Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 250cc motort 300ezerért?

250cc motort 300ezerért?

Figyelt kérdés

Motor vásárlás előtt állok.


Mivel 2 év és a korlátlant megcsinálhatom, így nem.gondolkodom drágább motoron..csak olyanom ami 300 max 400ezerbe belefér.


A lényeg, hogy bírja a túrákat és a várost.


Eddig a 250es Bandidtra gondoltam.


Robogó szóba sem jöhet!

Köszi ha tudtol segíteni!


UI: A2es jogosítványom van és inkább 250cc-t keresek, se szóba jöhet más is ha az nem a GS500, CB500, ER-5



2019. aug. 5. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez kevés pénz egy 250-re. Ezek a belpiacos banditok(250,400) mind betegágy már, a kezdők szanaszét gyilkolták az összeset. Inkább keress egy kétütemű 125-öst, azokból is van 30-35lóerős, azok már elég jól mennek. Igaz büdös, hangos, sokat fogyaszt és szervizigényes, de olcsó és ha rendberakod ezt a két évet simán bírja. Legalább haladós motorod van és rutin lesz a motorkezelés. Ennyi pénz még egy épkézláb 4T 125-re is kevéske motorból. Én amúgy soha nem ajánlanék ketüteműt senkinek, de se robogó, se tötymörgés nem pálya akkor marad a 2T 125.
2019. aug. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi lenne az az összeg amiért egy épkézláb 250est lehet venni? Mindenre együtt van 1 millióm, de nem hiszem, hogy 2 évre megérné venni egy patika állapotú GS-t vagy bármit 500 fölött. Tévednék?
2019. aug. 5. 16:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Gs500-at mondjuk ne vegyél, mert szerintem abbol nagyon kisporoltak mindent. Egy patika ER5 már sokkal jobb motor, nagyon jo dinamikával és megbizhatosággal, nem biztos hogy két év után úgy fogod érezni, hogy erősebb kell. Városban, városon kívül nagyon gyors, autópályára meg pont elég az ereje. Racionális embert egy életre kiszolgál egy ilyen gép. Mondjuk a te esetedben, hiszen van egy milliód, inkább vennék egy 35kW-ra fojtott komolyabb nagymotort, pl. ER6N/F és két év múlva kivetetném belöle a fojtást. Ezt is érdemes körbejárni, mert vannak lehetöségek.
2019. aug. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs a kérdésedre nem válaszoltam. 500-800ezer Ft között már viszonylag modern, élvezhető 250-est lehet venni. Idősebbekből akadnak nagyobbak is. Tudom soknak tűnik, a motor luxuscikk, és pár éve szépen felmentek az árak, ahogy mindennek. De ne így gondolj rá, hanem úgy, hogy ha nem töröd rommá a két év alatt, akkor ugyanennyiért vagy akár többért is tudod majd eladni, ezek keresett típusok, hamar meg fogsz tudni válni tőle. Vegyél egy jó állapotút inkább drágábban, amire nem nagyon kell költeni, és akkor kb. csak tankoltad, a vételárat meg visszakapod mikor eladod.
2019. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szívesen vennék ER-5öt, de szinte sehol sem találni 35kwosat.. 25 körüliből már akad 1-2..de azok nem túl gyengék és lomhák?
2019. aug. 5. 21:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért nem merek nagy fojtott nagymotort venni..mert mi van ha rommá töröm..ugyanez érvényes a 250cc újabb modellekre is. Eulzért gondoltam egy leharcolt banditra.
2019. aug. 5. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tökre értem miért akarsz leharcolt banditot venni, de sokat lesz szervizbe, nem lesz olyan élmény az egész. A motorozásnak egy gondtalan örömteli dolognak kell lenni, nem az hogy na most ez a hang mi, most mi zörög, bakker megint fullad stb.. Arról nem is beszélve, hogy a japán belpiacos alkatrészek drágábbak lesznek mint a 15évvel fiatalabb hondához, sok is kell rá várni stb. Én is bejártam ezt az utat, mostani fejjel már csak újabbat vennék. Pl. 250-es CBR nagyon jó kis gép, 500-800 között van belőle jó, még ABS-est is találni. Vagy akkor szánj rá 400-500ezret és vegyél egy 125-ös CBF-et, gyorsulás nem lesz nagy élmény, de megbízható, olcsó, van hozzá minden és motorozol az a lényeg. Ha marad a 300ezer Ft mondom nem hülyeség vegyél egy Aprilia RS125-öt, azt gyepálhatod nem is kell sajnálni ha eldobod, és majdnem annyit megy mint a bandit :D Jó pufóval simán 30lóerő fölé lehet vinni, az már haladós, mert könnyű gép.
2019. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Sokkal könnyebb lesz így döntést hozni.


Így utoljára.. a ZZR250ről mi a véleményed?

2019. aug. 6. 05:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább ajánlanám, mint a banditot, tartósabb gép, jobb alkatrészekből, ezen kívül minden igaz ami banditra is sajnos, csak még kevesebb van belőle. De ilyet még nem vezettem, valószínű már nem is fogok :) Igazából nehéz dönteni, menj el egy kereskedésbe ahol rengeteg motor van eladó, és nézd meg, próbáld ki ami tetszik, öregebbet, újabbat, gyengébbet, erősebbet. Máshogy nem fogsz tudni jó döntést hozni, csak letenni a voksod egy szimpatikus motor mellett és vagy jo lesz ez a két év vagy nem. Szánj idöt a probakörökre az a tuti.
2019. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az időd és az értékes válaszaid! Sokat segítettek! :)így már könnyebb lesz választani. Ment a zöld pacsi.
2019. aug. 6. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!