Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Ghostingolás? Mit írhatnék...

Ghostingolás? Mit írhatnék neki, ami nem számonkérő, de amivel mégis jelezném, hogy értetlenül állok a helyzet előtt?

Figyelt kérdés
Néhányszor chateltem egy sráccal, akit még középiskolából ismerek, tehát elég régről. Általános dolgokról is, valamint magánéleti témák is szóba kerültek, illetve az esetleges találkozás lehetősége. Régóta kerülgetjük egymást, de semmi nem történt köztünk. Egészen pár nappal ezelőttig érdeklődő volt, beszéltük, hogy szóba jöhetne egy találkozó is. Feltettem neki egy teljesen hétköznapi, munkájával kapcsolatos kérdést, amire azóta semmilyen válasz nem érkezett, teljesen figyelmen kívül hagy, nem is írt. 10 éves, futólagos, “látásból” ismerettségről van szó, nem idegenek vagyunk. Így még sosem jártam, és nagyon rosszul esik, megalázónak érzem a helyzetet és értetlenül állok előtte, egyre pörgetem a fejemben, mit tehettem/mondhattam rosszat, vagy olyat, ami miatt eltűnt. Talán az volt a baj, hogy érdeklődő voltam, rögtön válaszoltam, ha írt? Fogalmam sincs. Természetesen nem akarom faggatni, zaklatni, kikényszeríteni belőle a választ, mégis érdekelne, mi történt a kezdeti lelkesedés után.
2023. márc. 15. 16:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szerintem ő nem úgy fogja fel az egészet, ahogy te. Vagyis nem hiszem, hogy túl sok mindent belelát ebbe.
2023. márc. 15. 17:35
 2/13 anonim válasza:
Lehet, hogy másokkal is beszélgetett, és esetleg talált érdekesebbnek tűnőt, vagy te nem érdekelted úgy őt, ahogyan ő téged. Sajnos az emberek többsége nemtől függetlenül ilyen, gátlástalanul eltűnnek, ha arról van szó. Annyit megkérdezhetsz tőle, hogy mi történt, és hogy akkor szeretne-e veled találkozni, mert tisztán akarsz látni az ügyben, és nem fogsz a végtelenségig várni rá.
2023. márc. 15. 17:44
 3/13 anonim válasza:
A mondandódban benne van a válasz. Ezt a srácot nem hozod lázba. Férfiként mondom. Ne csüggedj, mert aki képes ghostolni amiatt nem érdemes bánkódni. A mai világban teljesen normalizálódott a ghostolás, de ettől még egy sunyi, g*ci húzás. Nem csináltál semmit rosszul, egyszerűen ő nem viszonozza az érzéseid és valószínüleg nem is fogja.
2023. márc. 15. 17:58
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolok, külön örülök, hogy mint férfi is válaszoltál. Azt természetesen elfogadom, hogyha nem hozom lázba, viszont 2 nappal ezelőttig nem így tűnt, ezért állok értetlenül a helyzet előtt. A beszélgetést nem én kezdeményeztem, és az elmúlt 10 év során többször is volt már hasonló helyzet, bár akkor úgy lett vége a beszélgetésnek, hogy lezárult. Valamiért ez most borzasztó rosszul esik, valószínű, hogy az egóm miatt, mégis fáj, mert ezt értelmes emberek meg tudnák beszélni a véleményem szerint.


Ezért is szeretnék írni neki valamit.

2023. márc. 15. 18:12
 5/13 Hellmano válasza:

"Feltettem neki egy teljesen hétköznapi, munkájával kapcsolatos kérdést,"


Nos valószínű ez lehetett a baj, mert biztos nem dolgozik csak azt mondja dolgozik és mikor észrevette, hogy komolyabb is lehetne a dologból, akkor rájött, hogy hazudott neked és inkább eltűnt. Most, amit leírtál kb. én erre gondolnék.

2023. márc. 15. 18:15
 6/13 anonim válasza:
#4: Sajnos ez van, én is számtalanszor átéltem ilyesmit. Teljesen normális hangvételű beszélgetésekből tűntek el emberek egyik napról a másikra, ráadásul úgy, hogy többen még érdeklődőek is voltak. Az ilyen esetekben rendszerint van valami a háttérben (pl. másokkal is ismerkednek, vagy csak megjátsszák az érdeklődést, vagy átgondolják a dolgokat, és rájönnek, hogy már nem akarják ezt az egészet, csak erről "elfelejtenek" szólni neked stb.). Az ilyesmi szerintem sokaknak fáj, nekem is szokott, rosszul esik az, hogy hiába vagyok normális és tisztességes, nem ezt kapom vissza. Legutóbb is volt egy ilyen esetem, az illető eltűnt, utána feltűnt, én elmondtam neki a magamét, erre furcsamód egyik napról a másikra elkezdett hízelegni nekem. :) Szerintem próbáld tisztázni vele a helyzetet, őszinteségre kényszeríteni, ehhez jogod van. A 2-es voltam, egyébként én is férfi vagyok.
2023. márc. 15. 18:18
 7/13 anonim válasza:

Ez nem ghostingolás ha egy üzenetre nem válaszol, arra mondják ezt mikor letilt mindenhonnan és eltűnik az életedből teljesen.

Lehet ha írnál még neki válaszolna tehát elérhető maradt.

2023. márc. 15. 22:02
 8/13 Sunshinedoll válasza:
Ha tényleg ghostingol, akkor írhatsz neki bármit, úgyse fogja meghatni. Úgyhogy ne írj neki semmit.
2023. márc. 17. 15:35
 9/13 anonim válasza:
Szerintem sokszor ez félreértésből adódik, például ha ritkán írsz neki lehet azt hiszi nem akarsz vele már ismerkedni, általában az az elvárás hogy ilyenkor a pasi vegye a lapot magától hogy ne kelljen lekoptatni és akkor magától nem ír, de ha te ráírnál tudná hogy érdekel téged.
2023. márc. 19. 12:46
 10/13 anonim válasza:

Kerdezo: hasonlo szituban vagyok jelenleg most en is. Teljesen ertetlenul allok a szitu elott. A srac nem torolt se Instarol, se Facebookrol, se Tinderrol.


Ugyanakkor ha nem akart valaszolni, megnezte az uzenetemet es nem valaszolt. Hetvegen megnezte a megosztott torteneteimet is Facebookon. Majd az adott illeto egyik napról a masikra eltunt. Irtam neki hetfon mi ujsag, szal nem egy nyomulos kerdest. Meg sem nezte. Nem tudom utoljara mikor volt aktiv. Annyi biztos, hogy uj ismerose nincs az Instan. De akkor is. En ezt nem ertem. Varjak meg napokat hatha ir? Vagy ir ha majd akar? Egyebkent ez is tobb mint fura volt h honapok ota nem posztolt, de hetvegen igen. Lehet van valami pasija azota, es emiatt nem ir? Idk. Mindenestre tobb mint fura.

2023. márc. 21. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!