Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az új autót télen veszi át...

Ha az új autót télen veszi át a tulajdonos, akkor azt téli gumival szállítják vagy ugyanúgy nyárival?

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Én azt hiszem akkor téli gumit kap, de ez nem biztos . Vagy kilehet néhány helyen alkudni a két garniutúra gumit.
2019. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Évszaknak megfelelő gumival adják át
2019. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. aug. 1. 21:05
 4/12 Barnabas333 ***** válasza:
24%
Hát ezt nem jól tudjátok mert mindig nyárival szerelik az új kocsikat... Kettőt is vettünk így tudom.
2019. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen változó, még egy márkakereskedésen belül is. Van, hogy nyárival, van, hogy télivel, van, hogy négy évszakossal adják ki az új autót télen. Némelyik kereskedő télen ad ajándék téli szettet, illetve a télit felszerelik és mellé adják a nyári gumikat.
2019. aug. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én most vettem egy új Mercit. Nyári gumit kaptam.
2019. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Írtam a cégnek és megkérdeztem. Remélem holnap már tudni fogom.
2019. aug. 1. 22:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Eddig minden autómat nyári gumival kaptam. A legutóbbit tavaly februárban vettem át. Nyári gumi volt rajta. Előtte direkt rá is kérdeztem a szalonban és azt a választ kaptam, hogy a gyári szerelés minden esetben nyári gumis.

Szakadó hóesésben bő 200 km-ről hoztam haza a nyári gumikon az autót. Az autópályát szerencsére elég jól takarították, beálltam 90-nel a külső sávba jó nagy követési távolságot hagyva. Szerencsére nem volt semmi gond, de izgalmas utam volt.

Az autó vásárlásakor eléggé kiköltekeztem és azt reméltem, hogy februárban már nem lesz hó, így kitolhatom őszig a téli garnitúra beszerzését. Felni, nyomásszenzor, gumi, nem kis tétel...

Nem is örültem volna, ha a 18"-os alufelnikre téli gumit adnak. Télre bőven jó a 16"-os is. Ilyet vettem végül ősszel. Felni is, gumi is olcsóbb volt ebben a méretben. Télre szerintem nem is árt a kicsit magasabb oldalfalú, ballonosabb gumi.

2019. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nyári gumival adják át. Ennek nyilván sok oka van, de pl. gondoljatok bele, ha egy nagy alufelnivel szerelt autót veszel át, akkor arra téli gumit tennének? Nem. A gyártónak honnan kellene tudnia, hogy az autót mikor veszik meg? Egyébként ha télen nem hóban veszed át, nem történik semmi baj, ha nyári gumi van rajta. A márkaképviselet lehet, hogy cseréli, azt velük kell lebeszélni.
2019. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
alapból nyári jár hozzá. esetleg bele tudod alkudni, hogy rakjanak rá télit. én egyszerűen vettem rögtön egy lemezfelnis téli szettet, azt szerelték fel, a gyári nyári alu kerekeket meg hazahoztam a csomagtartóban.
2019. aug. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!