Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Miért nem tudok barátkozni és...

Miért nem tudok barátkozni és normális szociális életét élni ?

Figyelt kérdés

Őszinten szólva úgy érzem, hogy a szociális életem halálra van ítélve. Mindneki bulizik, vagy éppen párjával én pedig folyton egyedül vagyok. Próbálok barátkozni de nem megy. Elég sokszor előfordul, hogy random próbálok barátkozni, vagy akár csak beszélgetni utóbbi szerencsére osszejon de sosem sikerül igazán barátkozni. Konkrétan nincsenek barátaim, nem járok bulizni ( nincs kivel, önmagamba pedig nem merek menni mert nincs elég önbizalmam és fogalmam sincs hogy kell táncolni ,vagy egyáltalán szocializálodni)

Sajnos azon szerencsések közé tartozom akit általánostól kezdve kiközösítenek és sajnos ez sem gimibe sem változott.

Jelenleg egyetemre járok, ahol jól kellene éreznem magam mivel ezek életem legszebb évei meg stb de igazság szerint szörnyen kikozositve erzem magam. Reménykedtem, hogy itt más lesz a helyett de sajnos nagyon nem igy van, szaktarsaimmal nem jövök ki jól és mindig egyedül vagyok.

Próbáltam velük barátkozni, de sajnos feleslegesen. Mindig egyirányú volt a dolog. Valamiért abban a naiv hitben voltam, hogy az egyetemen könnyen lehet barátkozni és a szaktarsaim közül kerülnek ki a barátaim,de ez nem igazán így van.

Illetve még annyi, hogy koliban élek es nyilván egy koliban elkerülhetetlen a beszélgetés. A bent lévő kolisokkal elég sokat beszélgetek aminek én nagyon örülök de barátság pl sosem lett belőle.


Szóval igazából a kérdésem elsősorban az lenne, hogy mit csináljak, hogy barátokat szerezzek? Hiába vagyok közösségbe, hiába kezdek random beszélgetésekbe, vagy celzottan barátkozni ( akár interneten). Egyszerűen nem megy...

Valószínűleg velem lesz a probléma, de nem jövök rá mit rontok el


Eléggé kavarognak a gondolataim szóval lehet lesz benne egy-két értelmetlen mondat szóval előre is elnézést



2023. ápr. 8. 21:18
1 2
 1/19 anonim válasza:
Szia! Nem lehet, hogy autista vagy? Sajnos a diagnózisra sokat kell várni, és nincs ingyen (de szociális alapon ingyen van).
2023. ápr. 8. 21:33
 2/19 anonim válasza:
melyik egyetem/koli? hány éves vagy? F/L?
2023. ápr. 8. 21:47
 3/19 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy autista vagyok? (nem rosszindulatból kérdezem, inkább az érdekelne, hogy milyen jeleket vettél észre(nyilván írás alapján) ami alapján arra jutottál, hogy esetleg autista lehetek?
2023. ápr. 8. 22:07
 4/19 anonim válasza:
Nem tudsz beilleszkedni, és ki is közösítettek.
2023. ápr. 8. 22:16
 5/19 anonim válasza:
Lehet, hogy tényleg aspergeres/autista vagy (bennem is felmerült ez a gyanú saját magammal kapcsolatban). Nekem sem ment soha a barátkozás, bármennyire is türelmes és nyitott próbáltam lenni, sosem alakult ki komoly és tartós emberi kapcsolatom. Ideig-óráig persze érdekes voltam, aztán szépen lassan elhalt minden. Oké, sokszor volt olyan, hogy én sem kezdeményeztem pl. közösségi élményt (mozizás, sörözés stb.), eleve visszahúzódó típus vagyok, és erre még rá is erősítettek a gyerekkori élmények (bántalmazások, kiközösítés). Volt, akivel többet beszélgettünk, de vele sem alakult ki semmilyen szoros kapcsolat, és szerintem egy idő után tudat alatt fel is adtam, mert már én sem igyekeztem elmélyíteni ezeket az ismeretségeket.
2023. ápr. 8. 22:25
 6/19 anonim válasza:
Ezer pszichológiai oka lehet, ebből az egyik az autizmus, azon belül is inkább asperger, de számos más oka is lehet.
2023. ápr. 8. 22:27
 7/19 anonim válasza:

Ne törődj vele, törődj bele. Velem is ez van. Hiába próbálkoztam, olyan volt mintha minden nap elölről kellett volna kezdenem és bizonyítanom, hogy érdemes vagyok-e havernak. Átok ül rajtunk, ha erőltetni kell valamit az már rég rossz. Vegyél egy háziállatot és légy boldog :)

Legjobbakat.

2023. ápr. 9. 00:08
 8/19 anonim válasza:

Írtam privátot Kérdező! Szerintem a nyílt oldalra nem való minden információ.


Együttérzek Veled, nem vagy teljesen egyedül!

2023. ápr. 9. 05:29
 9/19 anonim válasza:
Aktívabbak érdemes lenni, tartani a kapcsolatot egy jó kezdeti beszélgetés után.
2023. ápr. 9. 07:40
 10/19 anonim válasza:
#8 nekem is írsz privátot, mert hasonlóan vagyok, mint a kérdező
2023. ápr. 9. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!