Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség normál, sport,...

Mi a különbség normál, sport, és race track módok közt, illetve mikor ajánlott ezeket alkalmazni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 24. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen autóról van szó.

De mondjuk futómű keménység, motor/váltó karakterisztika, különböző segítségek vagy rásegítések be/kikapcsolása ilyenek. Minden autónál más.

2019. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A különbségek azok, amiket fenti is ír.


Átlagsofőrnek sosem ajánlott a normál módon kívül mást használnia. Többieknek is csak zárt körülmények között (versenypálya), ahol nem árthatnak másoknak.


Egyszerűen egy közúti autó nem sportolásra és versenyzésre való, hanem A-ból B-be való biztonságos eljutásra.

2019. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tízen éves Astrámban csak sport és normál volt.

Sport módban:

- A gázpedál jelére rákerül egy szorzó. Azaz nagyobb a kivezérelt jel a gázpedál állásnál. Magyarán pl félgáznál úgy viselkedik a motor mintha padlót nyomnál. Ettől persze erősebb nem lesz az autó, csak annak tűnik.

- A lengéscsillapítást az elektronikus gátlóknak köszönhetően felkeményíti. Sportosabb, nagyobb tempójú kanyarvételnél sem dől be az autó, stabilabb lesz.

- A kormányszervót is áthangolja. Közvetlenebb, direktebb lesz a kormányzás.

(- Nekem ugyan manuális váltóm volt, de automatánál állítólag a sebességeket is jobban kihúzatja, később vált el, jobban engedi pörögni a motort.)

+ a sport gombot hosszan nyomva kikapcsolható volt az ESP (és ezzel az ASR) is. Bár én ennek nem igazán láttam értelmét, nem használtam ezt a funkciót.

2019. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!