Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Férfiak! Ti ismerkednétek...

Férfiak! Ti ismerkednétek egyedülálló anyákkal?

Figyelt kérdés

Vagy inkább elveszi a kedveteket az egész ismerkedéstől, hiába néz ki jól a nő (és nem buta)?

Azt vettem észre, hogy sokan eltűnnek, miután megtudják, hogy van gyerekem. Mivel beszélgetés elején kijelentem, így nem igazán ismernek meg, esélyt sem adnak.

(Magamról annyit, hogy 28 éves nő vagyok, van normális munkám, diplomás, szakvizsgával rendelkező ember vagyok, nem a másik lóvéja érdekelne, az van nekem is, magamnak szeretnék egy társat, nem pedig pótapát keresek.)

Tippeket, tanácsokat szívesen olvasnék!



2020. dec. 7. 19:01
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
👍.
2020. dec. 8. 02:49
 22/32 anonim válasza:

Alapjáraton igen!

F

2020. dec. 8. 07:38
 23/32 anonim válasza:
Én szívesen ismerkednék
2020. dec. 8. 07:56
 24/32 anonim válasza:

Úgy tudom, idiótáknak nem válaszol.

Pff még egy normális ember.

2020. dec. 8. 17:19
 25/32 anonim válasza:

Van ennek egy evolúciós alapja: a nő annak érdekében, hogy erősítse a genetikáját a legalkalmasabb férfit igyekszik kiválasztani, és egy lapra (vagy ha úgy tetszik egy petesejtre) teszi fel a fajfenntartást (minőségre megy). Olyan férfi kell neki, aki életerős utódot tud nemzeni és van benne annyi morál, hogy eltartja, megvédi a kis családot, amíg azok sebezhetőek, kiszolgáltatottak. Ezzel szemben a férfinek mindegy, az a lényeg, hogy valahogyan (bárhogyan) örökítse tovább a genetikai kódját, ezért megy jobbra, balra, szórja a magot amerre és ameddig csak tudja.


A civilizáció hajnalán erre a dilemmára találták ki a házasságot: a nő megkapja a férfitól a gyermek felneveléséhez szükséges védelmet és eltartást, cserében a férfi egészen biztos lehet, hogy a nő az ő genetikáját hordozó utódot nevelgeti és nem más férfi gyermekéért kockáztatja napról napra a bőrét kinn a szavannán (a kardfogú tigris nem lehetett tréfadolog).


Látható, hogy mi a férfiak problémája azzal, hogy gyermekes anyukákkal álljanak össze: nem ezt diktálja a belső evolúciós drive. Sikít a belső rendszer: „Öregem és a te csodálatos génkészleteddel mi lesz? Ki viszi tovább a nevedet? Ki lesz a biológiai örökösöd? Kinek a szemében fogod meglátni a saját genetikai halhatatlanságodat? Egy másik férfi gyermekének felneveléséért áldozzam be esetlegesen a saját gyermek iránti igényemet? Olyan erőforrásokat fordítsak egy másik férfi gyermekére, amiket a sajátomra is fordíthatnék?"


Ezeket a kérdéseket kell egy férfinek magában letisztázni. Ha arra jut, hogy nem bánja, neki így is jó (ismerek ilyen altruista férfit), elfogadja a helyzetet, akkor működhet a dolog. Sőt lehet akár közös gyereket is tervezni, de csak akkor, ha az nem szorítja háttérbe a másik férfitől hozott gyermekre szánt figyelmet és szeretet.


De ha ezen kérdések bármelyike is bizonytalanságot okoz, akkor nem szabad belevágni, mert a gyermeket sem lehet kitenni mindenféle jött-ment szerencsevadász pótfaterjelölteknek.


F/35

2020. dec. 9. 15:45
 26/32 anonim válasza:

nem írok privátot mert nem igazán vagyok az eseted

de egyébként engem sem zavarna a gyerek

24f

2020. dec. 10. 18:08
 27/32 anonim válasza:

Alapesetben nem ismerkednék ilyen nőkkel, nem szeretném más gyerekét nevelni. De én a huszas éveimben járok.

Ha a harmincas éveim közepén-végén járnék, vagy idősebb lennék, nagyobb eséllyel fogadnám ezt el, hisz lehet hogy már nekem is lenne gyerekem pl.


F

2020. dec. 11. 06:33
 28/32 anonim válasza:
Azt tudom, hogy akinek fiú gyermeke van és anya ott a férfi inkább az apját látja a fiú gyermekben, és az nem annyira előnyös mondjuk mintha a lánygyermekben az anyát látná. Ezzel én is igy vagyok. 44f
2020. dec. 11. 11:13
 29/32 anonim válasza:

"Nem pótapát keresel, de valahol mégis, hiszen nyilván azt szeretnéd, hogy a leendő párod a gyerekednek is a gondját viselje. Szóval ez így elég necces helyzet, mert szerintem sokan nem akarják más férfi gyerekét pátyolgatni"


De miért kéne másnak nevelni amikor arra ott van anyja és apja? 🤔 Attól még hogy külön mennek, ugyanúgy a szülei maradnak. Mi jogon szóljon bele az új pasi?

2021. febr. 5. 19:00
 30/32 anonim válasza:
Kizárt, sem más gyerekét nem akarnám nevelni és sem pedig a balhé nem hiányzik az előző apucival.
2021. aug. 4. 13:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!