Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit vesz ki a kuplung...

Mennyit vesz ki a kuplung élettartamából egy nagyon rossz elindulás?

Figyelt kérdés

Nem szoktam ilyet csinálni, de ma egy meredek emelkedőn elindulásnál durván elcsesztem a dolgot, felordító motor és csikorgó, ugráló gumik mellett sikerült elindulnom.

5 mp-re rá már éreztem a büdös kuplungszagot, ami aztán hamar elmúlt, de biztos, hogy nem tett jót neki. Arra vagyok kíváncsi, hogy egy-egy ilyen baki mennyivel rövidíti meg a kuplung élettartamát? Úgy nagyságrendileg érdekel a dolog, hogy inkább ezer, vagy monjduk tízezer km-rel? Az autó vegyes használatban van, kb fele városi, fele autópályás üzemben, és egy 2016-os Hyundai i30 amúgy.



2019. jan. 28. 09:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Általában nem gyilkolom a kocsit, finoman tudok elindulni emelkedőn is kézifékkel, de most úgy értem a piroshoz, hogy a start-stop épp abban a pillanatban állította le az autót ahogy sárgára váltott, én észre se vettem hogy leállt, mentem volna tovább de még magához kellett térnie... aztán valahogy elkapkodtam.
2019. jan. 28. 09:58
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez a start-stop egy gonosz dolog nincs kedved kikapcsolni? Nem fognak sírni a Panda macik. Emlékszem amikor a 150 ezret sem futott autómmal Apukám csikorgó kerekekkel indult el mutatva, hogy ő a jampi gyerek aki megteheti, rá 4000 km-re meg is döglött a kinyomócsapágy a szerelő le is fotózta , annyira megégett csapágyat még nem látott.. nem segítettél neki sokat.. bántottad, de bocsánatot nem tudsz kérni.. engedd el, levették róla 40 ezer km-t sebaj. Kopó alkatrész.
2019. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nėha nėha nekem is volt ilyen. 242 ezer van a kocsiban. Kuplung csere, javítas nem volt azóta! Mondjuk ez egy 1.3 mas Swift. 40 ezerrel vettem (a szervízkönyv szerint márkaszervízben addig sem volt kuplung javítás)
2019. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ok, mondjuk azt kifelejtettem, hogy nállam csak felpörgő motor, nėmi kerėkcsikorgas volt. Ėgett szag nem.
2019. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszer fordult elő, nincs semmi gáz.
2019. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semennyit, csak ha mindig így indulsz el, akkor lehet káros a kuplungra.
2019. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor nem aggódom túl. Először történt velem ilyen, remélhetőleg tanultam az esetből. Nem vagyok különösebben rajongója a start-stopnak, eleinte gyakran kikapcsoltam, de ráuntam a macerára, mivel általában úgysem zavaró. Hegyen jobban fogok figyelni rá.
2019. jan. 28. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!