Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg gáz ha az ember...

Tényleg gáz ha az ember magának csinál dolgokat az autóján?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 10 éves Skoda Roomsterem. Amit tudok kicserélem rajta youtube alapján. Kuplungcserét persze szervizben csináltattam de elöl hátul cseréltem már féktárcsát, fékbetetét maximálisan betartva a kenőanyagokra vonatkozó utasításokat. Nyomatékkulccsal mindent a megfelelő nyomatékra húztam. Legutóbb olajat cseréltem rajtam itthon. Megvettem a kocsihoz való Mobil1 5W30 olajat, Mann szűrővel és megcsináltam magamnak. Pollenszűrőt, légszűrőt cseréltem. Pénzügyileg nem szorulnék rá, mert jól keresek de haverom szerint zsugoriság hogy én megcsinálom a dolgokat nem pedig szerelőre bízom.
2019. aug. 14. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha szereted miért ne csináld? A szerelők meg azért annyira nem precízek! Inkább nen csinálják meg jól csak azért hogy vidd vissza, és majd ismét fizetsz!
2019. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert a haverod egy fäsz.Ha meg tudod csinálni,miért vinnéd szerelőhöz aki lehúzna,meg ráérősen eltökölne vele..?

Én is magamnak csinálok mindent az autómon,motoromon.Nem szedem szét a váltót,de most talpasokatcseréltem,meg fékbetéteket,tárcsát szabályoztattam stb..Nevetséges hogy emberek egy olajcserére elviszik az autót szerelőhöz.Anyám 58 évesen lecserélte a suzukijában az olajat meg a légszűrőt,pedig festékboltban eladó..

2019. aug. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy gáz, én is amit tudok mindent megcsinálok magamnak.

Ez biztos hogy jó és még meg marad egy csomó pénzem.

2019. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Miert lenne gaz? Gondolom a haverod fozeshez is szakacsot hiv, egocserehehez meg villanyszerelot.... Amit meg tud csinalni az ember egymaga, azert miert kene szakemberhez fordulni? Hulyeseg az egesz.
2019. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az a gáz, hogy más véleményével foglalkozol.


Multkor nekem is motyogott valamit szomszéd mikor kocsit mostam az udvaron, hogy miért nem viszem el inkább mosóba, de mi köze hozzá?

2019. aug. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Bár csak én mernék autót szerelni, szüleim wlvették a kedvem, volt egy karbi nélküli Sjoda az udvarba 13 évig , amikor érdekelt a buherálás 6 évesen, el voltam onnét tiltva, max. beülhetten, aztán egy éve vitték el úgy, hogy szó szerint feldarabolták, meddig tartott volna, hogy a motorhoz engednek? Aztán most meg a Swiften cseréltem levegőszűrőt, abból is felháborodás volt..


Bezzeg bü-n meg fülkét billentettem , persze elmeséltem és igen "téged oda engedtek?"


Örülj neki, hogy meg tudod csinálni, és örülj nem így jártál..


21/F

2019. aug. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem a youtube-ról tanulnál szerelni akkor nem lenne gáz. Így azért van benne kockázat, kifejezetten nyugtalanító, ha valaki netes szakemberek alapján cserél pl féket és vág neki a nagyvilágnak. Annyi hülyeséget összehordanak ilyen videókban, aztán az illető meg észre sem veszi, hogy bajt csinál.

Kisebb dolgokat meg lehet csinálni persze, mint egy olajcsere, de azért jobb ha szakembertől tanulja az ember valóban.

2019. aug. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó, amilyen fék alkatrészeket árulnak, engem még az sem zavarna, ha egy 5 éves gyerek rakná össze.

De igaz ez bármilyen utángyártott alkatrészre.

Műanyag-betétes trapéz-gömbfejek, edzetlen vezérműtengelyek, bóvli csapágyak, vékony, elrohadó fék összehúzó rugók, stbstbstb.

Ez utóbbi az életveszély kategória!!!

2019. aug. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mért lenne gáz?! Amit otthon meg tudsz csinálni, sokkal egyszerűbb, mint szervizben időpontot kérni, várni, szabadságot kivenni a munkahelyen, ha csak olyan időben van hely... és olcsóbb is. Én azért is szeretem magamnak csinálni a dolgokat, mert tudom, hogy az normálisan meg van csinálva. Nagyon sok hanyag szerelővel találkoztam mér, akit nem érdekelt a dolog, csak minél előbb túl akart lenni rajta, mert közeledett a munkaidő vége.

Féket mondjuk pont nem szerelék itthon. Márkaszervizben is féktárcsa, fékbetét csere után fékhatást mérnek, csak utána adják át az autót. Otthon ezt pedig nem tudom megoldani. Az hogy fékezgetek az utcán nem egyenértékű a műszeres fékpadi méréssel.

Előző autómat használtan vettem. Vételkor megkaptam az előző (első) tulajdonostól az összes szervizszámlát szépen lefűzve. Még egy ablaktörlő lapátért és képes volt márkaszervizbe rohanni. Pedig annak a cseréjéhez tényleg nem kell autószerelőnek lenni. És csak 1 percet vesz igénybe a csere.

2019. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Férjem imád szerelni. De csak hobbiból.

A Nivájának még a motorját is szétszedte. A gyerek pakolgatta a szelepeket vissza.

Kuplung, váltó, fék csere meg sem kottyan neki.

Igaz, ezek 20 éves vagy öregebb kocsinál.

AZ újabb (az én 10 évesem) inkább nem csinálgatja, mert az elektronikától tart egy kicsit. Abban már túl sok a "figyelő rendszer" így több a hiba lehetőség.

De a régi Suzuki, Lada meg sem kottyan neki.


Miért ne csinálnád, ha szereted, és meg is tudod csinálni?

2019. aug. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!