Kezdőoldal » Ismerkedés » Fogyókúra partner » Ha elszeretnék kezdeni edzeni,...

Ha elszeretnék kezdeni edzeni, de nem a fogyás a tervem hanem a fenékre edzés Akkor is kell figyelni a kalóriára? Illetve tudnátok segíteni hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés

2023. jan. 13. 18:47
 1/8 anonim válasza:
Én azt javaslom, ami nekem is bevált, hogy inkább szinten tartó kalória legyen meg, ne csak fenékre edz, mert akkor aránytalan leszel. Persze nekem is az volt a prioritás, heti 2 edzés csak arról szólt, mellé ittam még fehérjét, úgy fél év múlva nagyon látványos lett a változás.
2023. jan. 13. 18:54
 2/8 anonim válasza:

Ha nincs kalória többlet akkor miből épít +izmot a tested? Ha szinten tarja a napi kalória szükségletét és ha elkezd edzeni az nem szinten tartás lessz.. Mozogsz, kalóriát égetsz közben.

Miért beszélsz hülyeségeket #1? Ha nem értesz egy kicsit sem hozzá minek okoskodsz? Akár csak 1 videót nézz meg róla és máris okosabb leszel.

2023. jan. 14. 13:11
 3/8 anonim válasza:

Vagy menj el inkább valami nyelvtan órát venni, hátha menni fog a szövegértés is. Személyeskedés, tipikus.

Tudod, hogy minden aktivitási szinthez, súlyhoz más a szinten tartás? Úgy értettem, hogy tartsa szinten de abba már számolja bele a mozgást 🤦‍♀️

Gondolom te úgy értetted, hogy na most pl 2000 kell neki, azt lője be, majd erre mozogjon és akkor ugye deficitbe kerül. De néha nyugodtan használhatod is az agyad, nem tiltja a törvény.

Ki is okoskodik? 🤷‍♀️

2023. jan. 14. 13:27
 4/8 anonim válasza:

A szövegértésemmel nincs baj, a te megfogalmazásoddal volt. Ha úgy írod le ahogy most itt akkor semmi probléma nem lett volna vele.(vagyis akkor nem pofázok annyit)

Neki izomtömeg növelés lenne a célja amihez bizony kalóriatöbblet kell, hogy tudjon gyarapodni, nem pedig fenntartani meg belekalkulálni a napi bevitelébe az edzés által elégetett kalóriát.. (fiktív példa:2000 az életben maradáshoz szükséges napi kalóriabevitel neki, edz egy kicsit elhasznál 400at, marad 1600 te azt mondod vigyen be 2400at így bekalkulálva az elhasználtat… Baromság, ha nőni szeretne akkor legalább vigyen be 2800at..)

Vagy te is ilyen okj-n végzett edző vagy?

2023. jan. 14. 14:42
 5/8 anonim válasza:

Nem, nem okj-s edző vagyok, hanem feltételeztem, hogy "átalakulni" akar, nem is tudom hogyan fogalmazzam, szerintem érthető.

Példa az én esetem, 61 kiló vagyok és annyi is voltam, ami BMI normál nekem, ugyanakkor volt rajtam zsír, amit le akartam adni, de a cél nem a fogyás volt. Nekem nem kellett pl többet ennem hozzá, hogy edzés mellett formásabb legyek, a mérlegen lévő szám a tükörben ezerféleképpen látható. Ezzel is vitatkoznál?


Én inkább azt hangsúlyoznám, hogy ha csak és kizárólag olyan gyakorlatokat végez, ami a fenekét érinti jórészt, akkor elég nagy lesz a kontraszt.


De ha abból indulunk ki, hogy pl a testzsír százaléka most jó és nőni akar ahogy mondod, akkor igazad van. Csak ez olyan attól függ szitu, meg sokminden kell hozzá, hogy pontosabban megmondhassa bárki.

2023. jan. 14. 15:22
 6/8 A kérdező kommentje:

Szeretnék edzeni mindenre de a fenék lenne a fő mert azon szeretnék a legtöbbet változtatni illetve magamon hogy ne legyek ennyire vékony gyenge lassan 18 évesen

A fehérje por szükséges első edzés után vagy nem még? Illetve mennyit kell abból szedni és hogy van?

2023. jan. 14. 15:56
 7/8 anonim válasza:

A fehérje nem egy csodaszer. Az ott van kb. mindenben.

Fehérje 2g*testkg.

Szénhidrát 3-5g*test kg.

Szóval, ha 50 kiló vagy akkor napi 100g fehérje kell az izomnövekedéshez.

Szénhidrát (legyen 4g) 200g naponta.

Ezek nagyon kis értékek szóval fölösleges erre költened. De ha szeretnél mindenképp akkor edzés után. (Mehet reggel is, ha nagyon akarod)

2023. jan. 14. 16:26
 8/8 anonim válasza:
Nem kell fehérjeporokat vásárolnod, baromság az egész, csak így akár minden sprotolással/fogyással kapcsolatos cég pénzt kicsikarni a vásárlókból.
2023. jan. 14. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!