Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem vezettem meg autópályán....

Nem vezettem meg autópályán. Most viszont messzire kell utaznom, és sok időt nyernek, ha pályán megyek. El merjek indulni? 100/110km/h sebességnél a külső sávból nem fognak leszoritani?

Figyelt kérdés
A fouti vagy a pályán vezetni nehezebb??
2019. júl. 28. 21:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg még félek attól is, hogy amikor pl. az M0-ról becsatlakozom az M3-ra, be fognak engedni? Mert az a legkulső, rácsatlakozó sáv párszáz méter után megszűnik.
2019. júl. 28. 21:58
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Külső sávból biztos nem fog senki leszorítani. Ezzel a tempóval nyugodtan haladhatsz a külsőben. A kamionok sem mennek 80-90-nél többel.
2019. júl. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha ennyire félsz akkor ne menj arra.
2019. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan merj elindulni, mert nem sok különbség van. Én azért nem közlekedek már egy ideje az autópályán, mert nem akarok a dugóban állni pénzért.
2019. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első 5 percben lesznek ezek a dolgok a fejedben, addig zavar.

Utána már nem.

Azért van több sáv, mert az autópálya vegyesforgalmat visz, nagy tempónál.

De a vegyesforgalom tagjai nem mind tudják tartani ezt a tempót pl : buszok, kamionok felépítményesek.

Ezért több sávon megoszlik a terhelés.


Tipp : nyugodtan menj, de kamion mögött és előtt minimum 30 métert tartani!

Kamion elé ha bemész, nem személyautós követési távot kell tartani, hanem minimum durván 1 kamion hosszt.

Ha te bármi miatt fékezel akkor a kamionnak nehezebb.

Ezért nem szabad ún. vonatozni.

~ 1 kamion hossz a minimum előtte és utána is.

2019. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Már hetekkel ezelőtt is feltettél ilyen kérdéseket, azóta nem jutottál el A-ból B-be...? Mondjuk olvasta a többi kérdésed, jobb is.
2019. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

aranka39 reinkarnációja, ő az új trollunk, nem kell vele foglalkozni.

Már majdnem elkezdtem komoly választ adni, amikor megláttam, ki kérdezi...

2019. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem trollkodás, sajnos sok a ba.om az utakon és én az 1 hónapos jogsimmal még bocs, ha nem merek úgy száguldozni. Arról nem is beszélve, hogy abban a 30 vezetésórában autópálya közelében se voltunk!!!
2019. júl. 29. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

" autópálya közelében se voltunk"


Hát az elég nagy baj...


Senki nem fog leszoritani, ha betartod amit be kell. A világ legegyszerűbb dolga autópályán közlekedni, milliószor egyszerűbb, mint városban.

2019. júl. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mehetsz, leszorítani nem fognak csak mindenki előzgetni fog. Én fél éves jogsival mentem először hosszabb útra autópályán és 120-130 között mentem, de még így is előzgettek. Autópályán menni tényleg sokkal egyszerűbb mint a városban. Azt mondjuk nem értem hogyan nem mentél még autópályán, amikor 2 vizsgaútvonal is autópályás.
2019. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!