Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikorra terjednek el olyan...

Mikorra terjednek el olyan robotok akik valóságosan tesznek dolgokat, pl tud beszélni válaszolni kérdésekre, pl mibt ember és ember között. Tudna mindenféle gyakorlatokat, pl sport, (snooker, foci, futás). Kötni, varrni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 28. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Tehát arra vagy kíváncsi hogy mikor tudsz magadnak barátnőt venni a tescoban? Menj inkább prostihoz ;)
2019. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Idióta! Nem vagyok hülye, nem akarok magamnak robot kapcsolatot, ez abszurd, ha arra lettem volna kíváncsi azt kérdeztem volna, de mivel én a természetes dolgokhoz vagyok szokva nem tennék ilyet soha!


Arra voltam kiváncsi mikor lehet ai ellen sportolni...

2019. júl. 28. 15:53
 3/17 anonim ***** válasza:
10%
Barmennyi eves is legyel, neked meg nem lesz lehetoseged ilyent kiprobalni a te eletedben.
2019. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 TR75 ***** válasza:
87%
Én azt gondolom, ehhez meg kellene valósulnia a technológiai szingularitásnak, vagy legalábbis nagyon közel kellene lenni hozzá. Azt általában 2050 körülre várják.
2019. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Ami azt illeti, az emberek 'gyártása' sokkal olcsóbb és élvezetesebb és meglehetősen elterjedt a bolygón és a felhasználásuk érdekében az ókor óta meg sem kell őket vásárolni.

Szerintem hétmilliárd belőlünk elég soknak tűnik, még mesterségesen is szeretnél ilyesmit előállítani?

Minek?

2019. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem hétmilliárd belőlünk elég soknak tűnik, még mesterségesen is szeretnél ilyesmit előállítani?


Minek?"



Nem én akarok előállítani. XD


Ez csak egy sima kérdés volt, mert látjuk, hogy fejlődik a technológia évről-évre csak ezért..

2019. júl. 28. 20:23
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Nincs szükség emberi jellegű robotra, ilyet nem tervez senki, játékon kívül természetesen, de az játék csupán.

Az emberek ingyen vannak.

2019. júl. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 2*Sü ***** válasza:
100%

Mikor az automatizálás elért egy bizonyos szintet, akkor jelent meg a sci-fi irodalomban a robotok koncepciója, pl. Asimov műveiben. Akkor még emberszerű, kézzel, ujjakkal, lábbal, fejjel, szemmel, füllel rendelkező általános robotot képzeltek el. Kvázi egy „bádogembert”, aki beül a volán mögé, elviszi a családot a munkahelyre, iskolába, aztán hazamegy, kitakarítja a lakást, elmegy bevásárolni, majd megfőzi a vacsorát.


Csakhogy az ember alapvetően univerzális felépítésű. Ebből adódóan bár nagyon sok dologra képesek pl. a végtagjaink, de mindegyikre kevésbé alkalmas, mint ha specifikus lenne egy adott feladatra.


Pont ezért a mai kor robotjai nem emberszerűek, mert az kevésbé praktikus. Létezik robotporszívó. Nincs neki se keze, se füle, nem beszél. Mert minek? Cserébe viszont kicsi, lapos, hogy beférjen a fotel alá is. Vannak a gyárakban is robotkarok. Nem egy klasszikus forrasztópákát fognak a kis ujjacskáikba, hanem elve nincsenek ujjaik, a karok forrasztópákában végződnek. Vannak önvezető autók. Ott sem egy Robot Jankó ül a volán mögött és mosolyog, hanem maga az autó kvázi a robot.


Aztán vannak mesterséges intelligenciák is. Van, ami legyőzi a legnagyobb gó játékost, de másra nem alkalmas. Van, amit a gyógyszer kutatásban, van, amit az időjárás előrejelzésében használnak. Ezek is mind-mind specifikusak, arra jók, amire tervezték őket, másra – nagyobb átalakítás nélkül – nem. De aktívan használjuk már ma is a mesterséges intelligenciát, pl. mikor a saját – nem elnevezett – fotóidat feltöltöd a Google Fotókba, és rákeresel arra, hogy tenger, akkor kiadja a tengert ábrázoló képeket, mert felismeri a képen a tengert. Vannak személyi asszisztensek (Siri, Google Now, Cortana stb…), amik egyre intelligensebb módon kommunikálnak az emberrel szóban.


Azt mondod: kötni, varrni? Ahhoz pl. nem kell intelligens robot, vannak teljesen automatizált kötő- és varrógépek már elég régen. Tökéletesen jók arra, amire, nem kell őket egy univerzálisabb, cserébe kevésbé hatékonyabb eszközre lecserélni. A sportoló robotnak – azon kívül, hogy valaki demonstrálja, hogy tud ilyet is csinálni – meg nem sok értelme van.


A jövő nem az emberszerű robotok irányába mutat, hanem egyre specifikusabb, de az adott tevékenységet egyre önállóbban és jobban megvalósító céleszközök felé tart, illetve ezen eszközök összekapcsolása irányába. Nem kell „fülének” lennie a robot porszívónak, hogy hanggal is lehessen vezérelni, inkább a telefon lesz az, ami a hangutasítást felfogja és az fogja vezérelni a porszívót.


Nyilván nem lehetetlen a jövőben egy teljesen emberszerű robot megépítése sem – ahogy kezdetleges formában vannak ma is –, de ez inkább csak afféle játékszer lesz, vagy maximum technológia demonstráció, mintsem tényleges használatra tervezett, gyártásra szánt eszköz. (Egy értelme lenne az ilyen humanoid robotoknak, amikor az ember valóban egy emberi lényt, társat akar kiváltani robottal, pl. egy szexrobot formájában. De nyilván egy ilyet sem arra fognak tervezni, hogy azért le tudjon menni a boltba kenyérért is.)

2019. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy Atlas már elég ügyes (mechanikailag és vezerlésre) humanoid robot.


[link]


Általános célú használatra szerintem előbb utóbb évtizedek múlva elterjedhet.


Egy érvet már tudok, kompatibilis minden emberi tárggyal, szerszámmal és járművel. Ezt egy specializált robot sohasem fogja tudni.

2019. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!