Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Nincsenek barátaim, egyedül...

Nincsenek barátaim, egyedül érzem magam! Mit tegyek ez ellen szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szép estét mindenkinek.


Először is, azt kell tudni hogy van két barátnőm akiknek elmondhatok mindent. Ez mind szép és jó, de sajnos kezdem úgy érezni hogy csak akkor vagyok jó nekik, ha kell valami, vagy házi feladat vagy meg kell őket hallgatnom, de ők amikor engem kellene meghallgatniuk akkor találnak valami kifogást mondjuk pl: "jaj neharagudj de mennem kell, majd beszélünk még erről" és ha ír is akkor sem hozza elő a témát.

Nos, a problémám az lenne hogy sajnos általános iskolában sem voltak barátaim, nagyon egyedül éreztem magam sokszor, most pedig középiskolás vagyok jelenleg. Abban reménykedtem annó hogy középsuliban több barátaim lesznek, akiknek nem csak akkor kellek mikor kell valami. De sajnos a középsuli sem jött be, ugyan úgy egyedül érzem magam... néhány osztálytársam is csak akkor nyalizik nekem ha kell valami.

A másik problémám az hogy nincs önbizalmam, és szerintem azért sincsen mivel nincsen egy baráti köröm akik önbizalmat tudnak nekem adni, és boldog lehetnék velük.... Mikor ismeretlen közegbe kerülök, próbálok ismerkedni, beszélgetni, kedves lenni, de valahogy mégsem kedvelnek az emberek és nemtudom hogy mi lehet bennem a hiba.. nem vagyok bunkó, mindenkit meghallgatok, megértő vagyok, empatikus. És nem értem sokszor hogy miért néznek furán az emberek ha barátkozni, beszélgetni szeretnék....sok lánynál látom azt hogy a barátaival szórakoznak, nyáron mondjuk buliznak stb... és én ilyenkor annyira irigylem őket, hogy nekem miért nem lehetnek ilyen barátaim😕. Nagyon egyedül érzem magam.. de a pozitív dolog az hogy a családomra számíthatok mindig. Szerintetek jól gondolom?

Infók rólam: picit érzékeny típus vagyok, de nagyon ragaszkodó.


2021. febr. 27. 23:45
 1/9 A kérdező kommentje:
És elnézést a hosszú regényért!
2021. febr. 27. 23:45
 2/9 anonim válasza:
Sztem tudom mi a baj amiért nem vagy népszerű. A középpontban kell lenni...."Hangosan beszélni sokat mindenkivel" -ez az egy mondat a kulcs a megoldáshoz. És mégha nincs is önbizalom úgy kell tenni mintha lenne. Legyél úgy a közösségben mintha amit teszel nem számítana. Egyébként durva mert nekem is van egy osztálytársam és pontosan ugyanaz mint amit magadról írtál de tényleg ugyanaz. Gondolom nem akarod megírni mi a neve a sulidnak?
2021. febr. 28. 00:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Egyébként ne haragudj de nem szeretném.
2021. febr. 28. 00:05
 4/9 anonim válasza:
Szerintem ne játszd meg magad azért hogy kedveljenek. Lehet hogy érettebb vagy a többieknél ezért nincs annyi barátod. Talán próbálj meg lazább lenni, és olyan emberekkel barátkozni akik szimpatikusak jól eltudsz velük beszélgetni.
2021. febr. 28. 00:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséged! Egyébként ha megkérdezhetem, az osztálytársadnak akit említettél, egyáltalán nincs beszélgető társa úgymond?😕
2021. febr. 28. 00:12
 6/9 Pepperman válasza:
ugyanez a helyzet nalam, annyira irigykedem arra akinek van egy barati koree. Nekem is van de fakefriendesek egytol egyig es nem is bizok meg bennuk meg semmi. Nem vagyok visszahuzodo csak azokkal akikkel nem akarok dumalni XD De annyira szeretnek egy korombeli baratikort :((
2021. febr. 28. 00:17
 7/9 anonim válasza:
Biztos még szűz vagy...
2021. febr. 28. 08:06
 8/9 anonim válasza:
Szia, ha gondolod én szívesen beszélgetnék veled privátban is akár.
2021. febr. 28. 08:12
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Amit leírsz, nagyon gyakori probléma azoknál, akik érettebbek a koruknál. Mindenek előtt önbizalmat kell kiépítened. Higgy magadban! Ismerd meg önmagadat! Szerencsére manapság rengeteg személyiségfejlesztő könyv és youtube videó létezik, de a legjobb önismereti tréning szerintem akkor is a mindennapi emberi interakciókból származik.


A következő lépés: építs a szuperképességedre! Mindenkinek van olyan tehetsége, amiben jobb másoknál. Azt írtad, "nem vagyok bunkó, mindenkit meghallgatok, megértő vagyok, empatikus". Gondolj bele: egy olyan világban, ahol mindenki saját magával van elfoglalva, mások meghallgatásának képessége hihetetlenül szimpatikus tud lenni. Feltéve, ha tudatosan figyelsz és kérdezel.

Szólítsd az embereket a nevükön! Mindenki számára az anyanyelve legszebb szava a saját neve. Valahányszor kimondod, azzal még hangsúlyosabbá teszed a mondanivalódat. Például: "tudod, Klári, nagyon sokat jelentene, ha el tudnád magyarázni a matek feladatot".


Amikor elindítasz egy beszélgetést, hozz fel olyan témákat, ami a MÁSIK embert érdekli. Mivel mindenki arról szeret beszélni, ami őt érdekli, így ezzel nem lőhetsz mellé. Amikor pedig legközelebb találkozol azzal az emberrel, kérdezz rá arra, amiről múltkor beszéltetek. Például: "na, hogy ment a kutyasétáltatás előző csütörtökön? Bodri még mindig húzza a pórázt?"

Ha őszintén érdeklődsz a másik iránt, akkor egy idő után ők is őszintén fognak érdeklődni irántad. De ehhez sziklaszilárd önbecsülés kell ám! Nem ér elkeseredni, ha 80%-ban a másik emberről van szó és csak 20%-ban rólad! Az alázat nem az, amikor kevesebbet gondolsz magadról, hanem amikor kevesebbet gondolsz magadra.


Ami pedig a barátokat illeti: hasonló a hasonlóval barátkozik. A férfiakat többnyire a közös téma, a nőket pedig a közös érzelmek fűzik össze. Keress olyan lányokat, akik hozzád hasonlóan egyedül érezhetik magukat! Biztosan van legalább egy tucat az iskoládban. Ha rájuk bukkantál, akkor pedig már tudod a dolgod: kérdezd meg a nevüket és derítsd ki, mi érdekli őket a legjobban!

2021. febr. 28. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!