Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 10. hétben vagyok és tegnap a...

10. hétben vagyok és tegnap a nőgyógyászom nem látott már szívhangot (3 hete még volt). A hosszúsága is csak 15 mm-re lett becsülve. Szerintetek minden veszve? A kaparást vagy a tablettát választanátok a vetéléshez?

Figyelt kérdés
Lehetséges esetleg, hogy a szívdobogást nem látni, mert pl. a baba rosszul fekszik és a szív a gerinc mögött van? Gyógyszert írtak ki vetéléshez, de egyszer már tévedtek az orvosok ezzel a terhességemmel kapcsolatban. Nem láttak szívhangot, aztán mégis volt. Viszont ha a hosszúságot nézzük, az valóban kevés. Ezenkívül kételyeim vannak a gyógyszerrel kapcsolatban, ami beindítaná a vetélést. Nem lehet elvérezni közben? Kinek mi a tapasztalata? Vagy legyen inkább a kaparás, mert ott lenne legalább még egy ultrahang előtte?

2019. máj. 11. 10:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%

Hol élsz kérdező, ugyanis Magyarországon nincs tabletta.

Sőt a 10. héten már külföldön sincs tabletta, miért kell hülyének nézni az embereket itt ?

2019. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%

Az a szomorú h hazudsz egy anonim oldalon. Minek?

Itt sokan tapasztaltuk sajnos a missed ab, illetve vetélés okozta fájdalmakat.

Te pedig idejöszz, és nyilvánvalóan kamuzol.

Tisztában vagyunk sajnos a folyamattal. Tudjuk h nincs itthon tablettás magzatelhajtásra!

Tehát! Akkor most írd le az igazat, h mi a helyzet, hány hetes vagy stb.

Talán akkor tudunk segíteni

2019. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Keress másik orvost könyörgöm. Ha ennyire nincs bizalom az egész nem ér semmit. Viszont mihamarabb, hiszen ha baj van, még a saját életednek is ajtót mutatsz.
2019. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%

Emberek, lányok, asszonyok! Miért kell mindenkit hazugnak kikiáltani, aki feltesz itt egy kérdést?

Ti, akik válaszoltok, éltetek már át ehhez akár csak hasonlót is? Gondolta már meg magát babátok? Éreztétek már az érzést, milyen, mikor a benned fejlődő kis gyermek - mert neked már az - egyszer csak megszűnik létezni? Hogy minden vágyad, álmod, amit eddig róla kigondoltál, az szertefoszlik? Miért hazudozna bárki erről?

Egyébként sokan mennek külföldre ki itthonról pl azért, hogy megnézessék a baba nemét a 12. hét előtt és ha nem egyezik a vágyakkal, akkor lehet kaparni. Itthon ezért is tilos a nemet elárulni a 12. hétig. Ilyen alapon miért ne mehetne ki bárki külföldre mondjuk babát elvetetni, ha ahhoz van kedve. Nem kell egyből hazugnak nevezni senkit.


Kedves Kérdező!

Átélem a fájdalmad, én 2 hete veszítettem el a babámat a 8. héten. Sajnos én szívhangot sem láttam, mert az 5. héten voltam először, akkor még csak petezsák volt, majd a 8. héten mentem volna, de a vizsgálat előtt 2 nappal barnázni kezdtem, ügyeletre rohantam és embrió volt, szívhang nem és az én kis világom összeomlott.


Én, a helyedben várnék pár napot és megnézetném újra biztos, ami biztos alapon.

A gyógyszerről nincs infóm, de a kaparás helyett most már vákuumot használnak, ami veszélytelenebb elvileg.


Kitartás!

2019. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Velem is néhány hete történt meg sajnos, hogy nem volt szivhangja a babámnak. En 9 hetes voltam és a Rozsakert medicalba jártam, en is gyógyszert kaptam, szóval létezik. Bár nem otthon kellett bevennem, de beindította a vetélést 2 órán belül, pedig előtte egyáltalán nem vereztem egy cseppet sem. Bár ez után is műtét lett a vége, mert nem ürültem ki estére teljesen, de ha ,szerencsém’ van, akar meg is uszhattam volna. Egyébként nem kérdeztek, akarom e a gyógyszert, ez volt a protokoll, de szerintem humánusabb módja a méhszaj kinyitásának, mint a pálca.
2019. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es, köszi!!! Az emberek gonoszak, de én ilyenekkel nem is törődöm...nem alacsonyodok le odáig. Nekünk is összeomlott a kis világunk a férjemmel...nagyon padlón vagyunk, de tudjuk, hogy összejön majd egyszer. Ma megnézettettem megint, ugyanaz, nincs szívhang, de nem gyógyszer lesz a vége. Nekem az túl veszélyesnek tűnik és félek a vértől, ráadásul a férjem nappal dolgozik és nem lenne mellettem senki, a végén meg lehet, ahogy a 15-ös is írta, hogy mégis szükséges lesz a beavatkozás.

14-es és 15 kitartás nektek, sajnálom, hogy ez történt és kívánom, hogy mihamarabb összejöjjön nektek.

2019. máj. 14. 09:31
 17/19 momoka 2002 ***** válasza:
100%

En kulfoldon elek es 2x estem at gyogyszeres megszakitason. Eloszor 10 hetesen 6 hetes embrioval,majd 13 hetesen 8 hetes embrioval. Eloszor is a gyogyszer amit en kaptam mehosszehuzodasokat idez elo,mint szules meginditasnal. Rendben lezajlott a veteles a verzes kicsit nagyobb mennyiseggel jart mint menzeszkor es persze kicsit nagyobb fajdalommal. De semmikepo nem szabad egy hetnel tovabb verezned intenziven. Mivel nekem 6 het utan sem jott meg es meg mindig barnaztam a kontrolon koderult hogy maradt valami. Szoval ujra gyogyszer majd 3.napon kontrol es. csak utanna kaparas.

Masodik alkalomnal 4nap verzest kovetoen lezajlott rendesen, 4 hettel utanna voltam kontrolon es minden rendben volt.

Inkabb otthon szenvedtem minthogy a kaparast valasszam. De ez en vagyok. Egy termeszetes folyamatnal kevesbe serul a mehed mint beavatkozasnal. De nem vagyunk egyxormak. 😊

2019. máj. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kedves 17-es, köszi, hogy leírtad a tapasztalatod, én féltem az otthoni vértől, meg főleg attól, hogy senki nem tudott volna mellettem lenni. Szülők nem laknak a közelben, férjem nappal dolgozik, meg szerintem nekem trauma lett volna, látni azt ami kijön, meg nem akartam kockáztatni, hogy mégis bent marad valami maradék, aztán szenvedhetek még egyszer. Pont tegnap zajlott le a műtét, szerencsére komplikációmentes volt, de igen, ahogy te mondod, mindenkinek más a jó. Sajnálom, ami veled történt, kétszer szörnyű lehet ezt átélni. Kívánom, hogy minél hamarabb összejöjjön, ha még nincs. Én most eléggé magam alatt vagyok, férjemmel olvastuk minden héten az embrió változásait, ő is örült neki, hasamat kopogtatta (habár még az sem volt), szóval annyira örült neki. De tudom, hogy csak idő kérdése és megerősödünk lelkileg.
2019. máj. 16. 10:48
 19/19 momoka 2002 ***** válasza:
49%
Gyaszold meg, bucsuztasd el, es ne add fel,legkozelebb sikerul. Az en 4 hetesem itt log a cicimen. 😊
2019. máj. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!