Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoron fékezés közben szabad...

Motoron fékezés közben szabad visszaváltani vagy azt csak előtte/utána lehet?

Figyelt kérdés
Műszakilag s*ggh*lye vagyok, érdekelne, hogy ez szerkezetileg lehetséges-e és hogy ha igen, akkor ezzel rosszat teszünk-e a motornak.
2019. aug. 16. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szabad.
2019. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én fékezéskor mindig fokozatosan lapátolom vissza a sebességfokozatokat (amennyire a körülmények megkívánják)sem előtte, sem utána, hadd dolgozzon a motorfék is (persze satufékes, állókerekes vészfékre az nem érvényes)
2019. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezem, mert többször jártam úgy satufékes, elémvágós helyzetben, hogy fékezés közben akartam visszaváltani, és már több alkalommal előfordult, hogy ilyenkor valamilyen oknál fogva besz*rik a váltó. Mozog a váltókar, de nem kapcsol vissza. Közben a lendület elfogy, de visszaváltani nem tudok, újrakuplungolni nem tudok, mert akkor lefullad és többször kerültem már emiatt balesetveszélyes helyzetbe. És próbálom megfejteni a probléma eredetét, mert minden alkalommal fékezésnél, visszaváltásnál jött elő. Igazából annyira nem is tudom visszajátszani magamban, hogy konkértan a fékezés közben kezdtem volna-e visszaváltani vagy már megállás után, de általában kapcsolatban volt a fékezéssel. Alapesetben motorfékkel, egyesével, szép fokozatosan szoktam visszaváltani, csak vannak helyzetek, amikor erre nincs idő.
2019. aug. 16. 11:03
 4/4 dtihi válasza:
Csak abban az esetben szabad visszaváltani, ha lassító fékezést végzel. A blokkolod a hátsó kereket akkor nem szabad visszaváltan, mert lefullad (jó esetben) a motor. Sőt ha blokkolóra fékezel a kuplungot is be kell húzni minden esetben.
2019. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!