Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akármilyen sebességnél be...

Akármilyen sebességnél be lehet 2-esbe rakni a váltót úgy hogy üresbe rakom aztán gázfröccsöt adok váltok és felengedem a kuplungot?

Figyelt kérdés

Sokszor nem engedi a váltó berakni 3-asból 2-esbe mikor 40-el megyek és kanyarodnom kéne. Angol fórumokon találtam rev matching nevezetű módszert.


Ez műküdik bármely sebességbe megyek is be tudom rakni 2-esbe úgy hogy nem ellenkezik a váltó? Mert most hiába próbálom erővel, nem engedi egyszerűen. És ezzel a Rev Matching technikával nem ártok a kocsinak?


2019. júl. 7. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Ne próbáld mert lehet szét szakítod a váltót.

Lehet azt érezni hogy mit szeret könnyedén az autó.

2019. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
ha 40-nél nem engedi, ott váltó problémák vannak. Érdemes a gázfröccsel váltást kipróbálnod. Ha öreg az autód, váltócsere lesz a megoldás, ha fiatalabb, akkor alighanem szinkrongyűrű csere.
2019. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Duplakuplung nélkül is venni kéne neki. Persze nem 130nál hanem életszerű helyzetekben. Amit írtál is kanyarodáskor. A szinkronnal lehet a baj.
2019. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

40-el minek akarsz 2-est?

Ha 40-el tudsz kanyarodni biztonságosan akkor hagyd hármasban. Ha meg nem fékezz vissza és úgy kettes.

2019. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Vezetéstechnikai hiba.

40-nél ne válts kettesbe. Ha 40-nel veszed be a kanyart, akkor hagyd hármasba. Ha lassabban, akkor még a kanyar előtt lassíts le, és 20-30-nál könnyedén be tudod, majd rakni 2-be mindenféle trükk nélkül (hacsak nem szar a szinkron).


A kérdésre válaszolva: Addig tudod berakni 2-esbe rev matching módszerrel, amíg el nem éred a leszabályzási fordulatszámot. Ami az átlagos utcai autók estében kb. ilyen 80 km/h.

2019. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az kell városban, 40 km/h-nál gázfröccsös visszaváltogatás. Jót fog tenni az autónak.
2019. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma kipróbáltam és 50-nél is be tudtam rakni 2-esbe a Rev Matchinggel.
2019. júl. 8. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!