Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan kereshetnék barátnőt a...

Hogyan kereshetnék barátnőt a nagymamámnak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a nagymamámat. Már 90 éves, a barátnői már elhunytak. Mondhatjuk úgy, hogy egymással legjobb barátnők vagyunk. Tegnap beszéltünk, és azt mondja, szeretne egy barátnőt, az ő korosztályából. Hol találhatnék egy kedves hölgyet, akivel jóban lehetne?

Egy pár infó a nagyimról:

-katolikus, nézi a misét

-fideszes, de úgy istenigazából, nagyon szereti OV-t

-szereti az irodalmat, főleg a régies dolgokat, Petőfi-Arany versek, stb.

-budai


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. ápr. 25. 16:11
 1/9 anonim válasza:

A lakóhelyétől nem messze nincsenek olyan nyugdíjas "bulik"?

Olyan zenés estekre gondolok, ahol vacsora is van, esetenként tombola, vagy ilyesmi.

Hozzáteszem, hogy a korára tekintettel nagyon óvatosnak kell lenni, mert az idősek között is lehetnek "barátkozós" szélhámosok... :,D

2022. ápr. 25. 16:48
 2/9 anonim válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést! :)


Szinte szóról szóra ugyanaz!!!


Köszönöm kérdező!

2022. ápr. 25. 16:51
 3/9 anonim válasza:

Ja, kivéve az irodalom szeretete és a versek.


De a többi stimmel!!!

2022. ápr. 25. 16:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezem, vannak-e a nyugdíjasoknak összejövetelek. Személyesen jobban szeret beszélgetni.
2022. ápr. 25. 16:59
 5/9 anonim válasza:
Az a helyzet, hogy az ő korosztályából valószínűleg már nem sokan élnek, így jó eséllyel inkább fiatalabb barátnőket fog tudni találni. Nem tudom, mennyire mozgékony, de valamilyen közösséget kereshettek neki a környéken (pl. idősek klubja, ahová esetleg elsétálhat beszélgetni, vagy vallásos társulatokhoz is csatlakozhat, a könyvtárak, művelődési házak is szoktak szervezni olvasóköröket, nyugdíjas klubokat). Ha esetleg nehezebben mozog, akkor akár valamilyen szervezetet is kereshettek, ahonnan házhoz mennek önkéntesek, és akár beszélgetnek is az idősekkel.
2022. ápr. 25. 19:57
 6/9 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest hogy 90 éves, jó formában van. Mármint nem futná le a maratont, de ha kérem, lazán felszáll a buszra és elmegy plázába. Nem kell kilencvennek lenni, olyan 60+ kategóriára gondoltam.

De köszönöm az ötleteket, javasolni fogom neki!

2022. ápr. 25. 20:00
 7/9 anonim válasza:
Ha még ilyen fitt, akkor simán találhat magának társaságot. Falusi vagyok, de nálunk még gyerekkoromban, a 90-es évek elején is működött egy idősek napközije, ahol napközben össze tudtak gyűlni az idősek beszélgetni, kikapcsolódni, újságot olvasni, néha sütöttek-főztek is. Valószínűleg városon is vannak hasonló közösségek, nem kell megijednie a nagyidnak, nem szociális otthon, de legalább nappalra találhat közösséget. Az imacsoportokat azért javasoltam, mert nagyrészt ott is nyugdíjas hölgyek vannak, és lehet, hogy még kirándulásokra is elmehet velük, ha bírja. A környékünkön a művelődési házak szoktak irodalmi teadélutánokat, író-olvasó találkozókat, könyvbemutatókat tartani, de pl. Miskolcon tudok nyelvtanfolyamokról, sportfoglalkozásokról is, amiket a könyvtár tart, bár ezek a nagyidhoz nem feltétlenül passzolnának, viszont van ott talán zenebarátok köre is, kézműves "szakkör", természetgyógyász kör, meg talán havonta egyszer vetítettképes előadásokat tartanak a világ különböző tájain járó emberek. De néha bácsikat is látok sakkozni és beszélgetni. Szóval ha a nagyid szereti az irodalmat, akkor egy könyvtár/művelődési ház szerintem jó "célpont" lehet neki. És még pl. hangoskönyveket is kölcsönözhet, nem is szükséges olvasnia. :) De akár a Fidesz-irodában is érdeklődhettek, hogy van-e esetleg helyi nyugdíjas tagozat, vannak-e rendezvényeik, lehet, hogy még el is viszik őt autóval vagy mikrobusszal.
2022. ápr. 25. 20:19
 8/9 anonim válasza:
nagyanyám 84, csak sajnos utálja Orbánt, ez kizáró számára barátkozás szempontjából.
2022. ápr. 26. 15:35
 9/9 anonim válasza:

Mondanám az én nagymamámat, de ő messze lakik + jóval fiatalabb (20+ évvel).


Esetleg a szomszédságában nincs ismerőse? Ott is jókat lehet összeülni.


Esetleg a helyi templomnál lehetne "vadászni" ismerőst (pl: Ady Istenes versei beszélgetést szervezni, stb.)

2022. ápr. 27. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!