Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Mentális betegjént, hogy...

Mentális betegjént, hogy ismerkedjek? Mikor mondjam el a partnernek, hogy problémáim vannak?

Figyelt kérdés

Depreszióm van, szorongás, enyhén paranoid vagyok és egyébb problémáim vannak. Szociális kapcsolatok terén pláne. Félek a találkozásoktól és bár a neten jól kijövök valakivel, ha találkozásra kerűlne a sor, álltalában anyira elkezdek félni tőle, hogy kérem, hogy napoljuk el. Persze a következő időpont se biztos, hogy jó lesz.


Ha az illető nem tudja, hogy nehézségeim vannak, bolondnak néz és nem ért meg. Ha viszont előre szólok, akkor tudja, hogy bolond vagyok és nem biztos, hogy meg akar ismerni.


Mit javasolnátok?


2023. jún. 26. 18:25
1 2
 1/16 anonim válasza:
Amíg nem gyógyulsz meg ne akarj párkapcsolatot.
2023. jún. 26. 18:32
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt nem akarok. Nem is lennék rá alkalmas. De haver vagy barát jó kenne.
2023. jún. 26. 19:16
 3/16 A kérdező kommentje:
Lenne
2023. jún. 26. 19:16
 4/16 anonim válasza:
Már az elején szerintem, hogy senkit se érjen meglepetés. Na meg persze te is bátrabban mész oda, ha tudod, hogy tudja a másik.
2023. jún. 26. 19:47
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha az elején mondom el, lehet már meg se akar ismerni. Ha megismer, lehet elfogadna a problémáim is. Ez a dilemmám.
2023. jún. 26. 20:09
 6/16 anonim válasza:
Esetleg valaki, aki volt már ebben a cipőben és túljutott rajta, de akar segíteni másnak is. Elsősorban nemed kell tudnod akarnod a gyógyulást, más nem tudja ezt helyetted megtenni, csak segíteni.
2023. jún. 26. 20:19
 7/16 anonim válasza:

Ezek a tünetek mind amiatt alakulnak ki, mert az emberek interneten élik az életüket valamilyen épületbe zárkózva.

Aki egyébként nem ezt csinálja és egyáltalán nem ilyen típus, de elkezdene így élni, szintén megjelennének benne ezek a félelmek, szorongások, csak azonnal kigyógyulna, amint visszatérne a világba.

Ha csak enyhék a tünetek, még könnyen átbillenthető a jó irányba egy kis kellemetlenség árán, de a betegségbe való visszamenekülés, meg egyáltalán az, hogy betegségként kezdesz rá hivatkozni, egy kényelmes, de pusztító magatartás.

2023. jún. 26. 21:45
 8/16 anonim válasza:
Biztos, hogy egy nehézség, amit le kell gyűrni (én is ilyen vagyok/voltam, még magam sem tudom), de amúgy ne félj ettől szerintem, mert ha valaki olyan terepet tud nyújtani neked, hogy át mered adni magadat neki, akkor úgyis le fogod tudni gyűrni. Merj néha bátrabb lenni, ha úgy ítéled meg, hogy megéri. :)
2023. jún. 26. 22:03
 9/16 anonim válasza:
Végülis akkor mindegy, hogy elmondod vagy sem ugyanaz lesz :D
2023. jún. 26. 22:20
 10/16 anonim válasza:
Nekem exbarátnőm ilyen volt és szerintem mindenképpen minél előbb mondd el de nem kell azonnal mindenkinek, de az hogy megvárnád még megismer és lehet úgy elfogadna stb... csak egy hatalmas nagy önzőség, ha valaki képtelen ezeket a problémákat kezelni te meg bele erőlteted mert hát "bunkóság lenne otthagyni" jobban jársz ha már alapból csak azokkal barátkozol akik úgy érzik vagy gondolják képesek lennének ezekkel a problémákkal foglalkozni főleg hogy depresszióval még akár le is húzhatod őket érzelmileg
2023. jún. 27. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!