Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Nem találok ideális társat....

Nem találok ideális társat. Javaslatok?

Figyelt kérdés

Sok embert ismerek, széles az ismeretségi köröm, próbálok sok új embert megismerni, de nem találok magamnak ideális társat. Az utóbbi években miután rájöttem, hogy kicsit magasak az elvárásaim ilyen téren, próbálom egyre lejjebb rakni a “lécet”, de valamiért nehezen jön össze a dolog. Felszínes kapcsolatokat próbálom kerülni, (köszönöm, abból már kaptam eleget, emiatt van is egy pár előítéletem). Tudom, fiatal vagyok még, meg előttem áll az élet, de valahogy úgy érzem, nem teszek meg mindent amit meg lehetne.

Miben érdemes változtatni, milyen hozzáállás lenne a célszerű? Illetve szívesen fogadok konstruktív javaslatokat, hogy mivel lenne érdemes próbálkozni.

(20/F)



2021. nov. 14. 19:30
1 2
 1/14 anonim válasza:

Az "ideális társ" jelző alatt mit értesz?


Gondolom a családalapítást még nem sürgeted. Együtt szeretnél élni valakivel vagy pedig csak együtt járni?

2021. nov. 14. 20:27
 2/14 Honorius válasza:
20évesen, mèg ne bonyolódj bele szerintem komoly kapcsolatba. Dugj meg mindenkit akit lehet, a nőket kétszer is… legyen egy fasza sulid, komoly munkahelyed, állíts fel magadnak először egy alap egzisztenciát, aztán keress párt.
2021. nov. 14. 20:30
 3/14 A kérdező kommentje:

Ideális társ alatt egy olyan nőt értek, akivel feltételek nélkül, teljes szívből tudjuk szeretni egymást olyannak amilyen, számíthatnánk egymás támogatására az élet bármely területén, kitartanánk egymás mellett a nehezebb helyzetekben is, biztonságban, békében, megértésben, őszinteségben, hűségben elfogadásban, szeretetben élnénk együtt. A közös érdeklődés, hasonló természet, stb nyilván elengedhetetlen része lenne a dolognak. Családalapításon, házasságon meg ilyeneken egyelőre nem gondolkozok, ráérek arra még😀

Egyetemen tanulok, vállalkozásom van, talán bátran kijelenthetem, hogy szépen alakulnak a dolgok az életem többi területein, viszont ez az egy, ami egyfajta ürességet képez az életemben. Eddig nagyrészt felszínesebb kapcsolataim voltak, de az ember időnként értékeli a dolgokat az életében, én is így tettem, ennek során jutottam arra, hogy belefáradtam az ilyen jellegű kapcsolatokba, inkább olyan kapcsolatra lenne szükségem, amiben a “felek” inkább támogatják, feltöltik egymást pozitív energiával, mintsem, hogy leszívnák azt. Lényegében amint fentebb kifejtettem.

2021. nov. 14. 21:05
 4/14 Honorius válasza:
“Családalapításon, házasságon meg ilyeneken egyelőre nem gondolkozok, ráérek arra még😀“ Egyszóval dugj meg mindenkit :D
2021. nov. 14. 21:09
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 Köszönöm a konstruktív javaslatodat, ha csak ennyi lenne a célom, akkor most nem írtam volna ki ide ezt a kérdést. 😀

Amint le is írtam, többre lenne szükségem az ilyen felszínesebb, akár érzelemmentes kapcsolatoknál. Az egyéjszakásoknak is megvolt a maga időszaka, úgy gondolom értelmezhetően leírtam a mostani igényeimet.

2021. nov. 14. 21:33
 6/14 Honorius válasza:
Szerintem nagyon körbezártad a kérdést, szinte nulla válaszlehetőség :D azt gondolom járj nyitott szemmel, ha találsz valakit aki bejön, menj rá. És ne görcsösen akard, hanem húzd el hosszabb ideig az ismerkedést, hagyd kialakulni a dolgot. De elképzelhető, hogy belefásultál, vagy nem is ez a bajod, csak erre akarod elvezetni.
2021. nov. 14. 21:39
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Nyilván nem akarom siettetni a dolgot, abból semmi jó nem sülne ki, meg valószínűleg ugyan oda lyukadnék ki ahol eddig voltam.

A kérdésem inkább arra irányult, hogy mit lenne érdemes változtatni a hozzáállásomon a cél -nem gyors, hanem hatékony- elérése érdekében. Félreértés elkerülése végett, nem várom, hogy személyes ötletekkel bombázzatok, inkább arra lennék kíváncsi, hogy nagy általánosságban mik a bevált módszerek.

#6 “De elképzelhető, hogy belefásultál, vagy nem is ez a bajod, csak erre akarod elvezetni.” Ezt ki tudnád fejteni kérlek bővebben? Érdekelne ez a meglátásod.

2021. nov. 14. 22:08
 8/14 Honorius válasza:
Pl: mentél a mekibe egy ebédre vasárnap, bejött a pultos csaj de nem adod lejjebb. Majd elgondolkodtál, hogy áhh jobb lett volna leszólítani, de már mindegy. Igazából nem is egy kapcsolat hiányzik, hanem valami más. A “mást” neked kell tudni nem ismerlek annyira, hogy tudjam. Pl a vállalkozásban vannak dolgok, mellette egyetem, ezek mellett nehéz is lenne megfelelni még egy személynek magad mellett… de azért mégis hiányzik. Ha ennyi időt töltesz minden mással akkor kb napi 2órátok lenne egymásra. Gondolom akikkel együtt voltál ők is észrevették ezt. Azért is vagy “egyedül”.
2021. nov. 14. 22:19
 9/14 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értem teljesen az összefüggést, ne haragudj.. :(

Az tény, hogy sok elfoglaltságom van, viszont nekem ugyan ebben a felállásban működött már kapcsolatom, más miatt lett vége. Szerintem nem is az idővel lenne a gond, hanem inkább azzal, hogy kit, hol és hogyan keresek. A hozzáállásban kéne változzak, csak pont ez az amit nem tudok, hogy milyen hozzáállás lenne a jó és működőképes.

2021. nov. 14. 22:53
 10/14 Honorius válasza:
Próbálj ki egy újat, amit eddig nem próbáltál. Pl a boltos csajt holnap reggel. :D
2021. nov. 14. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!