Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő, ha a 60-as...

Mi a teendő, ha a 60-as sebességkorlátozásnál,60km/h sebességnél a külső sávban a mögöttem jövő kamion villog, dudál, és kb. egy méterre megközelíti a kocsimat?

Figyelt kérdés
Az M0 munkavégzés miatt hosszasan 60-asokkal kitáblázott szakaszán történt, pár hete. A kamion szemmel láthatóan gyorsabban szerettett volna menni, én viszont nem. Ha jól tudom, előznie nem volt szabad, és helye sem lett volna, a belső sávban folyamatos volt a sor. Ott valamivel gyorsabban mentek. Az eddigi legjobb tanács amit kaptam, az volt, hogy ilyenkor le kell lassítani arra a sebességre, ami megfelel az általa tartott követési távolságnak. Tényleg veszélyesnek éreztem, hogy ilyen közel jön. Ha bármi miatt fékeznem kell, nem tudott volna megállni.

2019. febr. 27. 11:07
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%
Magasról lexarni. Ez a megjobb amit tehetsz.
2019. febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
15%

Szerintem még a rendőröket sem érdekelte volna ha mondjuk 70-el mész


Felénk van 30as tábla is, még a rendőrök is majdnem 60al mennek el alatta

2019. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy meg csak okosba az olyan hosszas felújítasok alatt. A 31 est mikor csinálták kb 10 piros lampa volt meg 60as azon a szakaszon. Sokszor mėrtek a rendőrök, de láttam olyat is hajnalba, (hosszú egyenes szakasz, abbol a bontott kb 300m en piros lampával) hogy mivel kb 2km re is ellatott a sofőr nem jött senki nem állt a semmiėrt meg 3 percre a pirosnál. A masik végénél már vettėk is ki!
2019. febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen esetben vedd fel a forgalom ritmusát. ne állj neki önkéntes rendőrködni. Ha visszalassítasz 20-ra abból lesznek a ráfutásos balesetek.
2019. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a legrosszabb tanács az, hogy ilyenkor még fékezz is. Veszélyes is, és persze a konfliktust is tovább élezi.

Ha zavar, hogy mögötted van és türelmetlenkedik, akkor el kell elengedni. Bemész a belső sávba, utána vissza ki. Mindig az a legjobb, ha az, akivel valami gondod van, minél messzebb legyen tőled, ne idegesítsétek egymást tovább. Nem kell egymást szívatni, nem számít, hogy kinek van igaza, hogy mennyi a sebességkorlátozás, ha menni akar, akkor menjen.

2019. febr. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
29%

Ha a belső sávban valamivel gyorsabban mentek, akkor miért nem mentés annyival? ráadásul a kamionosnak pontos a kilométerórája, és ami másnál hatvan, az nála csak ötvenhat.


Azért jött rád egy méterrel, mert nem volt oka feltételezni, hogy bármiért is fékeznél, netán nevelési célzatból. Rosszul jöttél volna ki a balesetből, pláne, ha volt kamerája is(mert van, pont az ilyen esetek miatt)


nyomni kell, oszt jónapot, vagy eleengeded úgy, hogy bemész a belsőbe, aztán vissza mögé egy méterrel.

2019. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
10%

"Ha bármi miatt fékeznem kell, nem tudott volna megállni."


Előszöris ő jó eséllyel magasabban van, átlát feletted, így szintén jó eséllyel előbb érzékeli a problémát, és előbb kezd el fékezni mint te. Ráadásul (jó eséllyel) egy "kicsit" tapasztaltabb, mint te, ez szintén segíti a vezetésben. Én nem szoktam aggódni. Meg tud állni.

2019. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
38%

Legközelebb villogj jobbra, de ne fordulj semerre, csak húzódj le a sávod szélére. Ez jelenti azt, hogy menjen, előzzön meg, te nem fogsz gyorsabban menni.


Ilyenkor jó, ha van melletted utas, és szépen körbekamerázza, hogy hol-mikor mentek, mennyivel mentek, ráfordul a kamionra te meg kommentálod. Lényeges, hogy látszódjon a ba.romarcú rendszáma.


De csakis az utas kamerázzon, te soha! Azt is vegye fel amikor megelőz, és ha olyan a dolog, el lehet küldeni a rendőrségnek.

2019. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Beviz Elek ***** válasza:
20%

#7

Ott a pont.


Magasabban van, míg te az előtted haladó lámpáját nézed (ha egyáltalán volt valaki), addig ő hosszan előre lát. Mire te a fékhez nyúlsz, addig ő rég lelassított.


75ig nem büntetnek, ha már olyen betoji vagy legalább annyit tarts.


Tapasztaltabb, ne aggódj.

2019. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
91%
Azt honnan tudná, hogy a kocsiban valami gebasz lett és emiatt kell fékezni? Nem, a követési távolság, az követési távolság, vagy előzzön és kész. Fa.szpar.asztokkal van tele az út, azt hiszik, hogy nekik minden lehet. A nagymotorosok a másik hasonló kaliberű állatfajta, megint b.asztatják városban a sz.arjaikat.
2019. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!