, csak a magam kis nyomoraval voltam elfoglalva. Honapok mulva szoba kerult, ekkor mondta: "szerinted csak a te gyereked volt? Nekem talan nem fajt?"
2019. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul. Öt évvel ezelőtt a 20 héten kellett megszülnöm a PiciLányomat. Évekig tartott mire megtalálta bennem a helyét ez a fájdalom és úgy tudok vele együtt élni hogy nem.azt érzem ha eszembe jut, hogy belehalok én is. Azt azonban sosem adtam fel hogy lesz még babám. Itt tartom a karomban. 7 hónapos 😊
2019. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!