Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Miért bemutatkozás nélkül...

Miért bemutatkozás nélkül próbálkoznak itt ismerkedni az emberek?

Figyelt kérdés

A legtöbb társkeresőn szinte kötelező írni magadról legalább pár mondatot ahhoz, hogy értelme legyen a jelenlétnek. Úgy vettem észre, hogy itt a legtöbben mindössze csak annyit írnak, hogy "Lenne kedve valakinek ismerkedni?", és nemhogy egy rövid személyleírást, de még a kort, a nemet és a lakóhelyet is úgy kell kitalálni.

Ha én próbálnék neten ismerkedni, biztosan közzétennék pár mondatot, amely az alapadataimon kívül tartalmazza a végzettségem, az érdeklődési köröm, a szabadidős tevékenységeim és persze nem utolsósorban az ideálom, illetve a másikkal szemben támasztott elvárásaim.

Így sok-sok felesleges kört el lehetne kerülni, hiszen ha üzenetküldés előtt legalább nagyjából látnám, hogy kinek írok, akkor sokkal kisebb valószínűséggel lenne elpocsékolt idő a levelezés.



2020. jún. 14. 00:23
A kérdező szavazást indított:
Minek koptassam a billentyűzetem erre, ha így is írnak elegen?
Nem számít, úgysem tudok beszélgetni senkivel
Ennyire megváltozott már társadalmunk ingerküszöbe, értékrendje
Nem mindegy az neked, okoskám?!
42 szavazat
 1/5 anonim válasza:
Már a beszélgetés elején kiderül, van-e értelme beszélgetni, folytatni. Érdekesebb, ha beszélgetés során derülnek ki a részletek, és nem a sablonszöveget rakja oda az ember, hanem azt írja le, ami a beszélgetés során előjön.
2020. jún. 14. 00:27
 2/5 anonim válasza:
Szerintem is célravezetőbb lenne. Aki nem ír magáról semmit, annak szerintem vagy mindegy, csak legyen már "hátha" bárki (általában luk), vagy ennyire lusta és nem jut eszébe magát beleképzelni más helyébe, ami már jellemzi.
2020. jún. 14. 07:57
 3/5 anonim válasza:
Legalább azt a minimumot kiírhatná mindenki, hogy mi a neme, kora és kivel ismerkedne szívesen!
2020. jún. 14. 08:23
 4/5 anonim válasza:

Én régen, még az internetes ismerkedések kezdetén írtam magamról, aztán bővítettem-bővítettem egészen addig, amíg életrajzi könyv hosszúságú nem lett és senki el nem olvasta.


Aztán mikor rájöttem, hogy az életben teljesen másképp látnak más emberek, mint amilyennek én látom saját magamat (vagy amilyennek elképzelni szeretném saját magamat), akkor úgy döntöttem, hogy teljesen felesleges, hiszen mi van, ha épp egy olyan önjellemzés miatt veszítem el a lehetőséget valakivel az ismerkedésre, aki valójában nem is én vagyok, csak magamról gondolom ezt vagy valakik belém beszélték egyszer, hogy "te ilyen vagy olyan vagy".


Úgyhogy inkább mindenkire rábízom, hogy ismerjen meg. Egyébként is az a véleményem, hogy mindig a tettek és a viselkedés számít, mondani mindenki mondhat bármit, a legtöbb ember amúgy is többet akar mutatni meg jobbnak/szebbnek beállítani magát, mint amilyen valójában. Meg van a másik véglet, aki önértékelési zavaros/alacsony önbecsülésű és negatívabbnak állítja be magát, mint amilyen valójában.

2020. jún. 15. 07:59
 5/5 anonim válasza:
És akkor te mindenkire ráírsz, akkor is, ha azt sem tudod, fiú vagy lány, hány éves, hetero vagy meleg, és hasonló alapinfók, mert hátha...? Nem kell odalakat írni. De itt sokan valami gondolatolvasót keresnek, aki már ennyiből egy hullámhosszon van velük, és hajlandó kezdeményezni. Mintha sült galambot várnának csukott szájjal.
2020. jún. 15. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!