Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a téli gumit feljebb fújom...

Ha a téli gumit feljebb fújom kevesebbet fogyaszt nyáron?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy most adtam el az alufelnimet, a nyári gumi viszont nem jó a lemezfelnimre, úgyhogy addig feltettem a régi téli gumikat rá, amit már kukázni akartam, de jó hogy nem tettem, mert akkor a most vett új téli gumit kéne koptassam ilyen melegben. Szóval az nem érdekel mennyire kopik, csak az úgy tudnám csökkenteni a fogyasztást. Ha felfujom 2,5-2,8-ra, akkor is többet enne mint egy nyári gumival?

#téli gumi #fogyasztás #nyár #magas guminyomás
2019. aug. 15. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Minden nap 70 km-t megyek vele, úgyhogy jó lenne ha valahogy csökkenteni lehetne.
2019. aug. 15. 13:51
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem kéne kukába való gumival járni
2019. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha túlfújod a gumit, akkor pattogni fogsz az úton. Ez fékezéskor is probléma lehet (még hosszabb fékút, mivel nem folyamatos a kontakt), meg gyorsításnál is. Fogyasztásnál ha számít is, akkor is maximum 1-2 decit, de a fentiek miatt még több is lehet.
2019. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm, bár szerintem azzal még nem lenne túl fújva, az szerintem 3-4 barnal van, mert én ameddig el nem adtam a felnimet, a gumimat mindig 2.8-ra fújtam, és egyáltalán nem volt vele veszélyes, csak nem komfortos. Az előző barom miatt leírom azt is, hogy azért volt ekkora nyomáson, mert ennek ez kellett 40-és peremmel és ilyen széles felnivel, másképp ív volt a gumiban.

2019. aug. 15. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
nem azzal van baj, hogy télit használsz, hanem, hogy egy olyan téli szettet, amit egyébként már kidobnál, de igazad van, a többi autósnak nincs köze hozzá, hogy veszélyezteted az életüket
2019. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Bezzeg engem megbüntetnek ha 110 helyet 123-nál jobban megyek egy teljesen kihalt autóúton, de a fajtád simán mászkál ilyen veszélyes gumikkal és nem történik lófåsz se.
2019. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!