Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mi a véleményetek a társkereső...

Mi a véleményetek a társkereső oldalakról? Való élet, vagy pedig online ismerkedést preferáljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves, férfi.


Világ életemben azt az elvet vallottam, hogy a szerelmet nem kell keresni, majd jön, amikor jönnie kell. De rájöttem, hogy ez nem feltétlen igaz. Egyrészt azért, mert közel 99,9% az esély arra, hogy egy lány nem fog kezdeményezni.


Önbizalomhiányos voltam, kövér, ez megváltozott, edzeni járok (komolyan is veszem, verseny is van tervben), de valahogy mégsem érzem az igazinak az ismerkedést. Mások elmondása szerint jóképű vagyok, bár viszonylag alacsony, és azért valljuk be, abban a korosztályban, ahol vagyok, sajnos nagyon sok lány magasság alapján szelektál és emiatt nem vesznek észre (szó szerint, haha:D) a lányok. (nevetségesnek tartom, de valóban így van, én sem hittem el elsőre.. :D Nem gnóm vagyok vagy ilyesmi, jobb napjaimon azért súrolom a 171 centimétert.)


Igényes vagyok, adok magamra (tiszta ruhák, fodrász, óra, nyaklánc, sportos fizikum, jó illat), szóval még azt se lehet mondani, hogy elhanyagolom magam.


A kérdés lényegi része:

Hol ismerkedjek?

Nyilván 2 opció van, a való élet, és az online közeg.


Félre ne értsétek, nem ismerkedtem sokat eddig. Pár lányhoz élőben már odamentem, mert úgy gondoltam, hogy meg kell próbálnom. Pl.: szemkontaktus/mosoly miatt. Mindenkinél kiderült, hogy barátja van. Szóval nem egyértelműek a jelek + manapság ha odamész valakihez egyáltalán nem nyitott.


Online nem érzem annyira személyesnek, viszont jobb ötletnek tartom olyan szempontból, hogy a 2 fél közvetlenebb/bátrabb tud lenni. Pl egy introveltáltabb embernek az online ismerkedés szerintem nagy segítség. Itt a probléma az, hogy vagy nem írnak vissza (mert ugye barátjuk van), vagy, ha igen, akkor kivétel nélkül nem tudnak kommunikálni.

Nem szeretek kihallgatósdit játszani. A legtöbb lány annyira kommunikatív, mint egy piros gumilabda. (nyilván fiúknál is lehet ilyen, csak mivel fiúkkal nem ismerkedem, így erről nem tudok nyilatkozni).


Itt sem próbálkoztam sok lánynál, de nagyon ritka az, ha valaki kommunikatív, érdeklődik. Én pedig kifejezetten az a típus vagyok, aki szeret beszélni. (ez lehet már leesett mindenkinek, mert ezt a kérdést is megtudtam volna fogalmazni 3 mondatból.)


Én pedig fontosnak tartom a kommunikációt, tehát, ha egy lány nem érdeklődik, vagy 1 szavas válaszokat ad, abból azért le lehet szűrni, hogy csak az egóját növelem, de valójában nincs kedve hozzám, hiába visszaírt..


Szóval van mindkét oldalon jó és rossz.

DE


Még társkeresőn nem próbálkoztam. Ez annyiban lenne másabb, hogy itt egyértelműek a dolgok. Mindenki azért van fent, mert ismerkedni szeretne. Nincs az, mint a való életben, hogy vagy van barátja, vagy nincs. (jó, itt is előfordulhat, hogy valaki párkapcsolat mellett van fent társkeresőn, de ez már egy teljesen már téma..)


Az itteni negatívum: Tudjuk nagyon jól, hogy a társkeresők szerintem 75-80%-a férfiakból áll. Nem véletlenül. Egy nőnek nincs szüksége arra, hogy keressen, mert általában mindig "akad" valaki. Egy igénytelen, csúnya lánynak is halomra vannak az engedélykérései.

Tehát: ha nem vagy 10/10-es pali, komoly egzisztenciával, akkor esélyed nincs matchre (legalábbis az eddigi tapasztalatok ezt mutatják így haveri körben, akik használtak már ilyen appot), vagy, ha igen, akkor pár üzenetváltás után azonnal ghostingolnak. Nyilván vannak kivételek, de nagy átlagban szerintem a fentebb írtak igazak.


Mi a véleményetek a társkereső appokról? Tényleg olyan ördöktől valóak, ahogy mondják, vagy azért el lehet beszélgetni ott normálisan?



máj. 26. 19:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
introveltált
máj. 26. 20:08
 2/12 anonim válasza:
Ha van türelmed, idegzeted, kipróbálhatod a társkeresőt, de ne arra alapozz, hogy holnap után össze is jön valami. A leírtak alapján jól kommunikálsz az biztos, erre vevők az értelmes lányok. Én is azt szeretem, ha pörög a beszélgetés, de sajnos, nem vagyok a korosztályod. Sok sikert!
máj. 26. 20:09
 3/12 anonim válasza:

Egy ideje már nem szorulok társkereső appokra, viszont azt megtanultam lány ismerősöktől, hogy igazából a legtöbb férfinak vállalhatatlan a profilja ezeken az appokon. Én nem mondanám magam "10/10-es palinak" mégis összejött heti 1 randi kb. Az a fontos hogy jók legyenek a feltöltött képeid. Lányoknál még elmegy a selfie, férfiaknál már gáz. Tükörselfie meg egyenesen háborús bűntett. Nekem is sportos alakom van, úgyhogy volt fent EGY darab félmeztelen nyaralós képem, viszont nem az volt az első amit megláttak, és az összes kép közül összesen egy ilyen volt. Nem vagyunk egyformák, nekem pl. tetszene ha egy csajról csak bikinis képek lennének fent, de a lányoknak taszító ha minden képeden póló nélkül feszítesz.


Most lehet hogy ez nagyon "bro science"-nek fog hatni, de a tökéletes recept társkeresőkön:

Kell egy normális, mosolygós kép amin látszik az arcod. Lehetőleg minél több kép a hobbijaidról, esetleg nyaralásokról, hogy látszódjon hogy van életed is, nem csak nőzöl. Csoportképek csak akkor ha nem vagytok túl sokan a képen (3-4 ember) és felismerhető hogy melyik vagy te. Ha ki vagy gyúrva, épp cutolsz és kint vannak a kockák, akkor mehet egy félmeztelen kép is, de ne legyen túl erőltetett. A kutyás képek valóban működnek és jó témaindítók is.


Amit soha ne rakj ki:

Exeddel képek, selfiek, tükörselfiek, nagy csoportképek, felesleges flexelgetés a kocsiddal, ruháddal, óráddal stb. (hacsak nem aranyásókra hajtasz).


Ha követed ezeket, akkor nagyon ki fogsz tűnni az átlag férfi közül. És nem kell professzionális képnek lennie, megkéred egy haverodat hogy lőjön rólad egy képet nyaralás közben telefonnal és az is jó lesz. Én egy időben álltam modellt haverok projektjeihez vagy beadandó munkáikhoz (profi modell sosem voltam), úgyhogy voltak onnan képek. Viszont azt tapasztaltam hogy az ilyen professzionális beállított képek inkább visszás hatást keltenek a társkeresőkön, mert vagy azt hiszik rólad hogy catfishelsz és nem is te vagy a képeken, vagy egész egyszerűen az önbizalomhiányukból adódóan "túl jó pasinak" fognak tartani és ezért nem húznak jobbra, vagy ezért félnek majd a találkozástól. És még egyszer mondom, nem vagyok egy 10/10 Adonisz, de kaptam meg anno hogy kellemeset csalódtak, mert azt hitték hogy valami nagyképű k*csög leszek. Mindennek az alapja a jó társkereső profil, és olyan alacsonyan van a léc, hogy könnyű jónak lenni. Onnantól kezdve meg már csak a személyiségeden múlik a dolog.


Azért komoly kapcsolatot én nem várnék társkeresős ismerettségtől, de ha helyén tudod kezelni a dolgot, akkor jó gyakorlás tud lenni. Illetve növeli az önbizalmadat is, ami által még vonzóbb leszel. Én adnék egy esélyt a helyedben a társkeresőknek. Elő ne fizess rá soha, nem éri meg. Anélkül is lesz bőven elég matched.

máj. 26. 20:32
 4/12 anonim válasza:
Szerintem hatalmas tévedés, hogy mindenki azért van társkeresőkön, mert társat akar. Az ottani női profilok egy jelentős része eleve kamu. A valós nők nagy hányada vagy irtózatosan válogatós, vagy csak szórakozni jár oda, vagy valamilyen közösségi profilját hirdeti, vagy prosti. A nők elenyésző része szedhető fel társkeresőkről, ha nem vagy top 10-es pasi.
máj. 26. 20:34
 5/12 Kedves Vezető válasza:

Abból amit leírtál, inkább a

Való Világot javaslom.

máj. 26. 20:36
 6/12 A kérdező kommentje:

#1

Sikerült megfogni a lényeget. INTROVERTÁLT. Tessék, csak hogy ne legyenek álmatlan éjszakáid.


#2

Dehogy is, nem akarok 2 nap után összejönni senkivel. Volt egy rövid "kapcsolatom", ahol 4 hónapig ismerkedtünk, az már más téma, hogy hamar vége lett, de nem vagyok híve ezeknek az 1 hét alatt összejövök valakivel típusú kapcsolatoknak. Alkalminak biztos jó..


#3

Köszi a tippeket.

A "bro-science"-ből azonnal az edzés jutott eszembe, na csak ennyire vagyok függő.. :D Edzéssel / fizikummal kapcsolatos képet én is csak utolsó képként tennék ki, nem jó dolog, ha valaki csak a külső alapján ítélne meg. Komoly kapcsolat tudom, hogy ritka szokott lenni.


#4 Az egyik aggályom le is írtad, a kamu profilokat. Elég nehezen lehet szerintem kiszűrni ezeket.

Mi számít top 10-es pasinak? Mindenki számára más a mérce.

máj. 26. 20:52
 7/12 anonim válasza:

#6: Konkrétan nem tudom, a nők szemében ki/mi a top 10-es pasi, annyi azonban biztos, hogy nem az átlagos férfi. Átlagosként nem sokra fogod vinni a társkeresőkön. Ha feltűnően szép nőket látsz társkeresőkön, akkor kezdhetsz gyanakodni, vagy ha még éppen hogy csak regisztráltál, de máris megjelölnek téged, meg írogatnak, na az is gyanús.

Amúgy a 3-asnak vannak jó ötletei, de ha megnézed a női profilokat, legalább a felük szelfis képeket tartalmaz. Az már más kérdés, hogy a nőknek ezt is lehet, míg ha férfiként ilyet raksz ki, akkor lehurrognak.

máj. 26. 20:58
 8/12 anonim válasza:
melyik vármegyében laksz?
máj. 27. 06:25
 9/12 A kérdező kommentje:
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében lakom. Vármegye.. Még mindig nem tudtam megszokni ezt a kifejezést. :D
máj. 27. 11:33
 10/12 anonim válasza:
Szerintem a társkeresők oldalak semmire sem jók, de bizonyítsa be nekem bárki, akinek más a véleménye. Ezeknek az oldalaknak a készítői az elkeseredett férfiak előfizetéseiből élnek, és nekik nem is céljuk hogy te társat találj, mert akkor nem fizetsz többet. Sajnos csak az önbizalmadat rombolod vele, mentálisan teljesen tönkre tud tenni. Még csak 20 éves vagy. Nem tudom, hogy tanulsz-e vagy dolgozol, de pl ha még sulizol akkor első sorban én ott próbálkoznék vagy ha van haverod, akkor járjatok el olyan helyre ahol sok a korodbeli, pl. koncert, kiállítás, valamilyen kultúrált szórakozóhely, esetleg tánctanulás órára beiratkozhatnál (ott általában sok a lány), vagy kávézó stb.
máj. 28. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!