Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magánszemély mennyi garanciát...

Magánszemély mennyi garanciát köteles adni egy használt autóra?

Figyelt kérdés
Én 8 napról hallottam magánszemély esetében. Azt tudom, hogy kereskedésnél viszont 1 év.
2017. nov. 16. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Hallani sok mindent lehet, gyakorlatilag, ha kifizetted az autót, onnantól a te gondod.

Rejtett hibák miatt kell(ene) az eladónak garanciát vállalni, de a vevőnek kell bizonyítani, hogy a hiba már a vásárláskor megvolt, és azt az eladó nem közölte.

2017. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
76%

"de a vevőnek kell bizonyítani, hogy a hiba már a vásárláskor megvolt, és azt az eladó nem közölte."



Es ezt általában (az esetek 99%-ban)nem sikerül bizonyítani!


A másik gond meg az hogy a sok agyoniskolázott meg fillérbaxó proli egy a vásárlás utáni második napra kiégett izzó miatt is kepes vergődni meg hisztizni meg fenyegetőzni..........sokan ugyanis nem is tudjak értelmezni mi az a rejtett hiba kifejezés,hanem rögtön minden aprosagért kést rantanak meg egyből a hatosaggal fenyegetőznek........

2017. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De gondolom törvényileg előírnak valamit, nem? :) Az más dolog, hogy lehetetlen beváltani. Létezik ez a 8 napos garancia? :)
2017. nov. 16. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Se 8 nap nincs, sem 1 év. Ha magánszemély adja el, fél év a szavatosság, de a vevőnek kell bizonyítania. Ha kereskedő, akkor két év, és az első fél évben neki kell bizonyítania, hogy nem állt fenn a hiba. Lehet agyoniskolázott prolizni, de onnan is meg lehet közelíteni, hogy ez a törvény és illene betartani. Fontos, hogy ez rejtett hibákra vonatkozik, egy kiégett izzó nyilván nem az (viszont annak a kereskedőnek is csak gratulálni lehet, aki nem cserél ki egy 100 forintos izzót az ugyfelének, akin most keresett százezreket).
2017. nov. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Motorcsere az szavatosság?
2017. nov. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"viszont annak a kereskedőnek is csak gratulálni lehet, aki nem cserél ki egy 100 forintos izzót az ugyfelének, akin most keresett százezreket"


És nyilván ugyanaz a kereskedő úgy adta el az autót az esetek 80%-ban, hogy pl a km óra nem a valós, és így keresett rajta százezreket, 100 Ft-on meg spórol....

2017. nov. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D. Brasco ***** válasza:
100%

Nem vagyok kereskedő viszont adtam már elég autót....az agyoniskolázott prolit meg azért írtam mert a sok idiótának ehhez van esze hogy ezt emlegesse hogy nekem garanciát kell vallalnom az autóra meg stb stb,azt közben maguk sem tudják mit is jelent ez az egész csak magyaraznak bele vakon a nagy vilagba!

A legdurvabb pelda ami velem megtörtént!Volt egy nagyon príma mercim(e osztály)nagy benzines motorral !Tényleg semmi baj nem volt vele vigyázzál ra főleg mivel sokat utaztam vele aztan nekem nem volt mindegy hogy állok. Pálya szelen vagy megyek abelso savban!Gondoltam hogy a srácnak majd vaganykodni kell meg hogy a haverok elott kinyomja a szemét mert mikor először hívott telefonon akkor is az volt a legfontosabb hogy de jól megyen beleprésel az ülésbe?Húz mint állat?fék-gázt tudja?

Eljött megnézte megvette.........majd még fél év után is hivogatott hogy most nem ég az egyik xenon izzó,aztán hogy beszart az akksi,meg hogy vason van a fékbetét meg a tfranc tudja mar milyen szarságokkal hivogatott feszt!Es persze jött mindig a duma hogy en átvertem meg ez az auto egy szar meg adjam vissza a pénzt stb stb......egyszer aztan mikor meguntam mondtam neki hogy perelj be,csak aztan a bíróságon is ilyen nagyfiú legyél hogy ezt mindet előadod had röhögjenek legyen egy jó kapjuk hogy egy ilyen verebet hallgathatnak mint téged!

2017. nov. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Semennyit!

Szoktam olvasgatni jogi fórumot néha, elképesztő milyen birka emberek vannak!

Megveszik a tizen pár éves roncsot, aztán garanciáról, meg rejtett hibákról karattyolnak, ha lengéscsillapítót, meg kuplung tárcsát kell cserélni.

Múltkor is a három gyerekes anyuka szétgyikálta az automata váltót, aztán perrel fenyegetőzött, mert őneki a "jogi háttér megvan". Az ügyvéd meg írta neki, lehet, hogy az megvan, de eszed az nincs, hogy ilyen roncsba ülteted a gyerekeid!

2017. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Fáj az igazság, mi?!

vegyetek roncs autót, aztán hőzöngjetek garanciáról!

2017. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!