Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már hogy majdnem elütötte...

Volt már hogy majdnem elütöttetek gyalogost? Sztori?

Figyelt kérdés

Én ma majdnem..azóta se nyugodtam le. Talán megnyugtatna ha hallanék egy-két sztorit hogy más is van hogy bénázik...

:/


2019. júl. 26. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Én ügyelek arra, hogy ha a kijelölt átkelőhelyen akar átmenni a gyalogos, akkor elengedjem és nyilván nem úgy, hogy az utánam érkező belém ütközzön.

A probléma ott szokott lenni, amikor leállnak beszélgetni a zebra elé egyaránt gyalogos/biciklis és akkor fölöslegesen áll meg a forgalom a baromságuk miatt.

2019. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Motorral volt olyan hogy lakott területen belül 40-es tábla védi az utat, itt is lakok egyébként. Én jöttem a kanyarból vagy 90-el az biztos, az Apuka a lányával, meg szerintem azt hitte hogy messze járok, közbe ahogy mentek két lépést én már a hátuk mögött mentem el lassítás nélkül. Ha most fennakadok valamelyikükben arra csúnyán ráfáztam volna, úgy hogy elég forgalmas hely is, söröző, kisboltok, kertvárosi övezet.


Akkor megijedtem, de hova fékezzek le ilyen sebességről, hirtelen 50-re?


Kocsival is volt helyzet, de azok kölykök voltak és átszaladgáltak a kocsik előtt.

2019. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Volt, de hivatalos elmebeteg volt papírral és nem zebránál, hanem főút közepén lépett elém. És úgy, hogy először körül nézett nem indult el, amikor közelebb értem elvigyorodott és lelépett. A rendőrség őt hozta ki hibásnak. Gondolom nem ilyen történetre vágysz...
2019. júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legdurvább eset, mikor néniki kilépett elém a busz takarásából úgy hogy nem volt gyalogátkelőhely. Nem volt annyira gáz a helyzet, mert én simán lefékeztem, a mögöttem jövő viszont beledurrant a szalonból akkor 1 hónapja kihozott autóm hátsó lökhárítójába.

A néni mikor látta mi történt persze sietve elhagyta a helyszínt. A belém jövő autó sofőrje pedig azzal akarta rám hárítani a felelősséget, hogy de hát nem is volt zebra. Mondom neki, hogy ha úgy gondolja, hogy zebrán kívül bárkit következmények nélkül el lehet ütni, akkor hívjunk rendőrt. Na, mindjárt elismerte a felelősséget. Nekem lett egy lökhárító cserém, kb 300.000Ft értékben (szerencsére a műanyagon kívül más nem sérült), amit a másik fél kötelezője fizetett 100%-ban.

Ezen kívül más esetem 19 év/~450.000 levezetett km alatt szerencsére nem volt se gyalogossal, se autóssal.

2019. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Volt igen, kanyarodtam be egy kis utcára és a zebrán pont ment át egy gyalogos én pedig elütöttem.

Kifogásom hogy részeg voltam, de amugy jól vezetek.

2019. júl. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kocsival is, motorral is volt, a motoros sokkal neccesebb volt.


Kocsival simán mentem budapesten a körúton, talán péntek este, és az egyik ifjú titán (én se vagyok ám idős) úgy gondolta, hogy a piros lámpa nem neki való, úgyhogy elkezdett átkelni az úttesten. A közepén lévő villamosmegállóból, ahol volt már egy kisebb tömeg, úgyhogy nem láttam előre, csak amikor már ténylegesen lelépett. Erőteljesen kellett fékeznem. Bőven meg tudtam volna amúgy is állni, illetve fürgén átszaladt előttem, de ha nem fékezek, még akár gondba is kerülhetett volna.


A motoros az sokkal komolyabb volt.

Mentem buszsávban (mielőtt bárki kötekedni akarna, 2010 eleje óta szabad ott menni motorral), 60-as korlát van végig. A két másik sáv reggeli csúcsforgalom lévén teljesen be volt dugulva, szintén végig. Emiatt alapból óvatosan szoktam menni, mert néhány türelmetlen autós hajlamos tükör megnézése nélkül bevágni a buszsávba, ilyenkor nem jó 60-nal belerongyolni a hátukba, hiába lenne nekem elsőbbségem és hiába ő a full szabálytalan.

Na, egy ilyen helyzetben közelítettem egy kereszteződéshez, ahol épp pirosra váltott a normál jelzőlámpa, viszont a BUSZ jelzőlámpa még zöldet adott nekem. És igen, ilyenkor át lehet menni a "piroson", személygépjárművel is, ha már egyszer a buszsávban mész. Mondjuk jobbra kanyarodásnál, vagy amikor ostoba módon így kerüli ki valaki a dugót.

Tehát mentem a buszsávban kb 50nel, álltak a dugóban balra mellettem az autók, nekik már piros volt, és ekkor egy furgon elől előbukkant egy busz után futó gyalogos. A semmiből szinte. Vészfékeztem és dudáltam, de nem tudtam volna megállni. Szerencsére meghallotta a dudám és majdnem elém esett, olyan hirtelen torpant meg futásból, arca teljes pánik. Amúgy tuti elütöttem volna, csak 2 méterrel később sikerült megállnom. Bocsánatot kért meg minden. Ez egy olyan helyzet volt, hogy igen, persze, az ő hibája KRESZ szerint, de én sem olvastam jól a helyzetet, mondhatni csúnyán elnéztem. Teljesen adott volt a szituáció, hogy valaki átszaladhat, hogy elérje a buszt. Mármint az ő perspektívájából: álló kocsisor, aminek már piros van, busz sehol, ő meg el akarta érni azt, ami már a megállóban volt.


Gyalogosként meg engem ütöttek már el majdnem, többször is (Magyarország, így szeretlek). Zebrán haladtam volna át egyenesen, autó meg kanyarodott volna mellékútra. Nekem zöld volt, neki is. Későn fékezett hirtelen, hátulról belementek.

Egy másik alkalommal meg leléptem a zebrára, az autós meg nem fékezett (bőven meg tudott volna állni), hanem bepánikolt és elkezdte rángatni a kormányt jobbra-balra. Félre kellett ugranom a másik sávba, hogy ne lapítson ki, legalább 40-nel ment.

Egy másik alkalommal meg leléptem majdnem a zebrára, mire satufékezni kezdett az autós, majd hátulról beleszaladtak. Szerencsére visszaléptem a járdára, különben engem is elütöttek volna.

Egyszer meg bicajjal voltam, egyenesen haladtam,zöld lámpa, autós kanyarodott sznből be elém, nem akarta megadni az elsőbbségem, én nem akartam lemondani róla, aminek az lett a vége, hogy nagyon későn fékezett és hátulról belementek. Én nem voltam útban még, úgyhogy nem jöttek nekem. Próbálták mindketten rámfogni, hogy piroson mentem át, meg zebrán tolnom kéne, meg amúgy is, bicajosként biztos nem ismerem a KRESZ-t(telezöld volt és bicikliút). Mondtam nekik, hogy bocs de nem, a hátsónak kellett volna féktávot tartania. Rendőrök is ki lettek hívva, szondát is fújtunk. Természetesen nem én voltam a hibás, így hamar el is engedtek, ők még betétlapot írtak.


Tehát nem vagy vele egyedül :) Kár ezen stresszelni, főleg hogy nem ütötted el, csak majdnem. Amit tudsz csinálni, hogy kritikusan, objektíven elemzed és tanulsz belőle. Ha kell, változtass a vezetési stílusodon, vezess defenzívebben. Mindenképp érdemes végiggondolni, hogy te hol hibáztál, mit tudtál volna másképp csinálni, mit tudnál másképp csinálni legközelebb. Ilyenekből is sokat lehet tanulni.

2019. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Abban a 10 oraban amit osszesen oktatoval vezettem :D az utolso elotti alkalommal 60-as tablanal mentem kb 80-al,a gyalogos meg barmilyen korulnezes nelkul kilepett.

Oktatom kiszallt vele uvoltozni,aztan jelezte hogy azert 80-al mar megse menjek

2019. júl. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Azért az milyen oktató már, aki a gyalogossal üvöltözik, mikor a tanítványa 80-nal megy...


Nekem autósként egy közeli esetem volt. Mentem szabályosan 50-nel, persze ilyenkor mindig a seggemben lóg egy másik autó. Lámpás zebrához érkezik sétálva egy ember, kinéz oldalra, majd lassítás nélkül kilép közvetlenül elém a pirosba. Satuztam, de elütöttem volna, ha nem ugrik vissza a járdára. Nagyon kevésen múlt a dolog, ha kicsit gyorsabban megyek, vagy ő egy kicsit kevésbé fürge, akkor vége.

Ott hirtelen el nem tudtam képzelni, hogy mit gondolt, mert a piros lámpa egy dolog, de még rám is nézett, mielőtt lelépett volna. Utólag arra jutottam, hogy mivel a mögöttem jövő teljesen a lökhárítómon volt, és neki égett a lámpája, nekem pedig csak LED volt elöl, lehet, hogy ahogy egy pillanatra kinézett, csak a fényszórót vette észre, és úgy számolt, hogy az előtt még éppen átfér. Mondjuk az is kész csoda, hogy a mögöttem jövő nem jött belém. Ez nekem ott eszembe sem jutott, reflexből fékeztem, de szerintem az volt a mázli, hogy a másik is látta a gyalogost, mert ha csak az én fékezésemet reagálta volna le, akkor tuti belémjön.


Gyalogosként az utcánk végén van egy zebra, ahol a telizöldben balra forduló autók nagy gázzal indulnak, hogy átférjenek a szembejövő előtt. Aztán arra már nem gondolnak, hogy van egy párhuzamos zebra is. Na, ott jópárszor kellett már félreugranom.

2019. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8,azert azt meg kell hagyni,hogy a gyalogos volt a f sz.egy tipikus ki ha en nem no,telefonnal a fulen.az oktato se veletlen allt neki.

Illetve meg azt is meg kell jegyezni,hogy bar nyilvan nem legalis,en akkor 17 evesen mar 2 eve vezettem,viszonylag hosszabb utakat is mentem,illetve naponta iskolaba.

Nem volt az oktatom sem elmebeteg,nyilvan nem hagyott volna semmi ilyesmit ha nem bizonyosodott volna meg arrol hogy nem lehet belole baj.

2019. júl. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7%

Ééés? Ha te már 2 éve vezettél, az csak még gázabbá teszi az egész helyzetet. Én meg 13 évesen kezdtem autót vezetni, de ez tök lényegtelen, nem közelítünk zebrát 80-nal, főleg ha van ott egy gyalogos. Főleg nem tanulóként. Tényleg fura az oktatód. Az enyém már akkor rám szólt, ha pont a sebességkorlát fölött volt a mutató.


Miért lett volna a gyalogos a f...? Te voltál, meg az oktatód. Amennyiben nem volt piros jelzése a gyalogosnak. Neki van elsőbbsége, neked meg úgy kell megközelíteni, hogyha át akar kelni, meg tudj állni. 80-nál ez nem fog menni.

2019. júl. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!