Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorfék magas fordulatszámon...

Motorfék magas fordulatszámon lehet káros valamire? Elsősorban a karterszellőzéssel bejutott olajködre gondolok.

Figyelt kérdés
Hegyről gurulás motorfékkel, leszabályzáskor elért fordulat környékéig (6000rpm) engedve. Kipuszelepre, gyertyára kerülhet ilyenkor olajpára? tovább a katalizátorba esetleg?

2019. júl. 26. 17:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%
Mert gondoltam, hogy nem csinálsz olyat, hogy kihúzatod a motort 6000-ig csak azért, hogy utána elvedd a gázt. Úgy látszik tévedtem...
2019. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Még egyedül utazva is járok olyan hegyen néha, ahol hármasban már bármilyen fordulaton csak lassul. Nehogy 4 fővel, 2 kerékpárral, és 50kg csomaggal. Nem hittem, h el kell magyarázni :)
2019. júl. 29. 15:23
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan meredek hegyen, ahol hármasban visszalassul az autó, ott nem kell 2-esben 80-al felfelé veretni 6000 fordulaton, illetve lefelé sem kell 80-al menni :) Van 1.2-es autóm, tudom én is mit jelent a gyenge autó. 4000 fordulaton mindent meg lehet oldani, tovább nincs értelme pörgetni, csak előzésnél. Motorfékezni semmiképp sem kell ekkora fordulat fölött.
2019. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A biztonság kedvéért felszerelek egy kartergáz olajlecsapatót :) ártani nem ártok vele, de tényleg jobb a békesség. Inkább néha kiöntögetem (persze nem a szabadban) azt a kis mennyiséget, mintsem a szelepekre, és mindenhova máshová kerüljön. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2019. júl. 31. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!