Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek,20 éves autóra nem...

Mit tegyek,20 éves autóra nem fogok garanciát adni?

Figyelt kérdés
Volt egy 2000es évjáratú Seat Leonom. 2 éve vettem egy kereskedébe 600ért,akkor lett behozva Ausztriából. 29000kmet tettem bele és sokat költöttem az autóra: Vezérléscsere,váltócsere(bontott),kuplungcsere, Kipufogócsere,4 lengéscsillapító csere,horpadásjavítás,gumicsere...kb 400-500at ráköltöttem. Most eladtam 600ért és másnap visszajött a vevő és elkezdett cirkuszolni,hogy adjak vissza 100at az árából,vagy vegyem vissza,mert törött volt,meg nagyon rohad az alja,meg hidegen kicsit hangosabb a motorja. Mondtam neki felejtse el eljöttek megnézték,ez nem új autó hanem 19 éves. Elkezdett ordibálni a házunk előtt,hogy találkozni fogunk még,de akkor nagyon meg fogom bánni,meg ilyenek... Mit kezdjek ezzel?
2019. aug. 16. 07:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

"Két magánember közötti adásvétel

Ha magánszemély magánembertől vásárol használt autót, annak szabályozása egyszerűbb. Ebben az esetben egy év a szavatosság. Ellentétben a cégtől magánszemélynek eladott autóval, nem jön létre fogyasztói szerződés, így az adásvételi szerződésben el lehet térni a Ptk. általános szabályaitól és az egyéves szavatosságot akár ki is zárhatják a felek. Például az adásvételi szerződésben kitérve erre.


Magánszemélyek közötti használtautó-adásvételben a hibás teljesítés bizonyítása a vevőt terheli és nincs különbség abban, hogy a vásárlás után mennyi idővel jelentkezik a probléma. Ebben az esetben tehát a korábbi tulaj van kedvezőbb helyzetben, mert a vásárlónak kell bebizonyítania, hogy a későbbi hiba oka már a vásárláskor is megvolt és ő ezt az autó megtekintésekor, kipróbálásakor, a kocsihoz kapott szervizdokumentumok tanulmányozásával nem vehette észre."


[link]

2019. aug. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez oké amit itt leírnak,de ez,hogy működik a gyakorlatban? Mit várnak egy 19 éves autótól(ami mellesleg jobb állapotba van,mint 2 éve mikor vettem).Én se vittem vissza a kereskedőnek,kapásból ráköltöttem 200at.
2019. aug. 16. 07:42
 3/17 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
94%

Mond neki hogy pereljen be.

Sokan próbálnak meg igy pénzhez jutni, ijesztgetnek aztán kapnak pénzt

Ha megjelenik fenyegetőznek hívj rendőrt

2019. aug. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem itt az a helyzet, hogy akaratodon kívül ázbæsztad. Te nem hívtad fel a figyelmet arra, hogy rohad az alja. (Nem is kötelességed) Lehet, hogy te sem tudtad, hogy törött volt és ezért nem mondtad neki. (Ha mégis tudtad, akkor mondanod kellett volna) Az, hogy a motorja hangos hidegen mit jelent?
2019. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
A szerződést kellene látni. Magánszemélyként megvan az az előnyöd, hogy beleírhatod a szerződésbe, hogy a vevőnek elmondtál minden hibát és innentől semmilyen szavatosságot nem vállalsz. Ha ő ezt aláírta, akkor mehet panaszra ahova akar.
2019. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Adásvételi szerződés 1-es pont.

Röviden - az eladó elmondta a hibákat, a vevő ezt aláírásával tudomásul vette.

Mosolyogva el kell hajtani a vevőt erre hivatkozva.

2019. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Első körben a tájékoztatás, ami a Te feladatod:

Rohad, illetve volt törve és az egyéb hibákat az adás-vételi szerződésen fel kell tüntetni! Ha ez nem volt rajta, illetve nem kötötted ki, hogy garanciát nem vállalsz rá, akkor bizony perelhet. Más kérdés, hogy megéri-e neki.

Mondjuk az megint más kérdés, hogy eleve hülyeség volt 600e-et kiadni egy 20 éves kocsiért, de ügyes voltál, találtál egy madarat.

Én anno 20 évesen vettem egy hondát, alánéztem, és látható volt a rohadás, 200e-et adtam érte. 5 év múlva adtam el, a vásárló figyelmét felhívtam a hibára, még a kocsi alá is fektettem, mert semmi esetre sem akartam átverni. Az összes cserélt alkatrészről informáltam és azokról a dolgokról is, amik nem lettek megcsináltatva, mindent rögzítettünk az adás-vételiben, mondjuk 200e-ért adtam tovább, de szerintem így a korrekt.

2019. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

20 éves autótól ne várjon csodát. Vagy mutasson egy 20 éves autót, ami nem rohad, azonnal visszaveszem akkor (persze ami nem lett még lakatolva)


Én megmondanám neki, hogy ha még egyszer a házam előtt balhézik, nemhogy rendőrt hívok rá, de feljelentem zaklatásért.

2019. aug. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

"Az összes cserélt alkatrészről informáltam és azokról a dolgokról is, amik nem lettek megcsináltatva, "


Ez szép és jó, de aki nem autószerelő, az honnan tudja, hogy mi "nem lett megcsináltatva"???


Én nőként 6 évig hajtottam egy régi swiftet. Kb 3x volt szerelőnél, amikor épp valami baja lett, vittem (AC pumpa, kuplung, főtengely csapágy). Eladtam 21 évesen, hogyan tájékoztassam a vevőt bármiről is? Amit megcsináltattam, azt elmondtam. Beültem, indítottam, mentem. Amikor esedékes volt, olajat cseréltettem. Ennyi. Miről kellene felvilágosítani? Eljött, megnézhette fényes nappal, alá is feküdhetett. Én is használtan vettem, többedik tulajtól, nem ismerhettem az előéletét (volt-e törve). Nálam nem. A többit meg nem tudom.



Szóval ilyenért nem is perelhet, mert ha nem első tulaj, nem kötelessége tudni, hogy esetleg volt-e törve. Ha nem ő törte, akkor honnan kellene tudni?

2019. aug. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Sokan nem képesek felfogni, hogy mit jelent az, hogy használt autó.


Na látjátok ezért nem adom el a 20 éves Audim!

Idejönne valami muksó, kopott kormányra, meg kopott kuplung pedálra kezdene el alkudni.

Utána meg vissza akarná hozni, mert magasan fog a kuplung...


Kevés pénz - nagy igények jellemzik a vevőket.


Ez olyan, mintha valaki egy szexbombával akarna együtt lenni, de kicsi hozzá a kukija.

:-)

2019. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!