Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Mentális betegjént, hogy...

Mentális betegjént, hogy ismerkedjek? Mikor mondjam el a partnernek, hogy problémáim vannak?

Figyelt kérdés

Depreszióm van, szorongás, enyhén paranoid vagyok és egyébb problémáim vannak. Szociális kapcsolatok terén pláne. Félek a találkozásoktól és bár a neten jól kijövök valakivel, ha találkozásra kerűlne a sor, álltalában anyira elkezdek félni tőle, hogy kérem, hogy napoljuk el. Persze a következő időpont se biztos, hogy jó lesz.


Ha az illető nem tudja, hogy nehézségeim vannak, bolondnak néz és nem ért meg. Ha viszont előre szólok, akkor tudja, hogy bolond vagyok és nem biztos, hogy meg akar ismerni.


Mit javasolnátok?


2023. jún. 26. 18:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
7-es. Nem az interneten élés miatt alakult ki. Gyerekkori trauma hatására lettem ilyen. Ami történt velem azt elástam és simán ismerkedtem, találkoztam idegenekkel, közösségbe jártam... Aztán feljöttek az emlékek, előjött a trauma és azóta az útcán is félek végigmenni.
2023. jún. 27. 06:37
 12/16 anonim válasza:
Szerintem csináld azt, hogy amikor a találkozásra kerülne a sor, akkor mondd el az illetőnek, hogy voltak traumáid, és hogy ezek miatt félsz kilépni a komfortzónádból. Ha azt látod, hogy a másik embert érdekli a sorsod, akkor lassan elkezdheted elmondani neki azt, ami történt, de ne zúdíts rá egyből mindent. És a legfontosabb az, hogy próbáld feldolgozni a múltbeli élményeket, mert ez így egy ördögi kör lesz.
2023. jún. 27. 09:43
 13/16 A kérdező kommentje:
Hamarosan lesz pszichológusom újra, van pszichiáterem, egy marék gyógyszert szedek. Próbálok helyrejönni. Nekem se jó a jelenlegi helyzetem.
2023. jún. 27. 09:56
 14/16 anonim válasza:

11# Igen, tudom, hogy nem az internet és az egyedüllét alakítja ki a későbbi szorongást, hanem a tudattalanból érkező traumatikus élmények újra bekövetkezését elkerülni hivatott ösztönös védekező mechanizmus.

Azért hivatkozok az interneten élésre, mert ez a szorongást támogatja azáltal, hogy magára hagyja az embereket a saját gondolataikkal, így ha egy szép és jó élmény is várna odakint, a nem aktuális, nem kintről érkező információk alapján, hanem kizárólag bentről újrahasznosított nyomasztó gondolatokból összeállított forgatókönyv már be van készítve, tehát összességében véve az internet mélyebbre ránt, miközben úgy tűnik, hogy megkönnyíti a dolgokat.

2023. jún. 27. 10:04
 15/16 A kérdező kommentje:
14. Lehet benne valami. Viszont az életben esélytelen ismerkednem és kommunikálni. Itt viszont tudok. A neten ismerkedek és most pl találtam egy olyat, akivel azthiszem tudnék személyesen is találkozni. Meg is beszéltük, hogy mikor. Félek a találkozástól, de gyógyulni akarok és úgy érzem, hogy ő olyan aki elfogadhatja azt, hogy vannak problémáim. Próbálok vele találkozni és így valós élményeket is átélni.
2023. jún. 27. 10:09
 16/16 anonim válasza:
sovány vigasz, de én is ilyen vagyok. félénk,bizalmatlan, zárkózott, tapasztalatlan.
2023. aug. 4. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!