Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan lehet jól beilleszkedni...

Lujdzsi16 kérdése:

Hogyan lehet jól beilleszkedni 9. osztály elején?

Figyelt kérdés

Most megyek 9.-be, de úgy gondolom, hogy sok más embernek is kellene segítség ilyen téren.

Én nem vagyok antiszoc, de azért nem is barátkozom olyan könnyen. Átlagos lány vagyok, viszont sokkal idősebbnek nézek ki a kortársaimnál, ezért sokszor kiközösítettek, merthogy 'felnőttesen nézek ki'. Emellett, még 'okosabb' is vagyok elvileg, ami miatt néha kioktató tudok lenni, ha valaki egy igazán nagy gyökérséget mond (ezekben az esetekben tényleg rohadt idegesítő vagyok, i know). Meg ugye nem vagyok (sajnos) egy hajszál vékony csajszi sem (180 centi, jahh eléggé magas xd és 65 kiló vagyok)...

Mit ajánlotok, mit érdemes és mit nem csinálni az első napokban? Milyen típusú embereket néznek ki az osztálytársak? Mindenhol megvan a klikkesedés, kinézés? Mitől lesz valaki 'menő'? Stb... Ilyen kérdésekre keresném a választ, amit persze előre is köszönök!



2020. aug. 26. 12:48
 1/5 anonim válasza:

Szia! Én most megyek 10.be, igaz 7.ben lett új osztályom( 6 évfolyamos suli) , de azért remélem segíthetek.

Nekem például magától jött minden beszélgetés. Mármint első pár napban, héten még nem nagyon voltunk klikkesedve, ez egy olyan fél év után alakult ki.

Sok mostani barátommal akkor lettem jóban, amikor egymás mellé ültettek, vagy amikor a gólyabálra próbáltunk. Szerintem nem árt, ha minnél több embert megismersz, beszélgetsz velük, hisz nagyobb az esélyed, hogy barátok lesztek. Én akkoriban folytam a tömeggel, és csak azután bontakoztam ki, miután meg lett a baráti köröm. Hasonló cipőben jártam mint te.

Általánosban még az 'okosabb' kategóriában éreztem magam, de nagyon hamar rájöttem, hogy vannak nálam jóval okosabb és lehet kicsit idegesítőbb emberek is, szóval emiatt ne aggódj, keresd a hasonló személyiség embereket, mert azokkal valszeg hamarabb barátkozol össze.

Mitől lesz valaki menő? Jó kérdés. Szerintem a mai fiatalok nagy részének attól lesz valaki menő, ha felnőttként viselkedik. Itt most nem a példaérték felnőtt viselkedésre gondolok, hanem arra aki csak azzal "menőzik", hogy dohányzik például. Szóval ilyen szempontból szerintem ne akarj menőnek tűnni/lenni.

Aztán 180cm, 65kg..... Én 175cm 62 kg vagyok, és teljesen normális a testalkatom, szóval emiatt szerintem neked se kellene aggódnod, lehet (sőt inkább biztos) lesz nálad jóval teltebb lány is.

Remélem segíthettem. :D Sok sikert :D

2020. aug. 26. 13:19
 2/5 anonim válasza:

Van egy mondás, ami nekem nagyon bevált, bár nem tudatosan alkalmaztam: mindenkivel legyél egy fokkal kedvesebb, mint amit jónak látnál.

Legyél barátságos, nyitott, érdeklődő, de ne vidd túlzásba sem, ne akarj a középpontban lenni, de nagyon visszahúzódó sem... Próbáld megtalálni az arany középutat mindenben. Ha kedves vagy, szeretni fognak. Nem az a cél, hogy mindenki szeressen, olyan úgysem lehet soha, de ha nem ártasz senkinek, nem beszélsz ki embereket a hátuk mögött, nagy gondod nem lehet.

Nekem egyszer azt mondta valaki, hogy azt szereti bennem legjobban, hogy tőlem soha senkiről nem hallott egy rossz szót sem. Majd megjegyezte, hogy rólam sem hallott még senkitől rossz szót. Ezek összefüggnek. Azt kapod, amit adsz, tehát azt add, amit kapni szeretnél.

Visszagondolva a gimis éveimre, volt nálunk is mindenféle ember. Akik megbújtak a sarokban, őket nem kedveltem, de bajom sem volt velük, kb semmit nem jelentettek. A nagyszájúaktól, menőzőektől még távolabb éreztem magam, bajom velük sem volt, de ritkán kerestem a társaságukat.

Azt gondolom, hogy alapvetően az a legjobb, ha önmagadat adod, és nem próbálsz senki kedvéért más lenni. De a kioktató stílusból vegyél vissza, amennyire tudsz, mert azt senki nem fogja szeretni. Ha gondod van valaki viselkedésével, próbáld meg úgy elmondani, hogy ne érezze bántásnak. A legtöbb ember ugyanis támadásnak veszi a kritikát, főleg ebben a korban.

2020. aug. 26. 13:19
 3/5 anonim válasza:

Szia. Én idén érettségiztem szóval már megvolt a 4 év.

Szerintem attól is függ milyen suliba mész szakgimi,gimi stb.

Lesznek úgyis akik a kinézet alapán ítélnek de ha elkezdesz beszélgetni kedvesen vagy aki szimpi ahhoz oda mész abból semmi baj nem lehet.

Visszagondolva én akikkel első nap beszélgettem végül 11.ben,12.ben teljesen másokkal lettem jóba szóval ez majd kialakul.

Az hogy mitől lesz valaki "menő" hát valljuk be a cigizés,ivás,pasizás,bulizás tapasztalatom szerint ezek...

Nem tudom lesz e a sulidba gólyaavató vagy ilyesmi de az is elég szívás szokott lenni de hát ez ilyen..

Nem az első év a legjobb de jó tanácsként csak add magad biztos lesz olyan az osztályba akivel jóba lesztek!

Sok sikert,kitartast♡

2020. aug. 26. 13:21
 4/5 anonim válasza:
Én is 6osztályos gimibe járok mint az első. Nálunk az egyik extraszociális lány szervezett ismerkedős osztálytalit még suli előttre.
2020. aug. 26. 14:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. aug. 27. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!