Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Légyszi, aki ébren van még!...

Légyszi, aki ébren van még! Bekrepált az önindító az Aveón, ezért le merjem még állítani? Vagy hogy megy el a szervízbe? Nyaralásra érkeztünk most este.

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 00:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Bullshit. Minden gépkönyvbe beleírják, de soha nem láttam még egy kocsit sem, aminek tényleg baja lett volna tőle.
2019. aug. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Innen már nem toljuk,mert tökig ér a sár a felhőszakadás után.
2019. aug. 14. 00:40
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítő hozzáállást!
2019. aug. 14. 00:41
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha nem automata váltós akkor teljesen nyugodtan lehet vontatni, illetve tolni.
2019. aug. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
Attól hogy egy párszor betoljátok nem lesz semmi baja. Értelemszerűen nem 1 hónapig használjátok így csak most míg nyaralni vagytok
2019. aug. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%

Vagy betolod, vagy tréler. Folyamatosan járatásnak semmi értelme.

Nem szabad... de nyilván nem rendszeresen indítod így. Ha nincs más megoldás egyszer-egyszer szükségből kibírja. Mikor hasonlóan jártam, nálam a "szakszerviz" úgy tesztelte az autót, hogy a szíjas vezérlésű, kettős tömegű lendkerekese, CR-dízelemet elkezdték betologatni az udvaron. Mivel így beindult, megállapították, hogy nem csak feleslegesen jártattam a számat, valóban az önindító ment tönkre. Az eljárás során mondjuk én is néztem egy nagyot! :O

2019. aug. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
Be is lehet húzatni másikkal.
2019. aug. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteg autó gépkönyvébe írják ezt hogy nem szabad így indítani hogy húzzátok, tojátok stb... Leginkább a dízelek nem szeretik ezt mert a vezérlő szíj átugorhat egy fogaskereket ami már okozhat komoly bajokat a motorban.

Persze néha lehet ezt csinálni mert nem lesz ettől baja. Legtöbb szerelő ismerősöm mondja ezt hogy néha napján ártani nem árt egy ilyen művelet, de a rendszeres betolás, húzatás ami árthat. A lényeg hogy ott a közelbe keressetek fel egy autószervizt 1-2 nap múlva fognak tudni vele foglalkozni, az önindítót legtöbb helyről 1 nap alatt be lehet szerezni utángyártottat, vagy felújítani a meglévőt, mondjuk azt jobb én szerintem, mert az utángyártottakkal az a baj hogy jóval silányabb minőségű alapanyagokból rakják össze, persze lehet köztük olyan ami évekig bírni fogja de nem valószínű. Esetleg még egy felújított gyárit érdemes venni ha ilyet mondanak, azokba azért minőségibb anyagot raknak, de nyilván drágább mint egy utángyártott vagy egy simán kibontott darab, de még mindig olcsóbb mint a rendes gyári.

2019. aug. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy senki sem ajánlotta, hogy csapkodd meg az öndindítót kalapáccsal vagy valamivel amivel hozzáférsz hátha segít...
2019. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
28%
#19 XD... eszembe juttattad a régi szép időket, amikor még skoda favoritom volt, illetve 2 favorit egymás itán, ott volt az ülésen mindkettőnél egy időben a kalapács...
2019. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!