Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rossz váltó és kuplung...

A rossz váltó és kuplung hatással lehet a fogyasztásra?

Figyelt kérdés

Suzuki Ignisem van, II. generációs.

Ezekbe silány csapágyakat építettek be, ami egy idő után akár mozgásképtelenné teheti az autót.

A tengelykapcsoló is észrevétlenül (mert lassan változik) is egyre nehezebben kezelhető lesz.

Nemrégiben mindkettőt felújítottra cserélték.

Kétszer is azt tapasztaltam, hogy kb. 100 km-rel többet tudunk menni tele tankolásból.


2019. aug. 6. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha szorul a csapágy, akkor lehet.
2019. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
100%
Annyit biztosan nem befolyasol a valto hogy te 100km-el tobbet tudj menni a csere utan
2019. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pedig most ez van. Magam sem értem.
2019. aug. 7. 08:42
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Pedig egyszerű, placebo hatás. Ekkora fogyasztáskülönbséget nem okoz a váltó és kuplung csere. Ha a kuplung csúszása okozta volna, akkor kb. 20 km alatt leégett volna.

Ignisem van, és megvolt a váltó felújítás. Csak annyi változott, hogy üresben nem zörgött a nyelestengely csapágy, és terhelés alatt is néma a váltó. Előtte morgott.


Csak akkor hiteles a 100 km-el több, ha mindig teletank müdszerrel mérted a fogyasztást. És meg tudod mutatni, hogy előtte az átlag pl. 7,6 l/100 km, a csere után 6,8 l/100 km. Ha nem teletank módszer, és nem legalább 10-10 tankolás átlaga, akkor ezt csak a körülmények okozhsatják (klíma / nem klíma, városi dugó / országút).

Nekem városban 7,5-8 liter, vidéken nyugiban 5,7. Ja, 11 éve van meg az autó, és minden tankolás átlagfogyasztással megvan egy excelben.


Ha mutatsz egy hasonló táblázatot, akkor elhiszem.

2019. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!