Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Szeretnétek beszélgetni egy...

Szeretnétek beszélgetni egy 22 éves, vak, egyetemista fiúval? Többi lent

Figyelt kérdés
Elsősorban lányokra gondolok, és akár az ismerkedéstől sem zárkózom el. 22 éves vagyok, vak és jelenleg egyetemista. Hobbim a zene és az olvasás, a gyűjtés és a kutatás. Szeretem megérteni a dolgokat, szeretek a dolgok mögé nézni, de nem keresem mindenben a hátsó szándékot, nem gyártok összeesküvés elméleteket. Ez inkább olyasmi, hogy pl egy szó vagy egy név hogyan keletkezett, vagy egy szokás honnan ered, miért van úgy ahogy van. Szeretek ilyenekről, illetve pszichológiai, filozófiai dolgokról beszélgetni, mint pl bizonyos összefüggések, vagy hogy mi lenne, mi lett volna ha... További részletekért kérlek írj privátban!

2023. márc. 13. 10:22
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Ne haragudj, de megkérdezhetem, hogy ha vak vagy, akkor hogy használod a telefont? Hogy írtad ki ezt a bejegyzést?

Bocsánat ha tapintatlan a kérdésem, nem muszáj válaszolni ha nem szeretnél, csak ez mindig is érdekelt.

2023. márc. 13. 10:32
 2/22 anonim válasza:
1es, erre millió megoldás van már. Konkrétan mind Androidba, mind iOSra be van építve alapvető funkcióként a képernyőfelolvasás. Számítógépre meg aztán még több lehetőség van, kezdve pl a Windows Nagyítóval vagy a Narrátorral ami szintén alapfelszereltség.
2023. márc. 13. 10:38
 3/22 A kérdező kommentje:
Így van, mindkettőt feolvasóval használom. A nagítóval nem sokra mennék mert mint mondtam, vak vagyok
2023. márc. 13. 10:40
 4/22 anonim válasza:

A képernyőfelolvasásról tudok, de hogyan tud egy vak ember bejegyzést írni? Hozzá lehet adni olyan bővítményt pl a gyakorihoz is, ami olyan mint mondjuk a google fordító (felmondasz egy szöveget és leírja)?

Tényleg bocsi az off topicért, nincs egy vak ismerősöm se és nem annyira vagyok képben ezekkel kapcsolatban

2023. márc. 13. 10:42
 5/22 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Nincs szükség ilyyesmire, a felolvasó bemondja azt is amit megnyomok a billentyűzeten. De ezt ne úgy képzeld hogy fél órán keresztül írok, egy ujjal nyomogatva a billentyűket. Megtanultam gyorsgépelni, így nem is figyelek arra hogy mit mond a program, ha melléütök azt észreveszem úgyis
2023. márc. 13. 10:46
 6/22 anonim válasza:
6os ez honnan jött? Xd
2023. márc. 13. 10:56
 7/22 A kérdező kommentje:
Szerintem rossz helyre válaszolt. Megesik
2023. márc. 13. 10:57
 8/22 anonim válasza:
Melyik egyetem?
2023. márc. 13. 11:02
 9/22 A kérdező kommentje:
EKKE
2023. márc. 13. 11:04
 10/22 anonim válasza:

Léteznek különböző szoftverek, amikkel bizony akár egy vak is képes lehet használni a számítógépet. Már 15 éve is léteztek ilyenek, tudom, mert interneten ismerkedtem meg egy vak lánnyal. De ma már azóta is sokat fejlődött a technika. Nem mondom, hogy látás nélkül is ugyanolyan kényelmes és komfortos internetezni, mint egy látónak, de szerencsére az akadálymentesség nagyon magas szuinten áll. Léteznek különböző felolvasószoftverek PC-re is és mobil platformokra is, és ha egy weboldal az akadálymentességi alapelvek szerint van felépítve, akkor ezekkel a szoftverekkel kifejezetten hatékonyan lehet egy vak számára is internetezni.

A bevitelt pedig vagy ugyanúgy billentyűzettel, vagy valamilyen diktáló szoftverrel szokták megvalósítani.

2023. márc. 13. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!