Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki lebeszélne a Citroen...

Valaki lebeszélne a Citroen Xsara Picassokròl? Tudom hogy bajosak, de nagyon tetszenek.

Figyelt kérdés

2019. aug. 2. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Totalcar népítéletet olvass .
2019. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pár hete volt több hasonló kérdés róla. Keresd vissza!
2019. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Barnabas333 ***** válasza:
Kollégámnak az van és imádja. De ő szalonból vette 10-12éve és úgy vigyáz rá mint egy hímes tojásra. Lehet egy leharcolt példány az nem ilyen lesz...
2019. aug. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Jó lesz az neked, öcsi.

A szerviznek is élnie kell valakiből.

2019. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

[link]

Tessék, ha ez nem beszél le, akkor semmi. Egyébként nem mondanám ki nyíltan, hogy a francia autók szarok, és ez nem is teljesen igaz. Viszont az igaz, hogy nagyobb lutri, mint mondjuk egy japán autó. Nem azért mert mind szar, hanem mert nagyon hullámzó a minőség. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor nézz utána melyik széria kevésbé problémás.

Konkrét tapasztalatom csak Peugeot-kal van, mert abból több is van a családban. A nagypapám 15 évig kisebb hibákkal használt egy Peugeot 206-ost rövid városi utakra. A ridegtartás ellenére komoly gond soha nem volt vele. Utolsó években kezdett meggalydulni az elektronikája, de ettől még használható volt. A fedélzeti computer és a műszerfal fényei vagy égtek, vagy nem, önálló életre kelt az ablaktörlő, stb. Összességében megbízható is autó volt. Használta volna tovább is, de a rozsda már megkezdte, ezért tavaly megvált tőle. Egy 207-es lett az utódja, ami viszont eddig többet állt szervizben, mint amennyit használta. Motorvezérlő elektronika, szervókormány, vízpumpa, generátor, kéthetente fogyasztja a tompított fényszóró égőit, sorolhatnám. Apukám 307-ese szintén egy szívás volt. Évente 4-500 ezreket kellett rálocsolni, szinte imádkoznia kellett minden reggel, hogy elinduljon.

2019. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Végignéztem a videót, de nem értem hogy jön ez ide. A hibák, amiket felsorolnak, egyik sem elsősorban az autó, a típus vagy a márka hibái.

Tipikus elhanyagolt autó. A tulaj vagy nem ért hozzá, vagy nagyon nemtörődöm. A szerviz ahova eddig vitte pedig kontár munkát végez. Celluxozott benzincső, visszarakják a használt vezérműszíjat, stb... tipikus gányolás. Régóta ömlik az olaj, de se a tulaj se a szerviz nem veszi vagy nem akarja észrevenni se nem akarnak vele semmit csinálni. "Jól van az úgy." Gondolom teszkó gazdaságos olajat is jó ha 5 évente látott az autó. Képtelen lennék 11 éves repedezett gumikkal, és rohadó küszöbbel járni. Akkor inkább buszoznék, ha ennyi figyelmet és pénzt nem tudnék az autómra áldozni. Ebben a történetben pont a típus a leglényegtelenebb információ. Lehetne akármi más is.

2019. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Öregnek X Sara Picassoja van. Nekem Xsara picasso kell. Az X Sara Picassot m9st hallottam először. D
2019. aug. 3. 13:29
 8/8 Barnabas333 ***** válasza:

Megkérdeztem a kollégám azt mondta a benzinesek jók.

Egyszer volt ablaktörlő motor cseréje, meg egyszer motor vezérlést kellett újra beállítani a kocsin. Más elektromos hiba nem volt.

2019. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!