Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Lányoknál mi ez a hülye...

Lányoknál mi ez a hülye magasság fétis?

Figyelt kérdés

Pl amikor közlik, hogy "180 cm alatti fiúkkal nem ismerkedem"

"190 cm alatti fiúkkal nem ismerkedem"


Nem tök mindegy? Engem pont nem érdekel, hogy a lány aki tetszik, az 150-160-170 stb centi, ha amúgy megfogott benne valami.


Elég fura előszűrőnek tartom ezt...


Mielőtt bárki beírja rosszindulatból, nem, nem vagyok alacsony, 180 cm felett vagyok



2023. okt. 20. 17:47
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

#20

Persze mindenki legyen azzal aki tetszik neki. De pl nálad sem értem ennek a pszichológiáját, miért "borzasztó kellemetlen" ha egymagas vagy, vagy magasabb vagy a párodnál?

Meg most neked is elmondom, direkt a magasságról szólt, mert ezt úgy látom, hogy főleg csak az egyik félnek elképesztő fontos.

Látom te is felhoztad, hogy a férfiaknak mik a prefernciáik, de ez nőknél is megvan....

Legyen nagy, izmos háta, széles válla, szimmetrikus, helyes arca, tökéletes séró, nagy karja, kockás has is alap. Szóval mégegyszer, ezért kérdeztem a magasságot, hogy erre miért csak a nők vannak rákattanva, miért érzik kifejezetten gáznak ha egymagasak, vagy esetleg a nő magasabb, és mi ez a (szerintem) buta maszlag körülötte, hogy "hát azé' legyél magas, mert akkor megvédesz, és biztonságot adsz"

De szóval, nyilván mindekinek más tetszik, mindenkinek tetszhet bármi, én csak a pszichológiájára akartam rákérdezni.



El kell fogadni és keresni kell olyat, akinek bejössz. Ennyi


Ezt viszont felejtsük már el légyszi, hogy ha valaki kérdez valamit a lányokról, akkor az csak azért kérdeheti, mert a kérdése előtt elutasította 125 olyan típusú lány amiről a kérdésben ír. Nem utasítottak el, nem ezért kérdeztem. De amúgy köszi a kulturált választ neked is! :)

2023. okt. 20. 19:51
 22/27 anonim válasza:
Ez barátom evolúciós pszichológia. Létezik egy olyan fogalom hogy hipergámia. A nők hipergámok, tehát párválasztásnál mindig náluk erősebb, magasabb, okosabb, gazdagabb stb. férfiakat keresnek. Így lettek bekódolva az evolúció folyamán, mivel anno mikor még barlangban laktunk, a férfinak kellett megvédeni a családot, nekik kellett élelmet szerezni pl. A nők életükben a terhességük alatt a "legsebezhetőbbek" ezért úgy fejlődtek ki, hogy náluk egy minden szempontból "jobb" vagy egyenlő társat keresnek. Ez ugyan olyan berögződés mint férfiaknál az, hogy minél több nővel közösüljenek, úgymond szétszórják a magvaikat. Nagyon jó kutatások vannak a témáról, szerintem nagyon érdekes hogy annak ellenére hogy évezredek óta kijöttünk a barlangból, még mindig bennünk vannak ezek a beidegződések. Ugyan olyan hülyeség elvárni a nőktől hogy ne érdekelje őket a magasságod, fizetésed vagy testalkatod, mint férfiaktól elvárni hogy ne érdekelje őket a mellméret, csipő vastagsága stb (ez mind a termékenység jele). Ezek evolúciós beidegződések, és nem fog egyhamar változni társadalmi nyomásra sem. Például nézd meg a body positivity kampányt amit manapság a torkunkon tolnak le a plus size modellekkel. Bármekkora a társadalmi nyomás, az emberek többsége számára sose lesznek vonzóak azok a hölgyek.
2023. okt. 20. 20:11
 23/27 anonim válasza:

#3

sad, but true

2023. okt. 20. 23:39
 24/27 anonim válasza:

Nem tudom, hogy ezután a sok komment után még szívesen várt-e a válaszom, de azért leírom, hátha.

Én magas lány vagyok, majdnem 180cm, bár nekem nem számít annyira a magasság. Sőt, a randipartnereim kb fele alacsonyabb volt, mint én.

Viszont azt el tudom mondani, hogy nekem személy szerint mi volt a vonzóbb a magasabb férfiakban. Talán a legfontosabb előny nálam az volt, hogy sokkal jobb érzés volt megölelni őket, hozzájuk bújni, mert el lehetett veszni az ölelésben, oda tudtam hajtani a fejemet a vállukra, mellkasukra.

Másrészt pedig a magasabb lányoknak, mint én ez inkább ilyen önbizalmi kérdés. Nehéz megszokni a gondolatot, hogy lehet úgy nézek ki a barátomhoz képest, mint egy torony. Legtöbbeket pedig ugye a társadalmi nyomás is elrettent, hogy nagyon sokan megnéznek egy ilyen párt, a családban is megkérdőjelezik állandóan, hogy ez nem kellemetlen-e.

De ha teljesen csak azt a kategóriát nézzük, amiről te beszélsz, hogy az alacsony lányok is csakis 180-190+ férfiakat akarnak maguk mellé:

Ez is több dolog miatt lehet. Valakinek csak preferencia, szimplán ez jön be neki. Másrészt a csapból is az folyik a tinilányok körében, hogy az igazi férfi magas. Manapság már ez jobban számít, mint az, hogy izmos-e. Meg a fiatalok körében ciki, körberöhögik az embert, ha a lány a magasabb egy kapcsolatban. És valljuk be, van az a réteg, aki nem foglalkozik ilyenekkel, de a nagy többségben azért ott van ez a tényező is, plusz van az a kis réteg, akik valahol tudat alatt fel akarnak vágni azzal, hogy nekik milyen magas pasijuk van. Ez ugyanaz a jelenség, mint amikor egy srác szereti mutogatni a barátnőjét, mert milyen szép. Plusz ugye ott vannak ezek a tévhitek, hogy csak akkor lehet romantikus egy kapcsolat, akkor lehet cuki egy páros együtt, ha fele akkora vagy, mint a fiú, mert akkor lehet lábujjhegyen állni csókolózás közben, meg valószínűleg fel tud emelni, meg ilyenek. De ez tényleg az, hogy a tinilányok bolondítják egymást azzal, hogy ez a trendi, ez a menő.

2023. okt. 21. 08:35
 25/27 anonim válasza:

Fiu vagyok, es nekem nem kellene olyan lany aki magasabb nalam, vagy egyforman magas velem.

mert zavarna. tehat csak olyannal tudnam jol erezni magam aki lathatoan alacsonyabb tolem.

es szerintem ezzel sok fiu igy vagy

2023. okt. 21. 15:49
 26/27 anonim válasza:

Hat nem tudom de szamomra is vissza taszito amikor magassaghoz kotik a dolgot…

En profi versenyzokent 180+cm sracokat vertem meg mecsen…

Szoval nem a meret a lenyeg..

2023. okt. 21. 16:03
 27/27 skorpióBB válasza:
hogy ez a cipős hazugság sosem kopik ki, miközben felveszik életükben kétszer, abból is az egyik az, amikor már véglegesen vízszintbe kerülnek :D
2023. okt. 22. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!