Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan tudnék mely és igaz...

Hogyan tudnék mely és igaz emberi kapcsolatot kialakitani?

Figyelt kérdés

(El se hiszem, hogy itt várok választ a kérdésemre és az is lehet, hogy egyedül én küzdök ezzel a problémával.)

Évek teltek el úgy az életemből, hogy mérgező emberi kapcsolataim voltak, amiket sikerült felszámolnom szerencsére. Utána próbáltam új barátokat keresni, de ezek 1.) Vagy felszineske voltak és kár is volt rájuk időt és energiát pocsékolni 2.) Vagy fiú volt és más szándékai voltak 3.) vagy már majdnem elhittem, hogy végre van egy igaz barátom, de aztán szült, vagy kapcsolata lett, én meg a feledésbe merültem számára.


Fél éve mondogatom magamnak, hogy egyedül is lehet boldog az ember. De mikor azon kapom magam, hogy nem szólt hozzám egész nap senki, maximum a tescoban a pénztáros (bár ha az önkiszolgáló kasszát választom, még az se) akkor azért esténként elszomorodom.


Kicsit tartok tőle, hogy olyan régóta vagyok magam, hogy minden magányom ellenére képtelen lennék kapcsolódni egy másik emberhez,mert megszoktam ezt az állapotot.



24/L



2021. aug. 5. 15:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az embereknek már nem fontos a mély kapcsolódás, én legalábbis ezt tapasztalom. Összejárni iszogatni még oké, de nem mélyítik el ennél jobban. Ez nem a te hibád, a világ lett ilyen valamiért.
2021. aug. 5. 15:14
 2/12 anonim válasza:

Szerezz pasit, azmeg tobb is mint egy barat.


Baratokat meg ebben a korban elv ugy szerez az ember h vhova rendszeresen eljar, pl edzoterem, munkahely, tamccsoport stb.

2021. aug. 5. 15:15
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, szerinted ha barátokat nem tudok találni, akkor majd pasit könnyedén találok? Persze ott a tinder és egyéb platform ahol egy éjszakára találsz partnert, ha magányos vagy. Azonban szerintem a kis szosszenetemből kiderült, hogy én nem ilyesmit keresek. De még csak nem is párkapcsolatot, hanem valakit akivel beszélhetek bármiről. Bár hozzatenném, hogy ma már a párkeresés se olyan egyszerű.
2021. aug. 5. 15:30
 4/12 anonim válasza:

Szomorú hallani.. de valahol azért megnyugvás is a lelkemnek, hogy nem csak én érzek így.. Ugyan úgy győzködtem magamat, hogy a rengeteg szenvedélyemmel és hobbimmal simán elvagyok boldogan egyedül is. De a valóság az, hogy van aki bírja és van aki képtelen erre mert alapból társas lények vagyunk. Én szívesen sportolnék bármit, zenélnék, bárhova elmenni barátokkal, közös dolgokban osztozni, de úgy tűnik nem igazán jön össze és csinálhatok mindent magam.


Sajnos érdemit nem tudok tanácsolni, mert bár új embereket tudom, hogy kell megismerni, de a barátság elmélyítése sosem ment pedig nyitott vagyok nagyon is, ami kialakult is az 2-4-8 év alatt elapadt. De figyelemmel kísérem hátha érkezik valami jó tipp.


23/F

2021. aug. 5. 15:36
 5/12 anonim válasza:

Ugyanígy vagyok 25 éves nőként.


Én jártam terápiára 2 évig, egy 5 éves bántalmazó kapcsolat alatt. Akkor még én nem jöttem rá, hogy nem teljesen okés a pali, és a pszichiáter sem figyelmeztetett.


Merrefelé laksz egyébként? Szívesen beszélgetnék egy hozzám hasonló lánnyal, nővel, mert mindenhol csak azt olvasom, hogy a nőknek könnyű emberi kapcsolatokat kialakítani. Hát, én nem így látom.

2021. aug. 5. 16:00
 6/12 anonim válasza:
Kár, hogy a párkapcsolat kizárt, szívesen ismerkednék egy értelmes és érzelmes nővel, aki valódi emberi kapcsolatra vágyik.
2021. aug. 5. 16:10
 7/12 anonim válasza:
Ez ritkán választás kérdése. Létezel, élsz, kellesz. Az hogy nálad ez hogy jön le, az egy másik kérdés.
2021. aug. 5. 17:38
 8/12 anonim válasza:

Egyszerűen meg kell találni azokat, akikkel hasonlóak vagytok, ennyi a titok. Hiába ismekedsz meg sok kedves, intelligens emberrel, ha úgymond lelkileg nincs meg a közös hullámhossz, akkor nem fog kialakulni a mély kapcsolat. Ilyen embert bárhol lehet találni, a portán, a gyárban, a kórházban, a minisztériumban... tehát ez nem képzettség vagy egzisztencia kérdése, de ezerből egy ilyen van!

Keresni kell, és akkor megtalálod.

2021. aug. 8. 07:22
 9/12 anonim válasza:
Az iskolai barátságból senki nem maradt? Vagy ha dolgozol,ott valaki esetleg?
2021. aug. 8. 07:43
 10/12 anonim válasza:
Írj nekem nyugodtan ha unatkozol. Jól el lehet velem beszélgetni. 25f 😁☝️
2021. aug. 8. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!