Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Valami gond lehet? Vetélés?

Valami gond lehet? Vetélés?

Figyelt kérdés
kb 2 hónapog nem jött meg először azt hittem csak késik mert volt már ilyen hogy kimaradt vettem egy tesztet kiderült hogy varandos vagyok holnap terveztem először elmenni ezzel a nőgyógyászhoz ahogy számoltam kb 9hetes terhes lehetek .ma viszont azt vettem észre hogy vilagos rozsaszines folyasom van ez normális vagy nem? először vagyok terhes es nem vagyok élég tapasztalt a terhességgel kapcsolatban hnap az orvos elmond mindent csak szeretém tudni mitől van ez mert nagyom ideges vagyok ,néha görcsölök is nemtudom hogy ez normális e 22/N
2019. máj. 2. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen normalis, de ha nem nagy a baj, tudnak ra gyogyszert irni. Probalj ne nagyon aggodni.
2019. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rózsaszín folyás


A rózsaszín hüvelyváladék tekinthető teljesen normálisnak és gyakorinak, de kórosnak is. A terhesség első heteiben vagy éppen utolsó napjaiban a beágyazódás, illetve a közelgő szülés előjele lehet. Ugyanakkor rózsaszínes folyás jelentkezhet méhen kívüli terhességnél vagy spontán vetélés előtt. Nem kell azonban pánikba esni, egy 4500 nő bevonásával készült kutatásból ugyanis az derült ki, hogy az 1-2 napig tartó, kis mennyiségű rózsaszín folyás nem függ össze a spontán vetélés magasabb rizikójával.



Élénkpiros folyás, vérzés


A piros színű váladék - vagyis a vérzés - mindenképpen azonnali orvosi vizsgálatot igényel, főleg akkor, ha erős, darabos, és alhasi görcsök vagy fájdalom kíséri! Ez ugyanis spontán vetélésre vagy méhen kívüli terhességre, a terhesség későbbi szakaszában koraszülésre egyaránt utalhat. A pirosas színű folyás ugyanakkor a beágyazódást is kísérheti, de fertőzés tünete is lehet. Forduljunk orvoshoz, ha ezt tapasztaljuk!

2019. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Sajnos mi itt nagyon okosat nem tudunk mondani, de holnap úgyis megtudod! :)


Megtartod a babát? :)

2019. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 8. héten volt egyszer rózsaszínes folyásom a WC papíron és talán egy cseppnyi a bugyin is. Megijedtem, de nem folytatódott és nem is erősödött. Aztán meghallgattam a neten egy Czeizel előadást, amiben említést tesz róla, hogy amikor kb. a második-harmadik vérzésnek kéne jelentkeznie a kimaradás után, előfordul, hogy a szervezet még "emlékszik" a ciklusra, és ez a csepp vér emiatt van, de ha ennyiben is marad, akkor nem feltétlenül jelent gondot. AZt feltétlenül nézze meg nőgyógyász, hogy csak ennyiről van-e szó, vagy hematóma van a háttérbe, vagy más. De ahogy én már 29 hetes vagyok, és nekem péládul nem volt mögötte semmi komoly ok, úgy van rá esély, hogy nála dis csak ennyi lesz.
2019. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a rózsaszín folyás sajnos üres petezsák jele volt. Kezdődő vetélés volt, ami abbamaradt, így műteni kellett. Sokaknál pedig semmi rosszat nem jelent. Drukkolok!
2019. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem volt semmi problema az orvos azt mondta elofordul az ilyen a terhesseg elejen en elszamoltam magam nem voltam meg 9hetes terhes sem :)
2019. máj. 16. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Szuper hir, koszonjuk, hogy visszajottel megosztani velunk 🙂
2019. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!