Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit irjak az adásvételibe ha...

Mit irjak az adásvételibe ha nem akarok garanciát vállalni az autóra?

Figyelt kérdés
Van egy benzines kettes Golfom.Debrecenbe élek de költözök fel Sopronba tanulás miatt. El akarom adni az autót októberig van rá műszaki.Az autó működik de mivel nem mai darab ezért biztos,hogy előbb utóbb elő jönnek rajta a hibák és az se biztos,hogy műszaki vizsgán átmegy.Ha valaki megveszi tőlem nem akarom utánna azt hallani,hogy szarul adtam el az autót. Szóval mit irjak az adásvételibe,hogy eladás után ne legyen vele gondom?
2018. aug. 7. 14:28
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
0%
Tulajdon képoen felesleges barmit is irni tekintve hogy az adasvetelei lapon van egy ikyen sor,hogy az eladó az auto összes ismert hibajat a vevőnek elmodta aki azt tudomásul vette ...stb stb....de ha ennyire biztosra akarsz menni akkor a megjegyzes rovatba ird bele hogy az autora a vételt követően semmilyen garancia nincs azt csokolom
2018. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem,nem szeretnék úgyjárni mint mikor faterom Simsonját adtuk és el és a vevő 4 nap után hívott minket,hogy elszakadt a gázbowden,mert egyesbe húzta neki mint a hülye. Ezeket szeretném elkerülni.
2018. aug. 7. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:
mért nem lehet megmondani mi a baja? nem mai darab? 1970-es ford mustang se mai darab mégiss jobb állapotban van mint valamelyik 5 éves kocsi akkor hogy is van ez?
2018. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megjegyzésként felsorolhatod az adásvételiben az összes általad ismert hibát, szerintem ez a legtisztább.

Ennyi idős autónál már úgyis előjöhet szinte bármilyen hiba már másnap is, emiatt kár aggódnod, nem tud veled mit kezdeni a vevő.

2018. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bármit is írsz, nem véd meg attól hogy próbálkozzanak azzal hogy rajtad kérjenek számon későbbi hibákat. Ha bizonyíthatóan(!!!) tudsz valami már meglévő(!!!) hibáról illetve bármilyen az autóval kapcsolatos jogi ügyről és nem mondod el, azért felelős vagy, másért viszont nem. Ha el akarja vinni felméretni az autó állapotát akkor közösen menjetek el. Ezután már semmivel sem mehet vissza hozzád jogosan. Szóval azt írd bele, hogy minden általad ismert információval elláttad a vevőt ő pedig tisztában van azzal, hogy mit vesz és milyen műszaki állapotban.

Nem véletlenül tettem felkiáltójeleket a "bizonyítható" szó után. Ez az, már mint a bizonyítás lehet bonyolult vagy lehetetlen, de akár játszi könnyedségű is. Ebbe nem megyek bele jobban. Gondold át ezeket!

2018. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Valamilyen szinten garanciát kell rá vállalnod,de nem kopó alkatrészekre(kuplung, fékek, stb.)

Minden hibáját írd bele az adásvételibe és akkor azok után nem tartozol felelőséggel.


A lenti videót érdemes végignézni.

[link]

2018. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

nem kell garanciát, sem jótállást, sem szavatosságot vállalnod semmire. csak ha új lenne a masina.


a vevő megtekintett állapotban, érvényes műszakival átvette tanúk előtt, akik aláírták a szerződést. másnap hiába jön, hogy kiesett a motor..


az az autó születési dátuma látható...akkor meg?


na hagyd magad megszívatni. baleknak néz a vevő, aztán jól megszopat.


csak ügyesen.

2018. aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmi rejtett hibáról nem tudok de 2 éve van nálam és már kiismertem a gépet :D Télen reggel elindultam melózni semmi baja sem volt este már buszoztam haza.Mert ha nálam elő jött a hiba akkor a vevőnél is elő fog,de én tehetek arról? 500KM távolságról nem lesz kedvem ilyenekkel foglalkozni.
2018. aug. 7. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp vállalni fogsz 1 év szavatosságot, ezt törvény írja elő.

Ha valami előjön a vevőnél akkor majd polgári peres eljárás keretében bizonyítja, ugyanis ilyenkor neki kell bizonyítani hogy a vásárlás előtt fennált a probléma de te elhallgattad előle. Bár egy ilyen olcsó autónál többe kerül a leves mint a hús, nem éri meg perelgetni...

Viszont az ismert hibákat írjátok bele az adasvételibe, akkor kisebb eséllyel fog háborogni az ember.

De minden eset más és más, a bíróságon múlik a dolog.

2018. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

Én egy kettes golfon tanultam vezetni 1995-ben.

Tehát kb. 30 éves lehet az autód.

Lehet benne kb. 400 000 km.

Erre kellene garanciát vállalnod.

Tehát semmire...


Ha telefonban alkudozik, meg messze van neki stb... telefon kinyom!


Ha a helyszínen kopott kormányra, szakadt üléshuzatra, meg kiült ülésre alkudozik, felszólítod a távozásra!

Per, ugyan már!


Ez egy undorító példa egy öreg autó vételénél, öreg autónál nem kötünk bele ilyesmikbe:


https://www.youtube.com/watch?v=0ZI6HQDIkNI&t=7s



A kukacoskodóknak tudom ajánlani, 3:38-tól, na ezen találjanak hibát:


https://www.youtube.com/watch?v=6LmDFxnOq4A

2018. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!