Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire jók a motortisztító...

Mennyire jók a motortisztító adalékok, és melyiket érdemes venni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 21. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezotériában előbb kapnál erre választ, mert ez erről szól, aki hisz benne arról le tudnak gombolni bármennyit a csodaszerekkel, a maradék ember meg a rendszeres karbantartásban hisz.
2019. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokfélét használtam már. Olcsó áruházit, meg drága márkásat is. Egyiknél se vettem észre semmilyen hatást. Igaz, hogy nem is volt semmi panaszom a motorral, inkább csak kíváncsiságból próbáltam ki.
2019. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Spuri nem rossz kiganyézni a tankot szétszedés nélkül....


Persze nem fogja húúú de kitisztítani de a szűrőt nálunk szépen meglazította mert utána 3szor fulladt le a kocsi eltömődött üzemanyag előszűrő miatt :D

2019. júl. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek csak humbugok... Mérnökök ezrei dolgoztak több étvizeden át, hogy tökéletesítsék a motorolajakat, teszteltek, a forgalomban levő autókból befolyt adatokat elemezve újabb és újabb összetevőkkel rendelkező motorolajakat kísérleteztek ki, ezekbe nem szabad mindenféle 'motortisztító'-nak nevezett adalékot rakni. Csak elrontod. Szerinted aki ilyent gyárt, az teszteli mindenféle olajjal éveken át? El akar adni valamit, lehet hogy mér jobban ártasz amotornak, de az nem egyből fog kiderülni... Inkább vegyél jobb minőségű márkás olajat, olajszűrőt. A mostani E10-es benzinek (10%-a bioteanol, a 95-ös benzinek mind azok már Magyrországon) úgyis feloldják a benzintankban levő kosz nagy részét, meg az üzemanyag rendszer tömitéseit nekiállnak szétszedni szép lassan, a lerakódások mellett sajnos ez is a hatásuk. A motort inkább adalékol prémium benzinnel tudod 'tisztítani' már ahol a benzin érintkezik az alakatrészekkel, pl SHELL 100-as nagyon jó, pár tannkkal használj ilyent, azzal jobbat teszel a motornak, mint mindenféle adalékkal. Ha kiszámolod, hogy mennyibe kerül egy ilyen adalék vagy mennyibe kerül egy jobb motorolaj, mint amilyent használsz, és mennyire megbízható egy neves gyártó olaja vagy egy olyan lötty amit ki tudja ki gyártott... Régen én is tettem bele ilyen adalékot talán 2x, de semmit se vettem észre.

Ez olyan lutri, mintha bemmennél egy szomáliai bordélyba és 20 nővel lefeküdnél óvszer nélkül...

2020. szept. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mintha egy shell marketingest olvasnék.
2020. szept. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tökmindegy akkor rakj bele mást, csak ne olajtisztitó adaléknak nevezett löttyöt :)
2020. szept. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán semmit sem kell beletenni mást, normál benzin és rendszeres olajcsere, ha nem eltolt konstrukció maga a motor, akkor nem elsz benne semmi lerakódás.
2020. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
#4 szerintem nem konkrétan motortér tisztításra gondol, nem a motorolajba önti bele, mondjuk olyan hülyéről se hallottam aki képes lenne a motorba beleönteni :D Arra a tankba öntögetős cuccokra gondol, amik injektorokat tisztítanak meg az üzemanyag rendszert. Amúgy az a jó, ha nem veszel észre semmit, mert az azt jelenti hogy minden rendben, drasztikus különbséget talán az tapasztal akinek már nagyon levan harcolva az autója. Amúgy igencsak lerakódik a korom a mai motorokban, szóval valamiféle tisztítás igenis szükséges, ha nem ilyen öntögetős (mert én konkrétan még nem mértem mennyit tisztít) de kézzel az egr szelepet meg a többit ki kell takarítani, mert gondok lesznek.
2021. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!