Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósok, amikor megálltok a...

Autósok, amikor megálltok a zebra előtt és átengeditek a gyalogost, szeretitek, amikor a gyalogos int egyet?

Figyelt kérdés
Fordított esetben, ha gyalog vagytok és elsőbbséget adnak, ti is intetek?
2018. nov. 3. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg szoktam köszönni, sőt! Ha nincs mögötte autó, még én szoktam jelezni neki, menjen nyugodtan. Az a két másodperc már nem oszt, nem szoroz.
2018. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Ez csak nálunk szokás. Nyugaton (Németország, Auszria, Szlovénia, Svájc stb.) soha nem köszöni meg a gyalogos. Nem azért mert bunkó, hanem mert a zebrán elősbbsége van, amit az autósnak kötelessége megadni, ez nem jófejség kérdése.

Ott kezdődik a balkán, ahol ezért köszönet jár...

2018. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Autósként mindegy, hogy megköszönik-e vagy nem....

Persze ha látom, hogy csinos nők akarnak átmenni akkor már időben elkezdek lassítani :D


Gyalogosként szoktam inteni szinte mindenkinek, főleg a csajoknak ;)

2018. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én meg szoktam köszönni, hogy megáll és átanged, de sofőrként nem várom el, hogy megköszönjék nekem.

Az inkább zavaró, amikor lassítok, átengedném a gyalogost, de az addig nem indul el, amíg az autóval meg nem állok a zebra előtt.

2018. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Én ezt nem érzem balkániságnak.

Például az étteremben mikor kihozza a pincér a rendelést és jó étvágyat kíván, azt is meg szoktam köszönni. Pedig tudom, hogy ez a dolga, ezért kapja a fizetését, ezt kell mondania és nem csak jófejségből mondja. Még sem ülök ott fapofával szótlanul, fura lenne.

Pont ugyan így, ha gyalogosként átengednek, fékeznek, intenek, villantanak, akkor én is reflexből mondok egy köszit, még ha nem is hallja és intek egyet. Nem azért teszem itt se, mert ne lenne tudomásom róla, hogy elsőbbségem van. (Az autósok többsége amúgy nem szokott átengedni a zebránál, sőt, van aki felháborodottan tenyerel bele a dudába mert át merészeltem menni a zebrán, neki pedig emiatt két másodpercre el kellett emelnie a gázról a lábát.)

Autósként mindegy hogy int-e vagy nem akit átengedek. Nem azért állok meg, hogy hálálkodjon. Az se zavar ha nem int. Ugyan így ha autóst engedek ki az se zavar ha nem villant vissza a vészvillogóval. Ugyanakkor van olyan ismerősöm, aki ezt kifejezett bunkóságnak tartja, ha nem vészvillogózik a másik. Nekem mindegy. Kiengedtem, mert nem sietek. Legközelebb talán ő enged ki engem. Nem a villogtatás, integetés a lényeg. De ha neki jól esik, felőlem csinálhatja, az sem zavar.

Az tényleg kicsit zavaró, mikor egyértelmű, hogy a gyalogos miatt fékezek a zebránál, de csak áll és bámul mint a borjú. És direkt megvárja, míg odaérek és teljesen állóra lefékezek és csak akkor hajlandó elindulni. De mindegy, túlélem. A másik véglet amikor úgy ugrik ki elém takarásból, hogy a füle bedugva, a telefonját toszkodja, körül se néz és igen intenzív fékezéssel lehet csak megállni. De ezek már csak a szélsőségek. Ilyen is van.

2018. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!