Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Szerintetek van jogom beszélni?

Szerintetek van jogom beszélni?

Figyelt kérdés

Szerintetek van jogom beszélgetni/barátkozni az iskolában? Eddig senkivel sem beszéltem, mert nem mertem a dadogásom miatt.

16/f



2021. szept. 13. 16:48
 1/7 anonim válasza:

Gimiben volt egy enyhén dadogós osztálytársam. Mindenki kedvelte, nagy maci volt, kedves volt mindenkivel és nem volt senki akivel rosszban lett volna.

Nem jog kérdése.

Lehet eleinte szokatlan lesz, neked is meg akivel beszélsz annak is, de kezd el, valami közös dologban könnyebb lehet, pl házi vagy focit illetőleg, közös progi szünetben.

2021. szept. 13. 16:54
 2/7 anonim válasza:
persze hogy van jogod. nem lehet egyszeru neked a dadogassal, de akikkel megeri baratkozni, azokat nem fogja zavarni. sok sikert hozza !
2021. szept. 13. 17:05
 3/7 anonim válasza:

Miért ne lenne?

Ez csak szerinted olyan nagy baj.

Ahol dolgozom naponta rengeteg emberrel kell beszélnem.

Előfordul,hogy dadogó vagy egyéb beszédhibás emberrel is.

Mindig úgy érzem, amikor valaki nehezen fejezi ki magát,hogy olyan,mint amikor egy külföldi néhány szavas szókinccsel mégis megpróbálja.

Nekem az ilyesmi sikerélmény,hogy sikerül megérteni valakit,akinek valamilyen oknál fogva nehézséget okoz a beszéd.

Ráadásul sokat javul,ha elkezdesz beszélni és belelendülsz,akkor teljesen megszűnik vagy legalábbis alig dadogsz majd.


Egyébként láttad már a király beszéde című filmet?

Szerintem nagyon érdekes és talán valami hasonló dologgal te is próbálkozhatnál,ha úgy érzed,hogy ez miatt nem mersz társaságban megszólalni.

2021. szept. 13. 17:30
 4/7 anonim válasza:

Igen, van jogod, és szerintem pont azzal, hogy a gyaksziban alkalmazod, azaz beszélsz, sokkal jobban, hamarabb tudnád leküzdeni a hátrányodat.

Ne félj!

2021. szept. 13. 20:07
 5/7 anonim válasza:
van
2021. szept. 14. 06:12
 6/7 anonim válasza:
Természetesen van jogod beszélgetni, ismerkedni, barátkozni másokkal csak az ehhez szükséges önbizalom és bátorság ami hiányzik belőled.
2021. szept. 14. 09:55
 7/7 anonim válasza:

Ha még aktuális:

Természetesen van. Mindenkinek van joga. Ne tartson vissza a beszéded.

Én is dadogok már 3 éves korom óta, szóval megértem milyen frusztráló tud lenni, mikor nem tudod kifejezni magad, de hidd el csak rosszabb ha teljesen elszigeteled magad a beszédtől. Plusz középiskolában már elfogadóbbak az emberek.Én úgy tapasztaltam, hogy az egyetemen meg pláne.

Nem fogok hazudni lesznek olyanok akik nem megértőek, de azokat sajnos meg kell tanulni kezelni, viszont hidd el a legtöbb embert nem nagyon érdekli. Ahogy előttem írták eleinte valószínűleg szokatlan, néha kellemetlen lesz, de ha jobban belegondolsz inkább legyen most egy kicsit kellemetlen, mint később mikor egyetemre mész vagy munkát keresel.

Tényleg próbálj meg beszélgetni/ismerkedni, én a saját káromon tanultam meg, hogy mennyire nem segít az ha ez miatt alig beszélsz valakivel.

Egyébként, ha nagyon zavar a beszédet, akkor ha gondolod megpróbálhatsz egy beszédterápiát is. Én csoportos foglalkozásra jártam és tényleg segít nem csak a beszédben, hanem abban is, hogy elfogadd magad.

2022. febr. 24. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!