Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Manapság miért ilyen nehéz...

Manapság miért ilyen nehéz ismerkedni? Meg úgy általában nem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy manapság nem lehet ismerkedni. Vagy legalábbis egy szint alatt nem.


Mit is mondhatnék? Nekem nincsenek nagy igényeim: egy okos és intelligens, igényes lány. Nem diszkós dísz pic*a csak legyen benne valami vonzó, valami báj.


Az őszintét megvallva úgy gondolom, hogy a szexuális forradalom nem mindenkinek szólt csak az úgynevezett alfa hímeket és esetleg béta kinézetű embereket (sportos családapa aki hűséges a feleségéhez miután az már széjjelk*félte az agyát.) szabadította fel a kötöttségek alól a nyugati világban. Másoknak továbbra sincsen esélye.


Mindenki gyúr meg sportol. Mindenki több akar lenni az átlagnál. Szerintem nagyon elromlott valami.


Én egy átlagos 27 éves szűz férfi vagyok. Sosem voltam egy partiarc. Mindig elvoltam magamban, olvasgattam, bicikliztem, filmet néztem. Ma jöttem rá, hogy lehetséges hogy enyhén autista vagyok. Mindig is különböztem a többiektől rendkívül introvertált személyiségem van.Az emberekbe vetett bizalmam már egész korán elvesztettem, mert sokat csúfoltak a kinézetem miatt. Az akkori felnőttek rasszista megjegyzéseket tettek rám, ami traumaként ért. Apám nem volt, anyám nevelt. Ettől gondolom én elég feminin lehetek a többi izomállat mellett.

Elég hamar nyilvánvalóvá vált, hogy nem leszek a nők kedvence. Tini koromban sokszor megaláztak a csajok, érzéseimet sosem viszonozták.


Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy aki azt mondja, hogy a természetes szelekció az emberek között nem működik az képmutató, polkorrekt. Ez nagyon is van. Létező jelenség az emberek kategorizálása. A nők részéről izom és péniszméret szerint, a férfiak részéről hüvelyszűkösség és mellméret szerint. A kategorizálás minőségbeli szortírozást jelent. Ez még rendben is lenne. Csak mondjuk aki szép az nem mindig okos és fordítva aki okos az nem mindig szép. Magyarországon rendkívül zárt a társadalom. Felemelkedni nagyon nehéz, kihullani annál könnyebb... Külsőségek alapján ítéljük meg egymást, ami lehetetleníti az ismerkedést és párkeresést.



2023. márc. 31. 21:55
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
Sok szingli van a konditeremben aki pont amiatt menekül a kondizásba mert kvára egyedül van.. úgyhogy ez az a menjünk gyúrni mert akkor majd becsajozol meg amugy baromi egészséges leszel elmélet nem minden szempontból helytálló
2023. márc. 31. 23:38
 12/25 anonim válasza:

8-as utolsó 2 kérdése mint tanács, szerintem nagyon hasznos, lehet pár választ kapsz önmagadtól, ha elgondolkozol ezeken.

9-esnek teljesen igaza van.

Annyit tennék hozzá a kérdezőnek: ne mások miatt edz, hanem magad miatt, ha van hozzá kedved, ha jónak tartod. Ha nem a te világod a sport akkor keress olyan dolgot, hobbit, ami érdekel és azt tökéletesítsd, hogy legyen benned valami egyedi, amiért büszke lehetsz magadra. Okos, intelligens, igényes lányt keresel, de neked is felkell mutatnod valamit, hogy érdekeld azt a lányt. Ha nem tudsz mit, akkor itt az idő, hogy tegyél érte és ne lány miatt, magad miatt.

Ne foglalkozz azokkal, akik gyúrnak, ha nem érdekel. Ne a világra haragudj azért, mert nincs barátnőd és ne a kigyúrt pasikra haragudj emiatt, a másokra utálkozó negatív pasiktól amúgy is menekülnek a lányok.

Ha bebeszéled magadnak, hogy nincs esélyed, akkor nem is lesz. Ne másokhoz mérd magad, ne a világ milyenségével foglalkozz, kerüld a negatív gondolatmeneteket, ez mind elpazarolt idő, a célod elérésében gátolnak.

Azért nincs barátnőd, mert valamit rosszul csinálsz, gondold át mi lehet és akkor tudsz változtatni rajta.

2023. ápr. 1. 00:17
 13/25 anonim válasza:

Te szerencsétlen. Nyilván a péniszméreted miatt nem választ téged senki, hiszen azt állandóan mutogatod.

Veled más gond van, valószínűleg a gondolkodásod.

2023. ápr. 1. 00:31
 14/25 anonim válasza:

Akkor nézzük ezt más szemszögből.


Nekem volt hosszú kapcsolatom is, csinos és valamennyire intelligens leányzóval, de elkallódott a proli környezete miatt, ezért kidobtam.


Nem vagyok csúnya (ezt valamennyire igazolja, hogy azért sikerül kavarnom, vagy összeszednem egy-egy jól kinéző lányt), de annyira helyes sem és van rajtam pár feles kiló..


Ezzel szemben viszont intelligens, tájékozott és szórakoztató vagyok.

Az EQ-m annyira nem magas, mindenben inkább racionálisan gondolkodok, de azért nem vagyok lelki szegény sem :)


Azt tapasztaltam így, hogy k*rva nehéz az igényeimnek megfelelő barátnőt találni.

Sorolom a lehetőségeket:


-Nincs azon a szinten, hogy értékelje a belső pozitív tulajdonságaimat, a külsőm meg nem fogja meg

-Értékeli ugyan a belső tulajdonságaimat, de ő nem rendelkezik olyanokkal, amit én tudnék értékelni, szóval csak rajong értem és elfogadja a külsőmet.

Itt van több lehetőség,

A, vonzó a lány és valamennyire igyekszik azért, szóval kompromisszumokkal ugyan, de belemész a kapcsolatba, aztán később szar lesz

B, egyszerűen offolod, mert még csak nem is vonzó számodra


A, lehetőség vége általában szakítás, majd mégtöbb elvárás a lányok felé..


Miért vagyunk mi, ilyen fiúk lépéshátrányban?


Azért, mert egy szép és okos lány (aki alapból is ritka) nem középszerű, de okos palit fog választani, hanem helyes és okost, vagy helyes és átlagosan intelligenst.


Ha meg szép, de buta, akkor azért nem fog értékelni, mert nem vagyok annyira helyes, a többi nem számít neki, mint ahogy fentebb is leírtam.


Ha viszont okos, de nem vonzó, az sem vezet jóra, hiszen az sem utolsó azért..



Tehát mi jut nekünk?

Vagy mi adunk többet és ezt elfogadjuk, cserébe talán lesz egy minden téren középszerű barátnőnk, vagy várjuk, hogy egyszer mégis találjunk valakit, aki kielégíti az igényeinket.

Bár mostanában ismerkedek és azt vettem észre, hogy már középszerűek sincsenek "a piacon", a legtöbb a szép de buta, vagy a fentebb leírtak közül a 2/b opció..:/

2023. ápr. 1. 01:30
 15/25 anonim válasza:
Na, nem lesz népszerű a válaszom, de idebökök valamit. Itt nyugaton női "uralom" van ilyen téren, máshol nem tudom milyen, ha megnézed, pasiként nem sok értéked van a társadalmi megbecsültség terén. Én ha tíz mp-ig néznék egy nőt folyamatosan, egyből az lenne, hogy bántani akarom. Ha nő tenné ezt, emellé fogdosna stb, senkit nem érdekelne, még ki is röhögnének, ha ezt megjegyeznéd. Egyre inkább vagy akkor is egy "cink" ember, ha random helyzetekben mennél oda máshoz, ha ráér, de ha tetszel neki, akkor minden ok, nem vagy creep, más esetben igen. A pasik többet keresnek általánosságban, mint a nők, mi viszont úgy vagyunk definiálva, mint valami ösztönlények, akik csak ennyit tudnak. Pont ezért nincs motivációm odamenni senkihez. Egyenlők vagyunk? Abszolút. Nem beszélve arról, hogy úgy épül fel itt a világ, ami nem veszi figyelembe az önértékelés fontosságát, és azt hogy úgy bánjunk a másikkal, ahogy azt elvárnád magadtól. Meg a másik, a kezdeményező vagy "dominánsabb" félnek nehezebb dolga van, mert neki kell megtennie az első lépést, neki kell fenntartania jobban a kapcsolat egységét, és mint tudjuk, általában nincs közös irányítás, mindig az egyiknek kell jobban erre törekednie, mert ha nem, akkor vége. A "befogadó" félnek meg csak reagálnia kell a történésekre, ez lehet nő, férfi is. De tudjuk jól, hogy ez a feladat sokkal jobban terheli a mi vállunkat. És ha nem azt mondod, hogy egyenlőség van ilyen téren meg minden, akkor incel vagy, de ennél kicsit több minden van a háttérben.
2023. ápr. 1. 02:00
 16/25 anonim válasza:

Mindenki a saját szintjén ismerkedik. Okos, intelligens lány, mondjuk diplomával, nem fog összeállni érettsegis betanított munkással. Ahogy egy szép nő, egy csúnya csavoval sem, vagy nagyon szép nő, átlagos pasival.


Nálunk a baráti körben, szinte mindenkinek van párja, kB mind átlagos kinezetuek vagyunk, fiúk is, lányok is, de mind diplomával, azonos szinten.


Nézd meg te hol vagy a társadalomban, meg kinezetben és ott ismerkedj.

2023. ápr. 1. 02:51
 17/25 anonim válasza:

16, 14-es vagyok.


Speciel én még tanulok, fiatal vagyok és az a gond, hogy a köreimben csak ilyenek vannak

(14-18 korosztály), mint amit leírtam.


Egyszerűen vannak olyan körülmények (esetemben életkor), ahol már nem találok a szintemen lévőt.

Komolyan, hiába ismerkedek, nem találok olyat, aki ilyen fiatalon illik hozzám

- átlagos külső, jó belső értékek és magasabb társadalmi réteg (nem azt várom, hogy gazdag legyen, vagy hercegnő, de ne származzon proli/alkoholista/társadalmilag értéktelen szülőktől). Ha ezek közül már 1 nem teljesül, akkor valami kompenzációt várnék érte, mert én hozom ezeket, abból meg már csak konfliktus lesz :/


Azt is tudom, hogy ilyen fiatalon van még időm, de hiányzik, hogy valakivel kölcsönösen szeressük és boldoggá tegyük egymást, viszont ezt ilyen körülmények közt rohadt nehéz megtalálni és baromira elkeserít, hogy akit akkor közepesnek gondoltam és csomó problémám volt vele, meg rosszul éreztem magam miatta, az a mostani felhozalhoz képest nagyon is jónak számít.

Nem értem, hogy annak ellenére, hogy mások szerint (beleértve pszichológus hallgató barátomat is), nincsenek irreális elvárásaim, mégis a középszerű is csodának kell már számítson és nemigen jobbat nála..

2023. ápr. 1. 03:10
 18/25 anonim válasza:
Mert mindenki a telót nyomogja
2023. ápr. 1. 05:16
 19/25 anonim válasza:
A magyar egy zárkózott nép, nincs felkészülve az újra, az önálló életre, csak követelései vannak a másikkal szemben mindig...
2023. ápr. 1. 06:52
 20/25 anonim válasza:

Tisztelt Kérdező!


Nagyon szívesen leveleznék Veled BARÁTILAG (bőven sokkal idősebb vagyok Nálad, és a hölgyek táborát erősítem.)


Szerintem igencsak helyükön kezeled a dolgokat. Tetszik az, hogy normál értékrendet vallasz és meglátod a társadalmi problémákat.


Én is alakítgatom az ismeretségi körömet - leginkább keresztényekből. Főleg személyesen szoktam ismerkedni, esetleg bővebben beszélgetni.


Akár privátban sem zavarsz. Budapesti lennél?


Arra gondoltam, hogy hasonló korú barátokra esetleg szert tehetnél az ismeretségi körömben.


Van egy 29 éves fiatalember, akiért az egyik idősebb rokona nagyon aggódik (nem találkoztam személyesen a sráccal.) Szóval nyugtalanítja az idős rokont, hogy miért csak a "számítógépnek él" egész nap.


Állítólag nem dolgozik semmit - hanem valamilyen szerencsejátékokkal kapcsolatos függőségben szenved. Talán sosem volt még munkaviszonya életében? Nem látom még át a részleteket. Esetleg később...

2023. ápr. 1. 07:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!